Lvi ovládli mezinárodní přípravné utkání. 15-ti góly rozstříleli Lion Wien

Zápas ve kterém diváci viděli celkem 18 branek. Hned patnáct z nich vstřelili domácí, kteří rozhodli už v první třetině. Gabriška a Lokaj zaznamenali hattrick

V sobotu 29.8. v 17:00 začalo utkání, ve kterém se střetli břeclavští Lvi s vídeňskými Lvy. 130 diváků přihlíželo gólovému představení.

PRŮBĚH ZÁPASU

Do utkání nastoupil lépe tým z Vídně, který první 3 minuty byl všude o krok napřed, ale první branku vstřelili domácí, když se po nahrávce Libora Kocúra dostal do úniku útočník Kristián Lokaj, který se nemýlil a svou trefou otevřel skóre utkání. O pár chvil později, po krásné nahrávce zpoza brány, Radek Zháňal našel Michala Gabrišku a ten zavěsil. Skóre bylo 2:0 pro domácí, Vídenští hráči ale nesložili zbraně a odpověděli brankou, hned za 10 sekund těžili ze situace 2-1 a snížili na 2:1. Břeclavští dostali příležitost přesilové hry, kterou zužitkoval střelou z mezikruží hrající trenér Filip Hrbatý, pro kterého to byl první zápas této sezóny. Poté následovala znova přesilová hra, kterou krásnou kombinaci celé lajny zakončil Kristián Lokaj do prázdné brány a připsal si již druhou branku v tomto utkání. Do konce třetiny zbývalo ještě 90 sekund, když vyloučil rozhodčí hráče z obou celků a hra byla 4 na 4.  Vhazovalo se v útočném pásmu břeclavských Lvů. Vhazování vyhráli domácí na Čápka, který poslal puk na bránu, ten se odrazil před Radima Juránka, který uklidil puk do brány. To ale ještě nebylo vše, pouhých 13 sekund před koncem třetiny zvyšoval opět Filip Hrbatý, když se zjevil sám před brankařem, kterého poslal na led a puk trefil do brány. Do kabin se tedy šlo za stavu 6:1 pro domácí výběr, který svého soupeře přestřílel 22 - 9.

Do druhé třetiny hosté vyměnili brankáře. Ty měly oblečené hned 3 a každý dostal šanci jednu dvacetiminutovku. I přes to začali lépe břeclavští Lvi, když po krásné kombinaci Zháňal - Průdek - Gabriška poslední jmenovaný již po 55-ti sekundách zvyšoval na 7:1. Lvům se naskytla další přesilovka, kterou zužitkoval po nahrávce od Vojtěcha Svobody Tibor Sedláček, který trefil mezeru mezi nohami brankáře a završil tak pěknou akci obou mladíků. Výsledkem uspokojení Lvi začali lehce polevovat v tempu a toho ihned využili hosté, kteří přidali druhou branku v přesilovce, kdy se jeden z hráčů po špatné nahrávce ocitl sám před břeclavským brankářem, kterého si natáhl na lapačku a následně překonal. V polovině zápasu, za stavu 7:2 proběhlo střídaní domácích brankářů. Michala Martinčíka v bráně vystřídal jeho stejně starý kolega z juniorky Richard Bartek, pro kterého to byl úplně první zápas za A-tým. Břeclavští už do konce třetiny branku nevstřelili. Už se prosadili pouze hosté a znovu v přesilovce, kdy střelou z úhlu propálili mezeru mezi nohama mladého brankáře. Koncem třetiny dostal Libor Kocúr trest do konce utkání po potyčce se soupeřem u střídaček. Druhá třetina končila za stavu 8:3 pro Břeclav.

Do třetí třetiny hosté nasadili třetího ze svých brankářů. I tato perioda ale byla v režii břeclavských Lvů, kteří vstřelili hned 7 branek. "kluci se zmátořili a do třetí třetiny plnili přesně to, co jsem po nich chtěl." Uvedl po zápase hrající trenér Filip Hrbatý. První branku ve třetí třetině vstřelil Radim Lenkovič. Desátý gól pak přidal obránce Patrik Rutkovský po nahrávce Michala Gabrišky. Břeclavští tlačili soupeře nadále a branku číslo 11 se postaral opět Michal Gabriška, který po střele od modré zkompletoval hattrick. Poté přišel v čase 50:15 smolný moment před břeclavskou střídačkou, když soupeř trefil kolenem střelce osmé branky Tibora Sedláčka do hlavy, který v zápase dál nemohl pokračovat. Domácí ještě za posledních 10 minut upravili skóre rozhodnutého zápasu, kdy další 4 góly přidali Kristián Lokaj, který tím také završil hattrick, obránce Marek GöndörRichard Zajíček a Vojtěch Svoboda. Zápas skončil za jednoznačného výsledku 15:3 pro domácí Lvy.

ROZHOVORY

Filip Hrbatý

1.Dnes jsi poprvé nastoupil do zápasu jako hráč a hned jsi vstřelil 2 branky, jak jsi se na ledě cítil?
Jsem rád, že jsem si mohl zase po dlouhé době zahrát, je to pro mě těžké když kluky trénuju na střídačce a nemůžu zasáhnout do hry. Ze začátku utkání to pro mě bylo složité se do toho dostat, ale postupně se to zlepšovalo.

2. Jak bys zhodnotil dnešní zápas z pohledu trenéra?
Utkání jako tohle bývají složitá, když padne z jedné strany hodně gólů, tak je složité udržet motivaci hráčů, což bylo vidět ve druhé třetině, ale kluci se zmátořili a do třetí třetiny plnili přesně co jsem po nich chtěl.
Utkání splnilo svůj účel, ale stále ještě musíme zapracovat na některých věcech. Například máme stále strašně moc vyloučených a taky jde na naši branku pořád víc střel než bych si přál.
Do prvního mistrovského utkání to musíme ještě zlepšit.

Kristián Lokaj

1. Dnes jsi zaznamenal hattrick, vyhovovala ti hra soupeře?
Súper bol zo začiatku aktívny a vyzeralo to že to nebude lahký zápas. My sme ale využili hneď pár šancí a myslim že už po 1. tretine bolo po zápase . Od toho momentu začala Viedeň hrať viac do tela a dohrávať súboje . Nám išlo o to aby sme sa nikto nezranili pred majstrovskymi zapasmi .