189_20210821_152844.jpg

Uplynul další hokejový týden. Junioři zůstávají neporaženi, starší žáci hostili miniturnaj a také ostatní Lvíci si zahráli zápasy.

Nový týden, nové úspěchy a neúspěchy. Bohužel pro tenhle týden platí spíše závěr minulé věty, ale i tak si hokejisti berou s sebou cenné zkušenosti a budou moc zapracovat na svých dalších výkonech. Na začátku týdne se ukázali na ledě mladší žáci a starší žáci. V úterý předvedli skvělý výkon junioři. O víkendu si zahráli turnaje starší žáci a 4. a 5. třída. Týmu dorostu se naplánované zápasy nakonec zrušily.

Uplynulý zápasový týden se zahájil hned v pondělí, kdy si zahráli, jak mladší žáci, tak i starší žáci tedy kategorie 6, 7, 8, a 9 třídy. Jejich soupeřem se stali znojemští Orli. Obě kategorie nestačily svým výkonem hokejistům ze Znojma a nakonec prohrály. Mladší žáci 10:5, starší žáci 7:4.

V neděli 22.8. si hokejisté 8. a 9. třídy zahráli na domácím ledě přípravný miniturnaj.

Nabuzeni písničkami, které hrálo nové ozvučení našeho zimáku, si v prvním zápase dokráčeli k vítězství nad Uherským Ostrohem, který v klidu přetlačili výsledkem 5:2. Druhý zápas hokejového dne sehrály hostující týmy, kdy brněnská Technika zvítězila nad Uh. Ostrohem 5:0. Následovala rolba a na led se vydali znovu domácí Lvi s Technikou Brno. Zápas byl vyrovnaný a dokonce za stavu 4:4 dospěl až do prodloužení. V něm se mohly radovat Sovy, které pátým gólem slavily vítězství.

Po turnaji jsme získali exkluzivní rozhovor přímo od jednoho z břeclavských hráčů, kterým je Ondřej Ruml:
"Do prvního zápasu jsme šli trochu nervózní, protože jsme soupeře neznali a nevěděli jsme, co od něj máme čekat. Začátek zápasu se naštěstí začal vyvíjet dobře, tak z nás nervozita spadla, ale myslím si, že kdybychom více bruslili a byli dravější, tak by zápas mohl skončit ještě lepším výsledkem. Do druhého zápasu jsme šli s obavami, protože soupeř hrál předcházející zápas s velmi dobrým výsledkem. Také zápas od začátku probíhal ve vyrovnaném tempu a skončil až v prodloužení naší prohrou. Podle mého názoru, kdybychom proměnili to množství šancí, které jsme měli, museli jsme vyhrát. Pro nás dobrá zkušenost do příštích zápasů."

Kategorie 4. a 5. tříd vyjely v sobotu 21.8.2021 na Turnaj do Nového Jičína, který započal brzy ráno v 8:35, kde se proti sobě postavil náš hokejový klub a hráči z Frýdku Místku. Břeclavští Lvi si celkem zahráli 5 zápasů s týmy BK Nová Paka, HC Frýdek Místek, HK Ďáblíci Nový Jičín, Dynamo Pardubice a HK Opava. Jedno utkání skončilo remízou, ve zbytku zápasů se Lvíkům tolik nedařilo a nestačili na své protihráče.
Ohlas nám poskytl trenér Radim Lenkovič:
"Výkon nebyl vůbec špatný nato, že hráli poprvé na velkém hřišti. Máme pořád co zlepšovat, ale děcka turnaj bavil a užily si to."

Dorostenci měli tento týden na programu hned dva zápasy. Se Znojmem i Brückem se však z důvodu nedostatku hráčů musely zrušit.

Junioři měli na programu také dva zápasy. Obě střetnutí byla se stejným soupeřem a obě pro naše Lvy dopadla vítězně!

Nejdříve se juniorka v úterý 17.8. vypravila do Znojma. Na venkovním ledě však nezaváhala a domácí tým převálcovala 10:5. Velikou zásluhu má první útok, který vstřelil celkem 8 branek. Hvězdný zápas pak zažil Zdeněk Ambrož, který si připsal hned čtyři branky. V těsném závěsu zůstává Tomáš Havelka, který zaznamenal hattrick a Patrik Kunc, který uzavírá první útok. Další gól vstřelil Alexandr Dolák a Obránce Albert Schweitzer.

Vydařené byly především přesilové hry Lvů, které nejspíše rozhodly o výsledku zápasu.

Odveta se mezi oběma týmy konala v sobotu 21.8. v břeclavské Fosfa aréně. Orli si evidentně ohlídali první útok a břeclavský systém přesilové hry. I přesto však domácí zvítězili pohodlně 5:1 a připisují si tak třetí vyšší výhru ze všech tří přípravných zápasů, které doposud odehráli.

branky Lvů vstřelili: Tomáš Havelka, Zdeněk Ambrož, Patrik Kunc, Dominik Koubek a Michal Jurica.

Podrobný ohlas po utkání nám dal obránce Dominik Koubek:

"Začátek zápasu byl vlažný a dělaly se zbytečné chyby a dostali jsme taky první gól.
Potom se týmový výkon zvedl a šlo to poznat.
Ve druhé třetině jsme přestali hrát naši hru a soupeř nás přehrával. Potom jsme v půlce třetiny zabrali a vstřelili jsme gól na 2:1 díky výborné práci v předbrankovém prostoru, kdy gólman neviděl střelu od modré čáry.
To nás zase nabudilo a padly další 3 góly.
Třetí třetinu se naše hra nezměnila a pohlídali jsme si výsledek zápasu.
Odvedli jsme týmový výkon a každý hráč k výhře přidal svoji práci, takže tento zápas hodnotím pozitivně."

Z venkovního zápasu juniorů vám přikládáme odkaz na fotoalbum: Regionální týdeník Znojemsko