Lvi doma vybojovali těžké 3 body proti Kroměříží a stále si drží 100% úspěšnost v mistrovských zápasech

Po vyrovnané první třetině Lvi nakonec zvládli utkání s Kroměříží, která si na Břeclavském ledě připsala první prohru v sezóně. V průběhu zápasu bohužel skončili v nemocnici dva obránci, kteří budou delší dobu chybět v týmu břeclavských Lvů.

V rámci 3. kola přijela na břeclavský led doposud neporažená Kroměříž. I přes menší technické problémy s osvětlením, se v 17:00 vhodil první puk a zápas o vrchol tabulky mohl začít.

PRŮBĚH ZÁPASU

Začátek zápasu si vzala do své režie Kroměříž, která zvládla už po 35-ti vteřinách otevřít skóre utkání, kdy M. Kudlička dorážel odražený puk od betonu přesouvajícího se brankáře domácích. Netrvalo to ale dlouho a Lvi zvládli dotáhnout tempo soupeře. Největší rozdíl byl však ve střelách. Na první zákrok musel brankář hostů čekat až do deváté minuty. Lvi se i do té doby zvládali dostat do útočné třetiny, ale žádný puk nenašel bránu, nebo v nejbližší příležitosti orazítkoval pouze tyč, jako například, když v sedmé minutě pálil Michal Gabriška. 8 vteřin před 10. minutou museli Lvi čelit svému prvnímu oslabení. To se jim podařilo zvládnout skvěle, když vyslali na brankáře  stejný počet střel, jako soupeř. Jinak v celku vyrovnanou hru narušila až akce v čase 14:06, kdy Bronislav Čápek přihrál puk na Radima Lenkoviče, který zkusil prověřit brankáře, tomu se podařilo první střelu vyrazit, k odraženému puku se však dostal Kristián Lokaj, který kotouč posunul kolem pravého betonu ležícího golmana a srovnal tak stav utkání na 1:1. Další oslabení Lvům nevyšlo, protože po pouhých 15-ti vteřinách inkasovali. Bylo to v čase 15:49, kdy si P. Vaněk vyjel zpoza brány a před brankovištěm poslal nahrávku na volného P. Zavřela, který bez zpracování překonal brankáře domácích. Za 80 vteřin šli Lvi znovu do oslabení. To vydrželo pouze 13 vteřin, než se zásluhou dalšího trestu počet hráčů na ledové ploše srovnal na 4-4. Právě při této otevřenější hře došlo ke zranění břeclavského obránce Marka Pappa, který byl vražen na mantinel a zamířil do nemocnice s poraněním v oblasti levého ramenního kloubu.  V čase 17:15 měl velikou šanci Radim Lenkovič, který se dostal do "brejku" a od modré čáry jel na brankáře hostů úplně sám, bohužel této situaci předcházelo zlomení hokejky, když si jel ke střídačce pro novou, na neštěstí ji zrovna dostal od spoluhráče, který je o mnoho vyšší a proto se mu s větší hokejkou jeho klička do levé strany nepodařila úplně podle představ. Jinak byla první třetina bez větších akcí a šancí. Lvi se dostali do správného tempa zhruba 2 minuty před koncem třetiny, začali více dominovat na ledě a v čase 18:45 se jim podařilo dokonce srovnat. V útočné třetině Libor Kocúr nahrával na modrou čáru, kde čekal Bronislav Čápek, ten vypálil na bránu, před kterou puk tečoval ještě Radim Lenkovič, který si připsal první branku utkání. Do konce třetiny se domácí Lvi drželi na puku a do šaten tedy odcházeli za vyrovnaného stavu 2:2 s dobrým rozpoložením z povedeného závěru.

Do druhé třetiny vstoupili opět lépe Hanáci, kteří byli ze začátku lepším týmem, dopomohlo tomu i oslabení, které Lvi museli bránit v polovině třetí minuty. To ale zvládli dobře, jediné co domácím opět chybělo, byly střely, zatímco Kroměříž pálila postupně hned od začátku, Lvi se k první střele dostali až v čase 25:22, nutno podotknout, že hned skončila v síti a poslala domácí poprvé v zápase do vedení. Radim Lenkovič se nádherně z úhlu trefil nad pravé rameno brankáře klečícího u tyčky a připsal si tak už druhý gól v zápase. (Asistence Kristián Lokaj). Lvi začínali mít na ledě vice prostoru a byli týmem, který udával tempo hry. Bohužel stále beze střel. První zákrok druhé třetiny si brankář hostů připsal po více než sedmi minutách. Kroměříž dostala na své hokejky příležitost v podobě dvou přesilovek ve 28. a 36. minutě. Ale Sehraná obrana Lvů v čele se skvěle chytajícím Filipem Králem, tyto nepříjemné chvíle bez větších problémů zvládla. Bohužel to byla právě obrana domácího týmu, která v tomto zápase hodně utrpěla, po kapitánovi, se ve 36. minutě k ledu složil i druhý obránce, Patrik Rutkovský. Do zápasu už nenaskočil a zamířil do nemocnice, v té následně přišli na přetrhané vazy v pravém rameni. Od této chvíle museli Lvi dohrávat na dvě obranné dvojice. Není to ovšem tak dávno, co tyto nižší počty byly obvyklé a proto se hráči nenechali rozhodit. Jak řekl v pozápasovém rozhovoru nejstarší hráč břeclavské kabiny Marek Dora: "S dohráváním na 4 obránce už nějaké zkušenosti mám..."  Diváci Fosfa arény mohli sledovat akce na obou stranách, kdy se oba týmy zvládli usadit v útočné třetině a na chvíli v ní svého protivníka zavřít. Žádná další branka už ale nepadla a stav po 40-ti minutách byl tedy lepší pro břeclavský tým, který držel těsné vedení 3:2.

