185_20210816_000556.jpg

Nové posily Lvic, Marie Gajdošová a Michaela Hodoňová v úvodním rozhovoru

Dnes Vám formou nového rozhovoru přestavíme dvě z nových posil břeclavských Lvic. Mariu Gajdošovou a Michaelu Hodoňovou. Obě donedávna působily v týmu Sabres z Vídně.

1.) Přišly jste do týmu před sezonou. Můžete nám říci, jak jste se vlastně k ledovému hokeji dostaly? Přece jenom to není typický sport pro ženy a dívky.

Mária: Mam starsieho brata a ked som bola mala som chcela vsetko robit, co on a u nas na dedine mame jazero, na ktorom sa cez zimu hraval hokej a tam som so starsimi chalanmi hravala a ked som mala 15 rokov sa mi prihovorila na tom jazere jedna pani, ktora poznala trenerov a mi vybavila prvy trening s dievcatami v Martine.

Michaela:K hokeju som sa dostala pomerne dost neskoro .Tam kde som pracovala chodil jeden trener , ktory trenoval hokejbalistov a zaroven aj hokejistky .Vzdy som mala k sportu blizko a aj on si to vsimol spytal sa ma ci by som neprisla na trening si to vyskusat.

Skusila som a musim povedat ze to bolo najlepsie rozhodnutie .Hned som si to zamilovala.

2.) Můžete nám krátce přiblížit ve kterých klubech všude jste tedy doposud působily?

Michaela: Prvy klub bol v mojom rodnom meste Martin,ktory je 10 nasobny majster Slovenska potom ,ked som sa prestahovala do Viedne to bol Vienna Flyers s ktorym sme ziskali v DBL1 v najvyssiej rakuskej lige striebro .Dalsi tim bol Kapfenberg Highlanders ktori hrali uz aj Ewhl tam som ziskala viac skusenosti a najvacsi posun bol prestup do Vienna Sabres najlepsi rakusky klub dominuju nie len v Ewhl ale aj Supercup .

Mária: Zacala som v MHK Martin( 10-nasobny majster SR), s ktorym som sa stala niekolkokrat majsterka SR,vicemajsterka SR, sezonu za Slovan Bratislava, za svajciarsky EHC Visp najvyssiu svajciarsku ligu, vo Viedni za Vienna Flyers 2. miesto v DBL 1, Kapfenber Highlanders a Vienna Sabres, kde sme hrali EWHL. Okrem toho som reprezentovala SR na Majstrovstvach sveta v TOP kategorii a na zimnej univerziade, Taktiez som reprezentovala SR na MS v hokejbale, kde sme ziskali titul majstryň sveta, 3-krat striebro a raz bronz na MS a vitazi svetoveho pohara v hokejbale.

Hokejbal na majtrovstach SR niekolkonasobne zlato a aj striebro.

3.) V jakých dalších hokejových soutěžích, či jiných sportech ještě působíte?

Mária: Hravala som slovensku extraligu florbal a hokejbal za SR v minulosti. A ked mi vyjde cas tak majtrovstva SR v hokejbale doteraz.

Michaela: Tento rok som bola na majstrovstvach slovenska v hokejbale kde sme ziskali striebro

4.) Jak jste se tedy vůbec dostala k působení v ženském týmu v Břeclavi?

Michaela: Minuly rok sme mali proti Břeclavu pripravne zapasy so Sabres a kedze sme mali vyse 20 hracok tak sme sa spytali ja a Majke ci by sme nemohli ist za Břeclav hrat .Baby boli uplne skvele a hned nas prijali medzi seba .

Mária: Keď sme hraly priatelske zapasy proti Breclavi, kde som aj stretla moju byvalu spoluhracku za slobodna Katku Buocikovu , tak sme sa s Miskou ponukli, ze si rady za nich zahrame a velmi sa nam pacil kolektiv a tak to nejak aj vzniklo.

5.) Jaké si dáváte osobní cíle v této sezoně?

Mária: Vzdy som mala tie najvysie ciele, neviem osobne ako je na tom Breclav v ceskej lige, ale bezohladu nato, je urcite ciel vyhrat cesku ligu a zabavit sa sportom ako tim.

A ak by som sa este niekedy dostala a rozhodla reprezentovat SR v hokejbale, tak urcite znova ziskat titul majsteriek sveta.

Michalea: Samozrejme ako spravny sportovec tie najvyssie .Velmi sa tesim na novu sezonu a verim ze budem prinos pre klub.

Velmi děkuji za rozhovor a přeji hodně štěstí při Vašem působení v břeclavském dresu.