Hokejistky v roce 2024 po úvodní prohře opět na vítězné vlně

Břeclavské Lvice mají za sebou úvodní zápasy roku 2024.

Hokejistky začaly letošní rok výjezdem, na hřiště favorita 1. ligy žen, do Valašského Meziříčí. Toto utkání, se nebude určitě řadit mezi ty, na které se bude dobře vzpomínat. Po úvodním buly se kotouč dostal za branku Lvic, kde si jej našla E. Veselá, která ho hned poslala před branku S. Lyčkové a ta nad ramenem naší brankářky úvodní střelu zápasu procedila až do sítě. Domácí hokejistky měli mírnou převahu i nadále. Navíc ve druhé minutě jdou Lvice poprvé do oslabení a do konce 6. minuty opět. Tyto situace se ale již ustály. Břeclavanky se tak po skončení obou oslabení oklepaly a najednou to byly ony, kdo měl do konce první třetiny více šancí. Bohužel zůstaly nevyužity. Druhá třetina byla ze strany Lvic letos asi nejméně povedenou. V probíhající třetí minutě se domácí celek dostává do dvoubrankového vedení. Od 31. minuty se břeclavské hráčky zcela rozhodily. Jednak ne vždy přesným rozhodování rozhodčího došlo k několika sporným situacím a hlavně k nekoncentrovanosti našich hráček. Domácí tým toho zkušeně využil a dokázal navýšit své vedení na 5:0. Třetí třetina byla již o něco lepší, ale pro tentokráte hokejistkám z jihu Moravy nebylo souzeno na Valašsku vstřelit branku. Gólový účet zápasu završila šestou brankou a v utkání svojí druhou S. Lyčková.
O týden později do Břeclavi přijel tým Uničova. V zápase bylo vidět, že střelecká nejistota na hokejkách Lvic zůstala ještě od zápase ve Val. Meziříčí. Herně byly břeclavské hokejistky znatelně lepším týmem. Ovšem finální fáze a střelba nebyla vůbec dobrá. Světlým zábleskem bylo buly v útočném pásmu na začátku sedmé minuty, kdy se po rozehrávce dostala ke střele A. Kotounová a puk před brankářkou tečovala B. Koyšová. Následovala opět fáze utkání, kdy byla k vidění převaha Lvic, ale bez brankového efektu. Pojistku na výhru dala až v 55. minutě L. Příhodová, která se natlačila před brankářku a zakončila nad její vyrážečku.
Poslední lednový víkend jely Lvice na led Opavy. Opava v průběhu soutěže začala nabírat formu a na jejich náhradním hřišti body nerozdává. Zápas to potvrdil. V první třetině se břeclavanky nemůžou prosadit a navíc v deváté minutě inkasují. Ihned na začátku druhé třetiny srovnává A. Kotounová, ovšem domácí tým jde přesně po minutě opět do vedení. Polovina zápasu vychází líp Lvicím. Nejprve B. Koyšová a následně K, Koníčková otáčí misku vah na naši stranu. Pak ovšem jde břeclavský tým do dvojnásobného oslabení a to domácí celek využije. Třetí třetina tak začíná opět od nuly. Nervózní zápas, kde se odehrálo i několik potyček graduje od 49. minuty. Nejprve K, Dvořáková dostává dvou minutový trest za podrážení a navíc ještě další trest za nesportovní chování. Domácí tým má tak výhodu čtyř minutové přesilovky. Tu Lvice přežijí. Pak se již naše zdravě naštvaná kapitánka prosazuje i brankově. V 55. minutě vedeme. Následně v 58. se podruhé v zápase raduje ze vstřelené branky i A. Kotounová. Lvice pak již zápas v klidu dohrají. Do Břeclavi tak putují všechny body.