Stejně jako se to povedlo v první třetině Kroměříži a ve druhé Lvům, i v poslední dvacetiminutovce skončila první střela gólem. Byli to Lvi, kteří se radovali z navýšení vedení. V čase 41:30 uklidil po ledě odražený puk do prázdné brány Libor Kocúr. (Asistence Radim Lenkovič a Marek Dora). V tu chvíli došlo na střídaní brankářů hostů. Místo Jakubčíka nastoupil mezi tři tyče Fajgl. Lvi se s blížícím se koncem zápasu začínali dostávat více do klidu a bylo to poznat i na jejich hře. Pomohla tomu i přesilová hra, kterou měli břeclavané ve 45. minutě. Branku však nepřidali. Nádech Hanáků měl přijít v čase 49:30, kdy se zásluhou dvouminutového trestu dostali do početní výhody. Ta jim nevydržela déle než minutu a další vyloučení srovnalo počet hráčů na ledě na 4-4. Rozhodčí svými, mnohdy trochu zvláštními, verdikty rozhodně nešetřil a za dalších 16 vteřin padl další trest, který vrátil hostům početní výhodu, tentokrát už 4 na 3. 29 vteřin trvalo než se v otevřené hře diváci dočkali gólu. Bohužel to byla Kroměříž, která se radovala z dotáhnutí na 3:4, kdy Murín vymetl pavučinky šibenice. Tato branka hosty dostala do tempa a Lvy jakoby začínaly zužovat obavy o výsledek. Hra obou týmů se začala otáčet a více ze hry začínali mít hráči s černými dresy Kroměříže. Byla to další přesilovka, která definitivně rozhodla o vítězi zápasu a jak už víte z nadpisu, byl to Břeclavský tým, který po pouhých 11-ti vteřinách přesilové hry zásluhou dělové rány Michala Gabrišky navýšil na 5:2. (Asistence Roman Průdek). Nic závažnějšího se už do konce zápasu nestalo a Lvi se tak mohli radovat ze třetí výhry v řadě, která jim potvrdila nejvyšší příčky tabulky.

ROZHOVORY

Filip Hrbatý - Hrající trenér

Ohlas po utkání:

Po dnešním zápase jsem samozřejmě rád, že jsme urvaly 3 body. Na všech našich hráčích byla vidět touha utkání vyhrát a celý zápas si za tím šli.

Pro mě nepochopitelně se do utkání vložil rozhodčí, ale my jsme si nakonec i s tím poradily.

Z utkáni mě mrzí zranění našich dvou obránců, doufám, že to nebude nic vážného a že kluci budou brzy opět s námi.

Radim Lenkovič - Útočník

1.V této sezóně jsi v každém zápase vstřelil branku, dnes dokonce hned dvě. Evidentně ti začátek sezóny sedl?
Jo, zatím se mi daří za co jsem rád a hlavně mě těší, že góly co dávám nám pomáhají k vítězství.

2.Vaše druhá formace je v posledních zápasech opravdu ve formě, čím si myslíš že to je?
Myslím, že jsme si sedli a rozumíme si na ledě i mimo led a každý z nás víme co hrát a dobře se doplňujeme. Doufám, že nám to vydrží i v dalších zápasech.

Marek Dora - Obránce

1.Dnes se podařilo znovu vyhrát, tedy už po třetí v řadě, jak bys zhodnotil zápas?
I když je začátek sezóny, zápas byl hodně kvalitní skoro na úrovni play-off. 2.třetiny vyrovnané a třetí jsme byli lepší a zaslouženě vyhráli. Akorát těch zranění bylo na jeden zápas dost, tak snad se dají kluci brzo dohromady.

2. Z důvodu zranění hned dvou obránců jste zápas museli dohrávat pouze na dvě obranné dvojice. Jaké to pro tebe bylo?
Dohrávat na 4 obránce je dost náročné i pro mě, ale do útoku jsem se moc nepouštěl a zkušenosti nějaké mám, tak jsem použil mozek a hrál jen to, co musel. Žádné bláznění do útoku. Máme dobré útočníky a když jim věříte, že to nepokazí, hraje se i vzadu lépe.