51_20230903_162436.jpg
43_20200524_193831.jpg

Letní příprava A-týmu

Také muži se připravují na novou hokejovou sezónu. O průběhu letní přípravy prvního týmu, včetně rozhovorů s hráči a hlavním trenérem se dočtete níže ve článku.

Ani břeclavský A-tým není vyjímkou a také v květnu zahájil letní přípravné období na novou sezónu, ve které bude znovu součástí 3. ligy (krajské ligy Jižní Moravy a Zlína).


Letní přípravu mužů blíže popsal hlavní trenér Filip Hrbatý:


V této lize je letní příprava trochu specifická, všichni hráči musí chodit do práce, nemají jenom hokej, proto je tato fáze sezóny vice individuální například oproti klasické sezóně.

Všichni hráči mají možnost chodit 4x týdně na tréninky s juniorkou“ (hlavní trenér juniorů pro sezónu 2020/21 bude také Filip Hrbatý, který má nejstarší mládežnickou kategorii na starosti již nyní, v době letní přípravy.)

Této možnosti využívají nejvíce mladí hráči, kteří jsou více zvyklí na společné suché tréninky. Naopak starší a zkušenější hráči už ví naopak sami nejlíp jaké tréninkové dávky potřebují pro ideální start do nové sezóny.

Na oficiální týmový trénink se tedy chlapi se tedy sejdou jednou do týdne na Lokači, kde se vypotí u fotbalu. Jinak trénují individuálně...“Jak může například vypadat individuální předsezónní příprava jsem se zeptali útočníka s číslem 10, Michala Gabrišky. Břeclavského hráče, který v minulé sezóně vyhrál kanadské bodování Lvího týmu, když si ve 23 zápasech připsal 27 branek a 6 asistencí.

Co se týká letní přípravy, je spíše individuální. Ze zkušenosti vím že k hokeji je potřeba taky síla a to celého těla. Proto se snažím za týden projet všechny partie. Fitko navštěvuje 4x v týdnu kde každý den jedu jiné partie.

pondělí: prsní svalstvo, biceps, břicho
úterý: zádové svalstvo, triceps, lýtka, stehna
čtvrtek: ramena, trapézy, břicho
pátek: biceps, triceps, břicho
Týmový trenink je každou středu a chodíme hrávat fotbal na Lokaču..
O víkendu si chodívám zaběhat nebo jezdím na kole.


I takto může například vypadat tréninkový týden břeclavského hokejisty.

O tom že se většina hokejistů v létě těší na led asi není třeba psát. Ale jak moc je kondiční přípravné období u hráčů neoblíbené, jsme se zeptali hráče, s číslem 88, který v uplynulé sezóně nesl na drese kapitánské „C“, Marka Pappa.

Asi jako pro většinu hráčů, ani pro mě nikdy nebyla letní příprava oblíbenou částí sezóny.

Nicméně najdou se na ní i pozitivní věci, jako například že se skoro po 2 měsících zase vidíte se spoluhráči.

Bohužel letošní situace nedovolila zahájení in-line sezóny, což pro některé z nás bývá každoročně příjemné zpestření před návratem na led.

Právě in-line hokej byl již několik let pravidelným doplňkem letní přípravy břeclavského A-týmu. V minulosti Lvi zvládli 1. ligu českého in-line hokeje dokonce vyhrát. Vzhledem k problémům způsobeným pandemií koronaviru se však letošní ročník in-line hokeje v Břeclavi nerozjede a to ani pro mládež.

Hokejisty čeká toto tréninkové období „na suchu“ již tradičně do konce června. Po té následuje měsíční pauza a v srpnu startuje další fáze přípravy na novou sezónu, tentokrát ale už i na ledě...

Na klubovém youtube kanále najdete video z jednoho z loňských tréninku A-týmu, v posilovně.
Odkaz na video z tréninku mužů