Související zápasy

FOSFA HC Lvi Břeclav

Týden plný mládežnických zápasů. Úspěšné utkání dorostu a juniorů a poohlédnutí se za utkáními mladších i starších žáků a 4. a 5. třídy

První říjnový týden se odehrál v plném zápasovém rozsahu. Odehrálo se celkem 11 zápasů. Nejvytíženějšími byli starší a mladší žáci. Páťákům se zápas proti Znojmu nevydařil. Čtvrtá třída si zahrála proti Vyškovu a Kometě. Výsledek není tak důležitý jako projev hry, který jejich trenér pochvaloval. Kategorie dorostu zvítězila v obou zápasech. Poslední kategorií, o které si dnes něco málo povíme, jsou junioři, kteří zápas proti Kroměříži zvládli bravurně a připisují si další body.

ÚTERÝ  28.9

Mladší žáci (6. třída)
 se v úterý 28.09.2021 utkali s Uherským Hradištěm. Přesně jako jejich starší spoluhráči se představili na zimním stadionu v Břeclavi v brzkých hodinách. Od začátku první třetiny byl hokej vyrovnaný, ale bohužel to se Lvům nepodařilo udržet po celý zápas. Začátkem následující třetiny proměnil branku hokejista z Uherského Hradiště. Druhá třetina patřila protihráčům. V téhle dvacetiminutovce byl také vidět jediný gól Lvů. Do šatny odcházeli za stavu 1:5. Poslední třetina už byla ze strany břeclavských hráčů výsledkově špatná. Uherské Hradiště vstřelilo do naší branky dalších 9 gólů a tím přinesla Lvům prohru v poměru 1:14

Vstup do utkání proti Šumperku pro Lvi ze sedmé třídy nebyl úspěšným. Jako první, kdo otevřel skóre, byl hráč ze Šumperka. Rozhodující chvíle téhle třetiny byly v 15. a 17. minutě, kde zvýšil šumperský hokejista stav utkání na 2:0. Vzápětí proměnil branku břeclavský hráč. Netrvalo dlouho a Lvi dostali další 2 góly. Druhá třetina byla vyrovnaná a do kabin hráči odcházeli za stavu 3:6. Ve třetí třetině se podařilo vyvinout tlak na soupeře a vstřelit 4 góly. Bohužel to na výhru nestačilo a konečný stav útkání byl 7:7.

Osmáci doma proti Uherskému Hradišti začali lépe, když otevřeli skóre utkání. Do konce třetiny však soupeř zvládl dorovnat a navýšit na 2:1. Druhá část se podobala přestřelce. Nejdříve Lvi srovnali na 2:2, po dvou minutách soupeř gólem odskočil, na to domácí do minuty zareagovali a opět dorovnali. Netrvalo však dlouho a hosté se opět dostali do vedení. Třetí třetinu už si Hradiště pohlídalo a třemi trefami potvrdili své vítězství.

Pavel Švandelka (asistent trenéra): "Dvě třetiny vyrovnané. Utkání rozhodly neproměněné šance při výrazném tlaku domácích v úvodu 3. třetiny. A poté dva obdržené góly, na které stále se nevzdávající a bojovní Lvi už nedokázali odpovědět."

Góly: Švandelka, Kaňa, Šťastný (Asistence: Vališová, Lorenc, Kaňa)

* Foto vedoucí družstva Zdeněk Hrabě

Dorostenci se postavili znojemským Orlům. Tento zápas jednoznačně ovládli a s výsledkem 9:0 brali s přehledem všechny 3 body.

Ohlas po utkání nám poskytl hlavní trenér Lukáš Hökl: "V tomhle zápase jsme získali důležité 3 body, které byly potřeba. Na začátku zápasu jsme si řekli pár pokynů, co chceme odehrát. Nemůžu být spokojený s výkonem hry, kde jsme se trápili, ale 3 body jsme získali. Pomalu už se začínají někteří hráči individuálně zvedat a tím pádem se pomalu začíná i hra zvedat. Když bych to měl hodnotit, tak individuálně jsem spokojený. Z taktického hlediska spokojený prozatím nejsem, i když jsou tam malé posuny. Po zápase jsme si řekli pár slov v kabině, že individuálně nemůžeme pomýšlet na vyšší cíle a že je potřeba začít plnit hlavně taktické pokyny, které si řekněme před zápasem. Od zápasu ze Znojmem jsme se připravovali hlavně po taktických stránkách, co vlastně chceme hrát v dalším zápase proti Hodonínu."

