Související zápasy

HC Lvi Břeclav - Muži/Ženy
208_20210928_220629.jpg

Týden ve znamení 5 kategorií, 4. třídy, mladších žáků obou skupin, dorostu a juniorů. Jaké zážitky si hráči odnesli?

Předposlední zářijový týden nebylo zápasů na programu tak velké množství, z důvodu nadcházejícího týdne, kde se ve dni české státnosti odehraje spousta zápasů. Dnes si podrobněji rozebereme zážitkový přípravný turnaj 4. třídy, utkání mladších žáků kategorii C i D, dále nás čeká dorost a nesmí chybět ani juniorský tým.

Tento víkend vyjela naše 4.třída do Ústeckého kraje. V rámci přípravy sehráli tři přípravná utkání s mužstvy HC Draci Bílina-Břeclav 7:22, HC Piráti Chomutov-Břeclav 5:23  a německým soupeřem IHC Chemitz -Břeclav 5:18.  Naši hokejisté ve všech přípravných utkáních zdárně obstáli. Součástí turnaje byly také zážitky, kdy měli naši malí hokejisté naplánované sledování vrcholových soutěžních utkání. V sobotním odpoledni shlédli na stadionu Ivana Hlinky v Litvínově utkání extraligy juniorů Litvínov-Plzeň. Po nedělním hracím dnu na zimním stadionu v Chomutově byli pozváni Jaromírem Jágrem na sledování střetnutí extraligových týmů Kladna a Zlína. Po extraligovém utkání Jaromír Jágr pozval na společné setkání naše břeclavské naděje a dal jim několik cenných rad.

Organizaci a program zajišťoval reklamní partner našeho klubu společnost Rico a.s. zastoupená bývalým mezinárodním hokejovým rozhodčím Tomášem Turčanem, která konstatovala velmi dobrou připravenost mládeže v přípravném období. Pochválila, tak velmi kvalitní práci břeclavských trenérů.

Pár fotek z akce pro vás máme ZDE


Pokračujeme 6. třídou, kde hokejisty v neděli čekal zápas proti hráčům z týmu PSG Berani Zlín. Utkání skončilo 4:1 výhrou pro naše Lvy.

Pár slov nám poskytl trenér Radim Juránek:

Byli jsme celý zápas lepší, bohužel jsme neproměňovali šance. Šlo vidět, že kluci chtějí vyhrát. Snad na to navážeme do příštích zápasů.

O den dříve odjela kategorie 7. třídy na zápas do Brna, kde měli naplánované odpolední utkání proti Technice. Zde se týmu Lvů moc nedařilo a prohráli v poměru 2:4

.


Předposlední kategorií, o které si dnes něco málo povíme, je dorost. Rádi bychom připomněli, že hráče z téhle kategorie čeká nabitá sezóna, ve které mají za cíl postup do extraligy.

V neděli se dorost střetnul proti Warrioru Brno. Boj bohužel prohráli v poměru 1:6. Zapříčinily se o to především 2 nešťastné góly hned z úvodu a v tomto duchu se i zápas odehrával i po zbytek třetin. Jediný gól Lvů si v čase 36:01 připsal Hugo Zálesňák.

Ohlas trenéra Lukáše Hökla:

"Dnešní zapas se nám výsledkově vůbec nevyvedl. Byli jsme sice jednoznačně hokejově lepší, soupeř dával góly a bohužel, i když jsme byli lepšími hráči, hokej se hraje na góly. První třetina byla pro nás docela sprcha, když jsme dostali dva slepené góly během 14 vteřin a další o pár minut později. Nejvíce mě mrzí to, že všechny ty góly, které jsme dostali, byly vážně nešťastné. Soupeř od začátku hrál tvrdý hokej, v podstatě je nezajímal puk, ale hráč. V zápase mě těší to, že kluci se nenechali strhnout tvrdou hrou a neopláceli soupeřovu tvrdou hru. Soustředili se na technický hokej, který jsme chtěli hrát a hráli, ale bohužel hokej se hraje na góly, a to my jsme nesplnili a soupeř ano.

