51_20230903_162436.jpg
191_20210830_231129.jpg

Ohlédnutí za dalším týdnem - Zahraniční turnaje i zápasy, vítězství i premiéry. Srpen je u svého konce.

Nový týden začal zápasy mladších a starších žáků. Mladší žáci si ještě v průběhu týdne zahráli zápasy s rakouskými družstvy, s Vídní a Klagenfurtem a také se vypravili na dvoudenní turnaj do Žďáru nad Sázavou. Kategorie 4. třídy také odjela na dvoudenní turnaj pod názvem "Moravia Cup“, ale tentokrát do Uherského Ostrohu. Dorost zamířil na turnaj do Polska, kde si změřil své síly se silnými soupeři, například s polským národním týmem U16 nebo s vítězem polské ligy. Junioři zakončili přípravu další výhrou a udrželi si tak neporazitelnost. První, druhá a třetí třída doma vyzvala Hodonín.

Úterý

V předešlém týdnu se utkaly v úterý 6 a 7 třída, které vyjely do Kroměříže. Svého soupeře Lvíci porazili pohodlným poměrem 9:4. 

Po zápasu jsme dostali ohlas přímo od naší gólmanky. Dvanáctiletá Veronika Padělková zhodnotila zápas svými slovy:

"Vyhráli jsme nad Kroměříži 9:4. První dvě třetiny jsme hráli dobře, bruslili jsme, nahrávali jsme si, ale až tu 3. třetinu to bylo špatné. To byl špatný led a už nám to tak nešlo."

Starším hráčům z kategorie 8. a 9. třídy se už tolik nedařilo a ze zápasu s Kroměříží odcházeli s prohrou 2:5.

Tady nám poskytl ohlas po utkání šikovný obránce Richard Osička:

"Dnes jsme podcenili soupeře a dost nás překvapili, prohráli jsme 5:2. Náš největší problém byl v zakončení, ale měli jsme i pár světlých chvil. V obraném pásmu jsme si drželi hráče a v útočném pásmu jsme napadali. Soupeř byl sice rychlejší, ale bojovali jsme až do konce." 


Středa

Středeční den znamenal úspěchy i neúspěchy. Kategorie mladších žáků si zahrála zápas na břeclavském stadionu spolu s Vídní. Zahraniční tým však naším Lvům vstřelil do branky celkem 12 gólů a tím si zajistil konečný výsledek 12:3 a tedy i zklamaní na straně domácího týmu. 


Kategorie 7. třídy sehrála ještě v pátek na domácím ledě zápas proti Klagenfurtu, ve kterém se jim dařilo více a utkání skončilo vítězstvím 4:2 pro břeclavské hráče.


Zato dorost slavil v tenhle den hned 2 úspěšné zápasy se zahraničními týmy. Ve středu začal turnaj v Polském městě Jastrzębie-Zdrój. Dorostenci odehráli celkem 5 kvalitních utkání proti týmům, které byli finalisti karpatské ligy a vítězové lig v dorostu. První den se postavili proti UKS Sanok a zajistili si výhru 3:2. Druhý zápas sehráli s polským národním týmem U16 a zde slavili taky úspěch v poměru 2:0. Druhý den hráli další zápas proti vítězi polské ligy JKH Jastrezebie, který opět pro Lvi skončil pozitivněji. V tento den se ještě hrál druhý zápas, kde hráli proti Sdusshor Kharkiv a 13 minut před koncem utkání zápas ukončili v poměru 0:1 pro soupeře.

Ohlas trenéra Hökla k této nezvyklé situaci je následovný: "Důvodem odchodu do kabin bylo nerovné rozhodování rozhodčích, kteří zápas nezvládali a hrozilo našim hráčům nebezpečné zranění."

Poslední hrací den sehráli utkání proti vítězi Ukrajinské ligy Dynamo Dnipro, které mělo stejný průběh pískání jako v předchozím zápase. Ale zápas dohráli s prohrou 4:2.

Nyní dorost čeká v pondělí odjezd na Severo-východ od Břeclavi, tedy do Olomouce, kde si zahrají přátelský zápas proti Kohoutům. Další naplánované zápasy mají doma i venku s Třebíčí a také jednou se Znojmem. Poté již příprava končí a naši Lvi budou čelit ostrým soutěžním zápasům.

