Související zápasy

FOSFA HC Lvi Břeclav

Spousta zápasů napříč kategoriemi. Další ledem naplněný týden je minulostí.

Ve dnech mezi 11.-17. říjnem jsme v našem klubu zaznamenali spoustu hokejových střetnutí. Od nejmenších prvňáčků až po nejstarší juniory. Většina ročníků odehrála více než jeden zápas. Pojďme se na to podívat.

Začneme znovu od našich nejmenších nadějí, které měly nabitý víkend.

Zápasové dresy oblékli naši prvňáčci a druháci, kteří se v sobotu ráno vydali do Vyškova. Zápasy nabité dopoledne nám shrnul trenér Radim Lenkovič

"Děti odehrály turnaj ve Vyškově, zúčastnily se naše tři týmy. Pro některé to byla první zkušenost si zahrát zápas. Myslím si, že kluci a holky si to užili."

Třeťáci měli volno, ale čtvrtá třída už šla do akce. V neděli na zimním stadionu v Blansku malí hokejisté bojovali se Lvem na prsou. V zápasech s Warriorem Brno a domácím Blanskem padla spousta branek, zápasy však byly vyrovnané. A obě strany ukázaly odmakaný výkon.

Pětky v sobotu hrály doma. Pod břeclavský zámek přijelo opět Brno.

"Odehráli jsme zápas s Warriors Brno. První třetinu jsme hráli 1:1, druhou prohráli 4:0 a třetí prohráli 3:2. Hrál se vyrovnaný pěkný hokej." Doplnil trenér Radim Lenkovič

Naše šesťáky čekal náročný víkend, kdy odehráli dva zápasy. Bohužel obě střetnutí nedopadla podle představ, kdy břeclavská defenzíva inkasovala 35 branek, oproti tomu útok skóroval pouze 5x.

První utkání se odehrálo v sobotu na domácím ledě, kam přijel v rámci sedmého kola Hodonín. Zápas začal vyrovnaně, kdy v šesté minutě svítilo na světelné tabuli skóre 1:2. První třetina však ukázala, že hosté mají na ledě převahu, když do šaten odcházeli s náskokem 1:4. Lvi se radovali čtyřikrát, Hodonín dvanáctkrát. Výsledek 4:12 a tři body putovaly 20 kilometrů od Břeclavi.

Druhý zápas se odehrál hned v neděli, kdy si naši hokejisté malinko přivstali a vydali se do Zlína.  Tento zápas byl však od první minuty střeleckým dnem pro domácí. Jedinou branku vsítil ve 27. minutě Filip Skoupý. Zbylých 23, které v zápase padly, patřily Beranům.

U sedmé třídy byly výsledky méně divoké, bohužel však ani tato kategorie si z víkendového dvoukola neodváží výhru. Sobotní zápas se odehrál na Valašsku. Domácí Vsetín na nic nečekal a z první akce těžil. Zelenožluté číslo 8 se postaralo i o druhou branku utkání, na tu však reagovali také Lvi. Po dvaceti minutách byl stav 2:1. Druhá třetina skočila ve stejném brankovém poměru. Lvi svoji jednu trefu přidali 51 vteřin před sirénou. Ve třetí periodě Břeclav během jedné minuty srovnala, Vsetín si však výsledek pohlídal a na svém ledě zvítězil 6:4.

V neděli se domácím Lvům vstup do zápasu naopak povedl, když otevřeli skóre utkání. Těsný náskok si s sebou vzali také do šaten. Ve druhé třetině si však vedení na svojí stranu stáhl Přerov. Lvi jednou trefou korigovali stav a po čtyřiceti minutách byl však 4:2 pro hosty. V poslední části se s výsledkem již nepohnulo a Zubři si odvezli 3 body.

