FOSFA HC Lvi BřeclavHC Bobři Val. Meziříčí
3:8
ne 17. 10. 2021 13:15 @ Břeclav, FOSFA ARÉNA, 1. liga žen, 3. kolo

Lvice na body nedosáhly.

Lvice na body nedosáhly. Zápas dvou týmů s nejlepším útokem zvládlo lépe Val. Meziříčí. T. Sovjáková a E. Baslová ovládly zápas a dohromady zaznamenaly 9 kanadských bodů.

Průběh utkání

Horší start do utkání, než předvedly domácí hráčky, si asi nikdo v tomto utkání nepředstavoval. První dvě minuty jakoby Lvice byly ještě zamčené v šatně. Hned z první šance se do vedení dostává náš soupeř, když si obranu Lvic rozebral na jednotlivé součástky. První pětka Val. Meziříčí předvedla svoji kvalitu. O necelou minutu bylo ještě hůř. S. Čajanová převzala kotouč v útočné pásmu a hostující tým poslala do dvoubrankového vedení. Až pak se začaly do utkání dostávat i domácí hráčky. V polovině 4. minuty se po souhře dostala sama před brankářku hostí B. Búliková a nalila domácím hráčkám novou krev do žil. Ve 12 minutě se prosazuje domácí kapitánka K. Buociková a vyrovnává stav zápasu. Utkání hrané ve vysokém tempu pak přináší šance na obou stranách. Kdo se ovšem před koncem třetiny raduje je opět hostující tým.

Do druhé třetiny se jde s jednoznačným cílem. Lvice chtějí co nejdříve srovnat skóre. Proti nám ovšem stojí velezkušený soupeř s hráčkami, na jejichž holích je nyní vidět klid a pohoda. Domácí hokejistky si nedokáží vytvořit větší šance. Přihrávky nenachází přesně své adresáty. Pokud se dostanou ke střele, buď skončí zablokované či si s nimi brankářka hostujícího týmu dokáže poradit. Ve své polovině se zápas asi definitivně rozhoduje. Ve 28. a 31. minutě opět zaúřaduje zkušená dvojice Val. Meziříčí - Sovjáková, Baslová a je tu rozdíl tří branek. Na konci druhé třetiny Val. Meziříčí zvyšuje již na 6:2.

Do třetí části Lvice zamíchaly se sestavou, což přineslo zlepšený pohyb a ve 47. minutě i využitou přesilovku, když první branku v dresu břeclavských Lvic zaznamenala K. Höklová. Jak již bylo zmíněno výše, zkušený soupeř ovšem má skvěle organizovanou obranu a Lvice se nedokáží prosadit. Nakonec vše vyústí chybičkami našich hráček a soupeř v 56. a 60 minutě ještě zvyšuje svoji výhru.

Statistiky

HC Lvi Břeclav - HC Bobři Val. Meziříčí 3:8 ( 2:3, 0:3, 1:2)
 Branky: 4. Búliková ( Koyšová, Buociková), 12. Bucoiková ( Koyšová) 47. Höklová ( Prokopová) - 1. Baslová ( Sovjáková, Vávrová H.), 2. Čajanová, 18. Sovjáková ( Baslová),28. Sovjáková ( Barochová L.), 31. Baslová ( Sovjáková), 39. Barochová L., 56. Čajanová, 60. Sovjáková ( Baslová)
 Vyloučení: 2:1 Využití: 1:0 Oslabení: 0:0 Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:6, 3:6, 3:8

Sestavy

Lvice:

Bláhová ( Kocmanová) - Duroňová, Bartalová, Zoubková, Beňovská, Kotounová, Gajdošová - Prokopová, Koníčková, Vališová, Buociková, Koyšová, Búliková, Hodoňová, Höklová, Hrdinová

Bobři:

Barochová S. -Vávrová L., Crhová, Filipová, Vávrová H. - Baslová, Sovjáková, Barochová L., Čajanová, Stupková, Jasenská, Hadašová

Fotky

Fotogalerie Davida Kordy zde:

Odkaz na fotogalerii

Zápas dvou celků s největším počtem nastřílených branek ovládlo v Břeclavi Val. Meziříčí. Zkušený tým, se skvěle organizovanou obranou až na pár chvil nedal Lvicím větší šanci. Pro domácí hráčky je to jistě poučením, že nikdo se sám neporazí a je potřeba ještě přidat. Do dalšího utkání 30.10. v Opavě je potřeba zapracovat a zlepšit zejména organizaci hry. Kompaktní výkon byl asi největším rozdílem mezi Val. Meziříčím a Břeclaví.