ČTVRTEK 30.9

Další zápas mladších žáků šesté třídy, byl proti Uherskému Ostrohu. Po úterní prohře vstoupili Lvi do utkání lépe. Stav po první třetině byl 3:4 pro Uherský Ostroh. Druhá třetina je pro mladé hokejisty prozatím překážkou. Neudrželi vyrovnaný zápas a dostali dalších 5 gólů na své konto během deseti minut. Jediným úspěšným střelcem Lvů se stal Procházka Matyáš. V poslední třetině se prosadil jeden z břeclavských hráčů, ale ani tohle bohužel nestačilo na konečné skóre 12:5.

Ve čtvrtek vyjížděli starší žáci (8. třída) do Uherského Ostrohu potvrdit vítězství z předchozího přátelského i mistrovského utkání. Z vítězství se nakonec po velmi dramatickém zápasu radovali domácí. Zápas jsme začali ve vysokém tempu a následný tlak vyústil ve vedení 1:0 pro Lvy. Domácí ale dokázali ještě v první třetině otočit až na 1:4. Naši kluci ale nesložili zbraně a dotáhli domácí postupně na 3:4 a poté 4:5. Dvě poslední třetiny byli domácí pod velkým tlakem a v obou třetinách jsme byli jednoznačně lepším týmem. Bohužel už jsme ale nedokázali vyrovnat ani po závěrečné hře bez brankáře a konečné skóre se zastavilo za stavu 5:4 pro domácí.

Góly: Švandelka, Osička, Prchal, Ruml (Asistence: 2x Ruml, Kaňa, Prchal)

* Foto a shrnutí od vedoucího mužstva

SOBOTA 2.10

Hokejisté ze 6. třídy měli nabitý týden zápasy. Bohužel ani tenhle nedopadl pro břeclavské hráče radostně. Z první třetiny odcházeli vítězně, bohužel ve druhé třetině se jim nepodařilo udržet dosavadní stav a dostali od Uherského Brodu hned 5 branek. Poslední třetina se zdála být vyrovnaná, ale výsledkově bohužel byli Lvi na tom hůře a prohráli 8:5.

Také osmáci se postavili Uherskému Brodu.
Zápas jsme začali aktivněji a v šesté minutě poprvé, a pro Břeclav bohužel naposled v zápase, vstřelil branku Břeclavi Šťastný. Za minutu a dvacet vteřin domácí odpověděli vyrovnávací brankou a za další dvě a půl minuty otočili druhým gólem vývoj utkání ve svůj prospěch. Břeclav už se po zbytek zápasu nedokázala dostat do úvodního tempa. Bruslení vázlo a nahrávky se nám nedařily. Naopak domácí dokázali postupně navýšit až na konečných 4:1.
Gól: Šťastný (A: Michalovič)

Naši páťáci v sobotu v 10:15 hodin na svém ledě přivítali hokejisty ze Znojma. Zápas byl bohatý na branky. U této kategorie se každá třetina hrála jako samostatný zápas. Ve všech částech dopadli lépe Orlíci. Může nás však těšit, že se Břeclaváci každou třetinou zlepšovali. První perioda dopadla divoce 1:9, druhá pak 3:6 a v poslední části už Lvíkům chyběla jediná branka - 5:6.

Čtvrtá třída se vydala v sobotu do Vyškova. Lvi vypravili hned dva týmy, které se současně v obou třetinách ledové plochy utkali nejdříve s domácím Vyškovem, v 10 hodin pak i s Kometou Brno. Lvíci ve vyrovnaných zápasech makali a snažili se využívat dovednosti, které trénují. Góly padly na obě strany, výsledek se však u této kategorie neřeší. Trenér Lenkovič byl dle svých slov s výkonem Lvíčků spokojený.

NEDĚLE 3.10.