V sobotu se na domácím ledě, po čtrnáctidenní pauze, představila osmá třída. Na led Fosfa arény přijel Hodonín. Hosté vstřelili v osmé minutě první branku utkání, ale do malé chvíle bylo srovnáno. Gólové hody začaly po desáté minutě zápasu, kdy do konce třetiny Hodonín upravil skóre na 4:1. Ve stejném duchu započala také druhá část, kde Drtiči navyšovali své vedení. Lvi se ještě také prosadili a za stavu 8:1 přidali druhou branku. V poslední třetině přichází nádech domácích, kdy během devatenácti vteřin vstřelí dva góly do brány soupeře. Konečný výsledek 4:10 však vychází lépe pro Hodonín, který bere zasloužené 3 body.

Góly Lvů: 2x Jedlička, Osadský, Kilián

Devátá třída měla na programu opět dva zápasy. V sobotu naši hokejisté odcestovali Na Lapač. Začátek zápasu se našim povedl, když během minuty a půl v první třetině odskočili na 2:0. Do konce první třetiny pak přidali ještě dvě branky. Po dvaceti minutách byl stav 4:0 a zdálo se, že je rozhodnuto. Vsetín však do druhé periody vstoupil naplno a z prvního gólu se radoval už po patnácti vteřinách. Během druhé třetiny se skóre posunulo na 4:5. Lvi si tedy stále udrželi vedení, nyní už však velice těsné. V poslední třetině už hrály oba týmy opatrněji a přidaly po jedné brance. Nakonec tedy Břeclav slavila výhru.

Góly Lvů: 2x Prchal, Harnach, Ruml, Meissner, Doležal

V sobotu se hrálo doma. Do Břeclavi přijel Přerov. Domácí vstřelili první branku utkání, soupeř však o minutu později srovnal. První třetina skončila vyrovnaně. Prostřední část ale patřila Lvům. Další tři branky poslaly Břeclav do vedení. Třetí třetina znovu vyšla lépe pro naše hokejisty Marek Alex završil svůj hattrick. Přerov necelých devět minut před koncem přidal druhou branku. Celkové skóre 7:2 však určuje vítěze. Devátá třída během víkendu nasbírala 6 bodů a stoupá v tabulce.

Góly Lvů: 3x Marek, Harnach, Lorenc, Prchal

Obě utkání pro náš web zhodnotil útočník Ondřej Ruml:
"Tento týden jsme měli hodně nabitý víkend, kdy jsme odehráli dva zápasy. První zápas. Dobře jsme nastoupili a hned v první třetině jim dali 4 góly. Bohužel jsme do druhé třetiny nastoupili laxně a hned ze začátku inkasovali, ale poté se třetina už vyvíjela lépe. V třetí třetině jsme oba dva týmy hrály naplno, ale konec zápasu skončil lépe pro nás. Ve druhém zápase jsme měli dobrý nástup, ale pomalu jsme přestávali hrát. Ve druhé třetině jsme se vzpamatovali a začali hrát agresivně a naplno. Dle mého uvážení druhá třetina rozhodla o zápasu. V třetí třetině jsme udělali pár zbytečných faulů, ale konec byl zase úspěšnější pro nás."

Dorostenci v sobotu vyjeli do Brna, kde se v 15:00 utkali s Technikou Brno. Celý zápas se vedl ve velice vyrovnaném duchu. Lvům se podařilo otevřít skóre utkání, když se v jedenácté minutě trefil Martin Baláž. Druhou třetinu opět nikdo nikomu nic nedaroval a i díky skvělému výkonu brankářů se skóre dlouho drželo na stavu 1:0. Byli to však Lvi, kdo znovu udeřil a po nahrávce Kristiana Buriana Vojtěch Neoral navyšoval na 2:0. Sovy ale nesložily zbraně a pouhých třicetpět vteřin před koncem druhé třetiny dotáhly na 2:1. V poslední periodě Břeclav znovu odskočila na rozdíl dvou branek. Technika za dvě minuty znovu stáhla, na dorovnání však již nestačila. Lvi tedy zvítězili za plný počet bodů. Dopomohl k tomu také poctivý výkon brankáře, jenž nám poskytl pozápasové zhodnocení utkání.

