Související zápasy

FOSFA HC Lvi Břeclav

Zimní týdenní souhrn je tu. Zápasů se odehrálo méně, ovšem na výhry juniorů a 8.třídy to nemělo vliv. Prvňáčci, čtvrté a páté třídy hráli také výborně

Nejmladší kategorie 1. a 2. třídy, měly před sebou náročný víkend. První zápasový den hrály doma celkem s 5 týmy, druhý den vyjely do Kuřimi, kde měly o jeden zápas méně. Čtvrťáci hráli v nedělních dopoledních hodinách na břeclavském stadionu, kde odhodlaně bojovali proti Kometě a Blansku. O rok starší předvedli dobrý výkon na domácím ledě proti brněnskému týmu. Ze starších, byl naplánován pouze jeden zápas a to starších žáků, taktéž v neděli nechyběli junioři. Obě družstva si připsala cenné vysoké výhry nad soupeři.

1. a 2. třída měla nabitý víkend. Během dvou dnů odehráli našil Lvíci celkem 10 zápasů.

V sobotu přivítali na svém domácím ledě Hodonín, brněnský Warrior a také Vyškov. Naše malé naděje poskládaly 3 týmy, takže si zahráli úplně všichni. V 10 Hodin se v jedné třetině utkali Lvi s malými Drtiči z Hodonína. Na druhé straně se pak proti sobě vzájemně postavila dvě břeclavská družstva. 12:15 hrála jedna skupinka s Warriorem Brno a 13:15 se zbylé dvě družstva Lvíčků utkala s Vyškovem.

Třetí adventní neděle byla také ve znamení hokeje. Dvě skupinky Lvíčátek se naskládaly do autobusu a vyrazily směr Kuřim. Na novém kuřimském zimáku vyzvaly nejdříve Zastávku u Brna a na druhé straně hřiště Techniku Brno. Po krátké pauze pro rolbu se pak oba výběry postavily brněnské Kometě.

"Skóre se oficiálně nepočítá, děti si to však samozřejmě počítají a zejména výhra proti Kometě jim evidentně zajistila usměvavou neděli. Všichni makali a poslouchali. Samozřejmě, že v první třídě je toho hodně, co se učit a zlepšovat, ale po tomto víkendu můžeme být jednoznačně spokojení. Všem patří veliká pochvala."  Doplnili trenéři

V neděli se na břeclavském ledě ukázali o něco starší hokejisté, 4. třída, jak skupiny A tak i skupina B. Taktéž před nimi stál dlouhý náročný den. Na zimní stadionu se už před zápasem ukázali v 8:15, poté obě kategorie A a B čekal první zápas proti Kometě, kde áčko předvedlo lepší výkon a vyhráli, béčku už se vedlo méně a museli si připsat prohru. Druhé zápasy se sehrály proti Blansku, zde byly hokejově obě skupiny na tom lépe než protivník, což se nejen prokázalo na ledě, ale také vysokými výhrami.

V sobotu měli před sebou páťáci brněnský tým, Techniku. Celý zápas byl vyrovnaný. První třetinu naši Lvíci vyhráli, druhé dvě podlehli, avšak velmi těsně. Celkově předvedli naši hokejisté dobrý výkon. Spokojený byl také trenér Radim Lenkovič: "Dnešek hodnotím určitě pozitivně. Kluci na ledě podali skvělý výkon. Je tam vidět pokrok, až jsem byl upřímně překvapený, jak to vypadalo. Doufám, že nám to vydrží."

Osmá třída předvedla skvělý výkon.
V sobotu 11.12. vyjížděla do Rosic u Brna na zápas proti HC Zastávce u Brna. Cílem bylo potvrdit roli papírového favorita a přivézt domů všechny body. To se nakonec s přehledem podařilo, i když se zpočátku výsledek nerodil vůbec snadno. Kluci jakoby v první desetiminutovce snad ještě spali. Hra byla neuspořádaná, nedařilo se nám jednoduše založit útok a k tomu jsme několikrát špatně vystřídali, což v jednom případě potrestal rozhodčí dvěma minutami za příliš mnoho hráčů na ledě. Postupně jsme ale začali soupeře jednoznačně přehrávat a hrálo se zbytek zápasu prakticky na jednu branku. Výsledek zápasu tak mohl být ještě daleko vyšší. Domácí ale podržel jak dobře chytající gólman, tak ne vždy úplně přesná střelba našich hráčů. I přesto si ale kluci v zápase s chutí zastříleli a zvítězili naprosto jednoznačně 12:2.

Góly: 3xŠťastný, 2xŠvandelka , 2x Špaček, Hájek, Jedlička, Veselský, Helešic, Dvořák  -  Asistence: 2xJedlička, 2xŠvandelka, Illý, Šťastný, Lorenc, Hájek, Veselský

Také netradičně v sobotu, se junioři vypravili do Prostějova.

Hra začala aktivně, avšak pro Břeclav ne zcela dle představ. Hned po 75 vteřinách, kdy Burian hasil jednu z šancí domácích, dostal Prostějov příležitost v podobě trestného střílení. Brankář Dymshakov si však s nájezdem poradil. Brankový účet otevřel ve 13. minutě Albert Schweitzer, který střelou "z první" nekompromisně proměnil přihrávku od Zdeňka Ambrože. Necelé tři minuty před koncem první třetiny zvyšoval na 2:0 Tomáš Havelka, který zakončil souhru Kunce a Ambrože. Druhou třetinu si vzal do své gólové režie lídr bodování celé ligy Zdeněk Ambrož. Ihned 58 vteřin po začátku druhé periody zvyšoval na 3:0. Lvi měli více ze hry a pokud se již Prostějov dostal do šance, zlikvidoval ji 100% brankář Lvů. Chvíli před polovinou zápasu se břeclavská padesát pětka dostala k puku a navýšila na 4:0. V čase 29:59 pak Zdeněk Ambrož završil svůj hattrick a zařídil svému týmu náskok již o pět branek. Domácí se i nadále snažili, branku však nevstřelili. Třetí třetina byla opět v tempu, Jestřábi se i nadále snažili zmírnit nepříznivý výsledek, avšak marně. Tečku udělal v čase 49:25 opět Zdeněk Ambrož, který vstřelil svoji čtvrtou branku a stanovil tak konečné skóre 6:0.

Lvi se tak poučili z posledního utkání a opět se naladili na vítěznou vlnu

Góly Lvů: 4x Ambrož, Schweitzer, Havelka

Utkání nám zhodnotil dnes několikrát zmiňovaný lídr bodovaní celé ligy, Zdeněk Ambrož:

Dnes jsi dal 4 branky a dvě asistence. Jak jsi se cítil a jak bys zápas zhodnotil?

"Dnes jsem se na ledě cítil hodně dobře. Většina věcí mi vycházela podle představ, ale hlavně jsme všichni v zápasu hráli, co jsme měli.
Dnešní zápas bych hodnotil pozitivně, hned do začátku zápasu jsme vstoupili dobře a vstřelili jsme v první třetině dvě branky a potom už jsme si zápas drželi pod kontrolou. Svým výborným výkonem nám také pomohl náš gólman Kyril Dymshakov který vychytal nulu."