Čtvrtek a pátek

Ve čtvrtek se také na domácím ledě představili věkově nejmenší, avšak duchem největší hokejisté. Řeč je samozřejmě o našich Lvíčátkách 1, 2. a 3. třídy, za kterými přijel Hodonín.

Pro prvňáčky to byl první nebo teprve druhý zápas za jejich dosavadní hokejovou kariéru. Spolu se staršími spoluhráči ze druhé třídy předvedli bojovný výkon podpořený parádním výkonem brankáře Kristiánka.“  říká spokojený trenér Martinčík.


Třeťáci před zápasem podstoupili draft, kdy tři Lvíci podepsali smlouvu u soupeře, který tím doplnil počty. Také zde jsme mohli sledovat bojovný výkon obohacený o pěkné hokejové akce.

Hned po zápase se nám podařilo získat exkluzivní rozhovor přímo ze šatny s brankářem třetích tříd, Kubou Horníčkem:

Kubo, s kým jste dneska hráli?

S Hodonínem 


Ty jsi byl v bráně, jak hráli kluci?

Na začátku dobře, ale pak špatně. Nebránili.


A jak sis užil chytání dneska, „lepilo to“ ?

Jo!


Co se ti dneska líbilo nejvíc?

No přece chytání


Těšíš se na další zápas?

Jo!Ve čtvrtek a v pátek čekal turnaj hráče ročníku 2007 a mladší ve Žďáru nad Sázavou.

V prvním zápase si poradili s Hronovem, nad kterým zvítězili 5:2. Góly pálili Prchal, Ruml, Švandelka, Osička, Veselský. Kanadský bodík za asistenci si pak v tomto zápase připsali Kaňa, Lorenc a Osička.Druhý zápas byl s Neratovicemi, i tento mač břeclaváci nakonec zvládli a výsledkem 4:2 se mohli již podruhé radovat. Góly Lvů dávali: Meissner, Prchal, Prchal, Ruml. Asistenci si pak připsal hned 2x Lorenc

Tento zápas nám zhodnotil dvanáctiletý útočník Patrik Illý

"Snažili jsme se hrát to, co se učíme na trénincích. V první půli zápasu se nám nedařilo proměňovat šance, ale postupným tlakem jsem se začali dostávat do soupeřovy třetiny, a nakonec i proměnit šance a nakonec zvítězit."


Den pak ukončili rozjetí Lvi celkem nekompromisně, když Vlašimi nedovolili vstřelit ani jednu branku a svého soupeře přehráli poměrem 9:0.

Góly Lvů: 2xRuml, 2xPrchal, Šťastný, Švandelka, Osička, Doležal, Kaňa

Asistence: 2xŠťastný, 2xRuml, 2xOsička, Illý, Švandelka, Prchal, Meissner

Celý první turnajový den pak zhodnotil asistent trenéra, Pavel Švandelka:

"Hráli jsme dva zápasy, které klukům něco daly. Ten poslední zápas byl spíše tréninkový, kdy tomu odpovídal výsledek i tempo. Kluci si měli možnost vyzkoušet věci, které si při těžkých zápasech nedovolí."

Druhý den turnaje pak začal nepříjemně a to utkáním s domácími, kdy se Lvům nepodařilo navázat na vítěznou šnůru z minulého dne a podlehli soupeři. Žďár nad Sázavou-Břeclav 4:1. Jediný gól Lvů obstaral Richard Osička, po přihrávce Šťastného.

Druhý zápas už ale hokejisté od Dyje zvládli. Benešov-Břeclav 2:4. Gólově se o výsledkem zasloužili 2x Ruml, Prchal, Šťastný

Poslední zápas dne a i turnaje se vedl v podobném duchu jako včerejší konec. Zápas byl předčasně ukončen za stavu 8:1 pro Břeclav, kdy se lotyšský tým předčasně odebral do kabin.