Góly Lvů: Baláž, Neoral, Szabó

Brankář David Padělek:
"Myslím si, že to byl jeden z těch těžších zápasů v základní části. Naštěstí se kluci z Techniky na mě hodně potrápili. Našim klukům to bohužel moc nelepilo a nedařilo se jim. Trenér nebyl moc spokojený. Bylo vidět, že Technika bojovala víc, ale máme tři body které nebyly z naší hry moc zasloužené, ale věřím že to v neděli doma proti Warrioru napravíme a oplatíme jim porážku z minula."

Juniory čekala ve čtvrtek dohrávka 1.kola. Lvi se vydali na led Uherského Ostrohu, kde potřebovali po posledním utkání s Třebíčí znovu upevnit své postavení v tabulce. Cíl našich nejstarších mládežníků je dostat se do nejlepší dvojice základní skupiny, která by jim zajistila postup do skupiny o postup do extraligy.

Zápas v Ostrohu začal poměrně poklidně. V sedmé minutě se hosté dostali do vedení, kdy nahrávku Dominika Havláta zužitkoval Michal Jurica, který otevřel skóre utkání. Lvi dohráli třetinu v poměrně pohodovém tempu a do šaten se šlo za stavu 1:0. Pohodové tempo se však brzy vymstilo, kdy domácí zvládli nejdříve srovnat a následně také v přesilovce navýšit na 2:1. Do poslední třetiny Břeclav více zabrala a mohla se těšit srovnání, kdy v čase 53:08 Dominik Havlát procedil puk za záda brankáře. Skóre se však již nezměnilo a po základní části zůstal stav 2:2. Na řadu tedy musely přijít nájezdy, které naši junioři i podruhé v této sezóně zvládli. Jednu trefu proměnil Zdeněk Ambrož, na dvakrát se pak prosadil nájezdový střelec našich juniorů. Libor Sokola dvěma trefami do pravého růžku rozhodl v šestém kole také tyto nájezdy (stejně jako ty poslední).

Góly Lvů: Jurica, Havlát, Sokola

Utkání zhodnotil Dominik Havlát

1.Dnes jsi necelých 7 minut před koncem srovnával na 2:2. Co situaci předcházelo?

"Trenér nám řekl, ať střílíme na brankáře a ať nevymýšlíme zbytečně nic složitého. Puk mi skočil na hokejku k modré, tak jsem to zkusil vystřelit a padl tam. Tak jsme srovnali na 2:2 a snažili se dát další, ale to nám do konce zápasu nevyšlo, což byla velká škoda. Kdyby jsme více stříleli a udělali větší tlak na bránu, nemuseli jsme jít nájezdy."

2. Tvůj tým se stále drží v top trojce tabulky, jak by jsi dosavadní průběh sezóny zhodnotil?

"Průběh naší sezóny máme dobře načatý a chtěli bychom v tom tak pokračovat. Daří se nám velice dobře až na některé zápasy, které jsme mohli v klidu dohrát a nedělat z toho zbytečné drama."

Ve druhém utkání tohoto týdne se junioři vydali na led Znojma. V bráně s čerstvě vyřízenou posilou v brankovišti ruský brankář Kiril Dymshakov (2003).

Zápas s Orly nezačal zrovna nejlépe, protože to byli právě domácí, kteří zvládli ve dvanácté minutě otevřít skóre utkání. Naši Lvi však ještě do konce třetiny odpověděli, když v čase 17:02 Dominik Havlát srovnával na 1:1. Druhá část pak patřila více Lvům, kteří také dvě vteřiny před 36. minutou navyšovali na 2:1. Branku vstřelil Zdeněk Ambrož (asistence Schweitzer, Kunc). Poslední trefu zápasu, která utvrdila výhru Břeclavanů 3:1, přidal premiérový střelec mezi juniory Adam Abazaj. Lvi se tedy spokojení vraceli pod břeclavský zámek se třemi body.

Góly Lvů: Havlát, Ambrož, Abazaj

Zápas nám znovu zhodnotil mladý, avšak nadějný střelec Adam Abazaj

"Zhodnotil bych to pozitivně! Zápas jsme měli v malíčku jako vždy. Já osobně se cítím normálně, žádná změna. To je vše, více už nechci nic dodat."