196_20210906_225202.jpg

První zářijový týden nabitý! Jak jinak než zápasy.

Poslední týden, který uplynul, přinesl s sebou plně nabitý program pro hráče mladších, straších žáků a dorostu. Na ledě se taky ukázala 5. třída. Dorost měl možnost si zahrát s vítězem maďarské ligy U16 a s Olomoucí. Oba zápasy skončily pro břeclavské hráče prohrou. Mladší a starší žáci si zahráli zápasy proti třebíčskému týmu. Tím to však neskončilo. Co dále se událo v prvním týdnu měsíce září, si pojďme hned přiblížit.

5. Třída se v sobotu vydala na přátelský zápas do Uherského Hradiště. Zápas nám přiblížila hlavní trenérka Nela Bartalová:

"Zápas bych zhodnotila spíše kladně. Nechci komentovat výsledek. Kluci byli spokojení. Vyzkoušeli si hru na velké hřiště a zahráli si víc než dost. Hned na začátek sezóny jsme si vysvětlili letmé střídání, které bez problémů plnili. Hlavně musím vyzdvihnout, že i přes nepříznivý výsledek se do poslední chvíle nevzdali a bojovali."

Poslední srpnový den, tedy v úterý, měli na programu mladší žáci a starší žáci zápas proti Jihlavě, který skončil pro Lvy u obou kategorií bohužel prohrou.

7 třída podlehla soupeři výsledkem 10:2.

9. třída dostala branek méně a dokonce dali i o jednu více, než jejich mladší spoluhráči. I přes to s Ježky podlehli 7:3.

Zápas nám exkluzivně zhodnotil útočník ročníkově osmé třídy Jakub Lorenc:

"První třetinu vyhrála Jihlava 4:0. Snažili jsme se, ale bohužel jsme si nedrželi hráče v obranném pásmu, tak jsme na to doplatili. Druhou třetinu jsme si na to dávali už větší pozor a i přesto, že Jihlava byla rychlejší, jsme tu třetinu dokázali vyhrát 1:0. Ve třetí třetině jsme se snažili, jak se dalo, ale bohužel tam padly zase nějaké góly, tak jsme poslední třetinu prohráli těsně 3:2 a konečný výsledek byl 7:3 pro Jihlavu. Sice jsme neměli vlastního brankáře a hráli jsme proti rychlejším klukům, ale myslím si, že jsme to odehráli dobře."

U těchto kategorií ještě zůstaneme. V neděli 5.9. vyjely opět společně obě kategorie do 114 km vzdálené Třebíče. Mladší žáci začali zápas ve 14:00, poté se na ledě představili ve 16:00 starší žáci. Zde podala 9. třída dobrý výkon a Lvi vyhráli nad týmem z vysočiny 2:8. Jejich mladší spoluhráči z kategorie 7. tříd podobně neuspěli a prohráli s třebíčskými hokejisty 10:5.

Od jednoho z osmáků vám také nyní poskytneme pozápasový souhrn. Svůj pohled na hru nám přiblížil Jaroslav Prchal:

"Nejdříve jsme dostali rychlého góla po naší chybě. Pak jsme naopak dali rychlé dva góly. Při přesilovkách jsme se moc nedrželi v pásmu. Bylo hodně vyloučení. Někdy jsme si nedrželi pozice. Dalšího góla jsme dostali po špatné nahrávce na útočníka a oni pak jeli 1 na 0. Snažili jsme se napadat, ale moc se nám to nedařilo. Jelikož hráli na dvě lajny, tak byli unavení a moc nenapadali. Obránci drželi modré čáry a dávali nepřesné nahrávky za bránou. Proměňovali jsme šance. Jinak jsme hráli dobře."

*Fotka našeho dream teamu 8. a 9. třídy přímo před zimním stadionem v Třebíči

V sobotu si zahrála 7. třída ještě na domácím ledě proti Technice. V tomhle zápase Lvi zvítězili 8:5.

Kategorie 6. tříd odehrála v sobotu a v neděli turnaj v Brně na halách. První turnajový den se našim Lvíkům příliš nedařilo.  Zahráli si v 11:00 s HC Dynamo Pardubice, v 12:30 s Kometou a poslední zápas v tomto dni zakončili  s Technikou. Druhý den postoupili do semifinále, kde si zahráli proti Technice, na kterou nestačili a prohráli 7:5.

Dorost měl konec a začátek nového měsíce opět nabitý. Ještě v úterý 31.8. hráli přátelský zápas proti Olomouci, která bude hrát tento rok v extralize o vyšší příčky. Výsledek  také nasvědčuje tomu, že se jedná o extraligový tým. Nicméně pro Lvy nebyl výsledek důležitý. Sice prohráli 9:3, ale nejdůležitější pro jejich zpětnou vazbu byl projev hry.

V sobotu 4.9. měli zápas proti vítězi maďarské U16 ligy Budapešť MAC. Zápas dopadl pro Lvy neúspěchem 2:4. Trenér nám sám prozradil, že se jim zápas nevydařil po všech stránkách.

Hlavní sezóna hráčům dorostu začíná další sobotu 18.9. v 10:15 proti Technice Brno na břeclavském ledě. Takže nezapomeňte Lvy přijít podpořit!

Ohlas hlavního trenéra Lukáše Hökla:

"Tým se teprve seznamuje a začíná se sehrávat s hráči z Olomouce. Začíná nám další fáze přípravy, která už bude pouze na sladění souhry. Čekají nás ještě dvě přátelská utkání s týmem Horácká Slavia Třebíč, která má jasné cíle, a to postup minimálně do finální nástavby, aby si uhájila 1. ligu na další rok. Bude to pro nás další zkouška, abychom poznali kvalitu dalších soupeřů v sezóně. Náš první cíl byl splněn na více než 100 %, kde jsme měli v plánu odehrát cca 18-20 zápasů. Nakonec se nám podařilo odehrát přes 20 zápasů."

Ostatní kategorie 1,2,3,4 třídy a junioři minulý týden žádný zápas neodehrály.