Góly: Ruml, Illý, Šťastný, Lorenc, Doležal, 2xMeissner, Osička

Asistence: Hrabě, Ruml, Doležal, Meissner, Hájek, Švandelka

Druhý den zhodnotil vedoucí družstva Zdeněk Hrabě následovně:

"Myslím, že jsme na turnaji předváděli pěkný týmový hokej se spoustou hezkých akcí. Podle mě jsme měli i na celkové prvenství v turnaji, ale na to nám chybělo trochu štěstí v koncovce. I když by se určitě dala spousta věcí zlepšit a udělat jinak, věřím, že trenér byl s předvedenými výkony kluků celkově spokojený a snad jsme i zanechali ve Žďáru pozitivní stopu. Celkově to podle mě byla pozitivní tečka za naší letní přípravou."

Celkově jsme tak skončili na druhém místě ze sedmi týmů.


Ve čtvrtek a v pátek 26. - 27.8 byli na turnaji také hráči 4. třídy a to konkrétně v Uherském Ostrohu na akci s názvem "Moravia Cup". 

Turnaj byl rozdělen do dvou základních skupin. Naši Lvi se ve své skupině postupně utkali s týmy BK Nová Paka,  SK Prostějov 1913, MOSM Tychy (Polsko), HC RT TORAX Poruba, HC Vlci, Český Těšín a HC Kometa  Brno.

Ve čtvrtek si hráči zahráli se všemi týmy ze skupiny. Celkem to tedy pro malé hokejisty znamenalo porci šesti zápasů. Zvítězili pouze nad týmem z Českého Těšína. S ostatními soupeři skončila utkání prohrou. Nutno podotknout že utkání skončili těsnou porážkou vždy o jeden nebo dva góly, kdy se klukům nedařilo hlavně zakončení, i když herně byli častokrát lepší. Ve skupině obsadili konečné 6. místo ze 7. celků.

Druhý den se utkali o konečné 9. - 14. místo. Všechny utkání vyhráli rozdílem třídy a na turnaji obsadili konečné 10. místo.

Výsledky ve čtvrtek:

Lvi Břeclav – Zastávka 14:0

LVI Břeclav – HC Chrudim 14:8

LVI Břeclav – MSK Orlová 20:4

Sobota


V sobotu nastoupili k poslednímu přípravnému utkání také junioři, které čekala na domácím ledě odveta s Uherským Ostrohem.

Od minulého zápasu Ostroh viditelně doplnil tým i přesto se však zápas ubíral správným směrem. Břeclaváci plnili taktiku a do poloviny zápasu si zvládli vytvořit pohodlný náskok 5:2. Ve druhé třetině však přišla stopka v podobě rychlé odpovědi soupeře, který zvládl do konce periody srovnat a dokonce se dostat do vedení 6:5. Trenér Sítek však zvládl naladit svůj tým zpět, který si poslední dvacetiminutovku ohlídal, nepustil soupeře do hry a poměrně v klidu si vzal vedení zpět na svoji stranu. Výhrou 8:6 tak junioři udrželi neporazitelnost, kdy se v přípravě ve čtyřech zápasech potkali se soupeři, kteří je čekají v soutěži.

V tomto utkání se gólově ukázal především útočník první formace Tomáš Havelka, který si připsal hned tří branky. Dále pak gól zaznamenali: Sokola, Jurica, Koubek, Schweitzer a Ambrož.

Právě s útočníkem a střelcem Tomášem Havelkou jsme udělali krátký rozhovor, ve kterém zhodnotil celou předsezónní přípravu a následně i poslední zápas.

"Celkově bych přípravu hodnotil kladně. Samozřejmě je potřeba ještě spoustu věcí vypilovat, ale na to máme před sebou celou sezónu. Vyhráli jsme 4 přátelské utkání, ale za mě týmy, s kterými jsme hráli, nebyli tak dobré, jako které budeme potkávat v sezóně.

V sobotním zápase bylo za mě víc negativních věcí než pozitivních. Ve druhé třetině jsme vedli 5:2 a začali jsme dělat zbytečné chyby a do třetí třetiny jsme šli za stavu 5:6. Jedna z těch hlavních a pozitivních věcí na zápase bylo to, že jsme si v kabině sedli a místo toho aby jsme se pohádali, tak jsme se povzbudili a šli si pro výhru. Jsem rád, že jsme se semknuli jako tým, a že jsme dotáhli zápas do vítězného konce."
Neděle

Týden zakončila naše třetí třída, která vyjela do blízkého Uherského Ostrohu. Vybaveni novými tričky Lvi udatně hájili břeclavský dres.