Nyní nás čeká zápas se Znojmem v úterý a hned v neděli nás čeká zápas s Hodonínem. V podstatě teď nesmíme chybovat a musíme získat všechny body. Čeká nás v první fázi ještě 8 zápasů a musíme získat 24 bodů. Naše práce se musí pomalu začít ukazovat v zápasech a není na co čekat."

Další zápas odehráli dorostenci v úterý, doma proti Znojmu. Koncem týdne, tedy v neděli 3.10. ve 13:00 vyzvou Hodonín.Poslední souhrn patří juniorce, která dle plánu odehrála dva mistrovské zápasy, ze kterých si odnesla celkem 5 bodů.

Prvním soupeřem tohoto týdne bylo Znojmo, které přijelo do Břeclavi v pátek odpoledne. Lvi dokázali udržet zápas pod kontrolou po celých 60 minut. V první třetině si zásluhou Havelky a dvou tref Kunce dokázali vytvořit náskok 3:0. V polovině zápasu se Lvi prosadili dvakrát během 13 vteřin. Zasloužili se o to opět Tomáš Havelka a také Dominik Havlát. Hosté se přeci jen prosadili ve 33. minutě, kdy korigovali na 5:1. Třetí třetina však dopadla stejně jako první. Lvi přidali další tři branky (Ambrož, Janoštiak a Mácha) a dokráčeli si tak k pohodlnému vítězství 8:1. 

Na posledních deset minut se mezi tři tyče dostal dorostenec David Padělek, který během svého působení nedostal žádný gól. Na tento zápas však Lvi ani přes zisk 3 bodů nevzpomínají šťastně. Tomáš Havelka byl po nepříjemném pádu u mantinelu převezen do nemocnice s otřesem mozku a zlomenou klíční kostí. Útočník první formace bude týmů chybět v řádech týdnů až měsíců.

Na svého spoluhráče junioři mysleli v neděli, kdy si při zápase v Prostějově napsali spoluhráčovu přezdívku na hokejky. A také to byli Lvi, kteří v první třetině trefou Patrika Kunce otevřeli skóre utkání. Domácí však zvládli odpovědět a dvěma rychlými góly si vzali vedení. Ve druhé třetině se Prostějov dokonce dostal do náskoku 3:1. Břeclav se však nevzdala. Nejprve Oliver Ryšánek dotáhl na 3:2 a následně ve třetí třetině, pouhých 51 vteřin před koncem zápasu, využili hru bez brankáře a Albert Schweitzer dokázal srovnat na 3:3. Zápas dospěl do samostatných nájezdů, kde se za tým Lvů prosadil ve čtvrtém kole trefou do pravého růžku mladý Libor Sokola. Brankář Martinčík se mohl radovat ze 100% úspěšnosti z nájezdů a spolu s ostatními slavit výhru za 2 body.

Po utkání jsme se zeptali mladého střelce vítězného nájezdu, Libora Sokoly:

Jak bys zhodnotil dnešní zápas?


Dnešní zápas bych hodnotil spíše záporně, ale bylo tam i pár kladných věcí, které nám pomohly otočit stav zápasu a následně vyhrát. Prohrávali jsme skoro celý průběh zápasu a tomu odpovídala i naše hra. Nedávali jsme si přesné přihrávky, zakončení byla taky bídná. Hlavně při přesilové hře a na střídačce to vřelo. Naštěstí se nám podařilo těsně před koncem srovnat na 3:3 a následně vyhrát na nájezdy. Byl to těžký zápas ale i přes naše chyby jsme si společně došli pro vítězství.Co se ti honilo hlavou těsně před rozhodujícím nájezdem?

Před nájezdem u mě převládala nervozita, ale věděl jsem už dopředu, kam budu puk střílet.

Příští týden odehrají junioři pouze jedno utkání a to v neděli 3.10, kdy v 10:15 doma přivítají Kroměříž.