Dorostenci doma vyzvali Hodonín. Už po první třetině bylo jasné, který tým má navrch a konečný výsledek to také ukazuje. Dorostenci si zápas s přehledem pohlídali a soupeři z blízkého Hodonína nedali příliš mnoho šancí. Konečné skóre 10:2 a další tři body do tabulky.

Ohlas po utkání nám opět poskytl "head coach" Lvů Lukáš Hökl:

"V tomhle zápase jsme konečně předvedli v první třetině hokej, který bychom chtěli hrát a prezentovat v sezóně. Jednoznačně jsme hru řídili my a měli to ve svých rukách. Sice nějaké drobné nedostatky tam byly, ale zase nemůžeme očekávat dokonalost hned od začátku. Musíme na tom stále pracovat a pracovat. Diváci museli být určitě spokojeni z první třetiny, kde jsme hráli technický hokej v pohybu a kde jsme si vytvářeli hokejové akce, které skončily i brankou. Díky splnění taktických pokynů, které jsme si dali před zápasem a přidané kreativity hráčů, jsme šli do kabin za pěkného stavu 5:0. Po první třetině jsme si řekli, že tohle je přesně to, co se od nich očekává a že by bylo fajn to tempo ještě malinko zvýšit, abychom je nenechali nadechnout. Bohužel už po 25 minutách zápasu jsme si museli vzít oddechový čas, abych kluky nějak nastartoval a vrátili se ke hře, kterou jsme prezentovali v první třetině. Někteří diváci museli být v šoku, když jsem dal pokyn obráncům, aby šli z ledu a nechali tam 3 útočníky hrát. Nebylo to proto, abychom soupeře zesměšnili anebo jsme chtěli, aby soupeř mohl dát branku. Hlavni důvod byl, aby útočníci pochopili, pokud nebudou využívat své obránce, nemůžou ve třech hráčích pomyslet na to, že mohou porazit soupeře. Tuhle ctnost jsem nechal praktikovat dvě střídání a hned z toho bylo vyloučení. Od toho okamžiku jsme začali využívat opět všechny hráče. Do třetí třetiny jsme nastoupili mnohem lepe, než ve druhé třetině a hru jsme ovládli do konce zápasu. Kdybych měl hodnotit zápas, tak první třetina rozhodla celý zápas, kde jsme splnili veškeré hokejové pokyny, které jsme si dali. Druha třetina byla z naší strany špatná a třetí třetina byla tak z 30 % lepší než ta druhá."

Junioři tento týden sehráli pouze jeden zápas, kdy v neděli na svém ledě přivítali Kroměříž.

Zápas začal lépe pro naše hokejisty, kteří měli od prvního vhazování veliké šance. Nejdříve Ambrož trefil vrchní tyč, poté však po dvou a půl minutách od začátku utkání otevřel skóre utkání dorostenec Richard Rusnách. Asistenci si připsal Kunc. Ve čtrnácté minutě zvyšoval útočník Michal Jurica, kdy nahrával obránce Sokola. Za stavu 2:0 se však domácí nechali ukolébat a toho využili Hanáci, kteří nejdříve v 16. a poté v 19. minutě nadvakrát překonali domácí brankáře a dorovnali skóre utkání na 2:2.

Do druhé třetiny vstoupili opět lépe Lvi, kteří si také tentokrát zvládli vytvořit dvoubrankový náskok a to v rozmezí 78 vteřin. Brankáře Pražana nejdříve překonal Zdeněk Ambrož po asistenci čísel 10 a 11, tedy Rusnáka a Abazaje. Druhou branku vstřelilo číslo 9, David Kareš, kterému asistoval střelec Jurica. Náskok Břeclavákům vydržel jen chvíli. O necelé dvě minuty později z úniku snižoval kroměřížký Apolenář. Do konce třetiny se za Břeclav prosadil ještě Janoštiak Filip. Stav byl tedy po 40-ti minutách 5:3 pro Lvy.

Poslední dvacetiminutovka ještě poupravila skóre. Za Lvy se dvakrát během pěti minut prosadil útočník první formace, #61 Patrik Kunc (asistence Kareš, Abazaj a Amrož). Hanáci přidali také po dvou trefách. Na body však nedosáhli a domácí tak mohli slavit výhru 7:5