Související zápasy

FOSFA HC Lvi Břeclav

Jaký byl uplynulý týden? Dorost i junioři bojují o postupovou skupinu do extraligy. Žáci i jejich menší spoluhráči také bojovali v dalších zápasech.

Týden 18. - 24.10. je minulostí. Naši Lvi sehráli řadu dalších ligových zápasů. Na ledě se ukázali naši třeťáci, páťáci, všechny kategorie žáků i dorost a juniorka. Jak hokejová střetnutí probíhala a dopadla se dočtete v novém článku.

Naši Lvíčci ze třetí třídy se vydali na zápasy do Vyškova. Nejdříve se utkali s domácími, poté s Kometou Brno. Na ledě jsme mohli sledovat, jak jinak než u této kategorie, bojovný výkon obohacený o hokejové akce.

5. třída vyjela v sobotu do Brna, kde se na Hokejových halách dětí a mládeže od 15:30 naši Lvi utkali s místním týmem sov.

Dokázali si z úvodu utkání vytvořit dvoubrankový náskok, i přes to však na výhru nedosáhli a nakonec v Brně prohráli. Důležitější než výsledky je však u těchto kategorií předvedená hra.

Šesťáci si v sobotu zahráli proti Uherskému Hradišti. Zápas se jim nepodařil a odjížděli s vysokou prohrou 24:1. Bohužel se jim nevydařila gólově ani jedna třetina. Jediná střela, která padla do soupeřovi branky byla ve 23 minutě.

Kategorie výš, tedy 7.třída, na tom byla výsledkově lépe. Taktéž se jejich zápas konal v sobotu. Proti brněnskému týmu prohráli v poměru 5:7. Třetiny byly ale vyrovnané. Po první třetině odcházeli hráči z Břeclavi do kabin a strádali pouze jeden gól. Ve druhé třetině padli na obou stranách dva góly. V poslední třetině už nestačili Warriors dorovnat a nakonec se museli na domácím ledě vyrovnat s prohrou.

Další sobotní zápas měla kategorie osmých tříd. Jejím soupeřem bylo Uherské Hradiště. Zápas začal v poledních hodinách. Po první třetině se zdálo, že vítěz bude znám až v posledních minutách, hráči ukončili první třetinu ve stavu 1:0. Bohužel po přestávce domácí tým zvýšil skóre o další 4 góly. V poslední třetině už bylo tedy o vítězi rozhodnuto, podpořily to další dva góly týmu Uherského Hradiště. Zápas i přes bojovnost Lvů skončil prohrou 7:1.

Gól Lvů: Patrik Illý

Na starší žáky (9. třídu) čekal brněnský soupeř Warrior. Taktéž tenhle zápas byl napínavý a především vyrovnaný. Rozhodlo se až v poslední třetině. Do té doby byly obě první dvě části gólově vyrovnané. První branku v zápase střelil hráč z Břeclavi Richard Osička. Po sedmnácti sekundách však bylo vyrovnáno. Druhou třetinu opět otevřel náš hráč Alex Marek. Netrvalo dlouho a Warriors Břeclav dorovnal. Vstřelili za sebou dvě branky v rozdílu pouhých třiceti dvou sekundách. Na další gól se čekalo do 29 minuty, kdy srovnal zápas kapitán Lvů Ondřej Ruml. Do poslední třetiny oba týmy vstupovaly se stejným skóre. Zde už po pár minutách
bylo skoro rozhodnuto, jak zápas dopadne. Soupeř v krátkých rozestupech dostal dvakrát puk do
branky Lvů. Hostující tým i přes vyšší množství trestů v průběhu zápasu vyhrál 4:6.

Góly Lvů: 2x Ondřej Ruml, Richard Osička, Alex Marek

Dorostenci se v sobotu na domácím ledě utkali s brněnským Warriorem. Zápas začal vyrovnaně, avšak malinko lépe pro domácí Břeclav. Lukáš Suchyňa v čase 13:14 otevřel skóre utkání. Náskok Lvům vydržel jen chvíli a za chvíli už bylo srovnáno. Ve druhé části se zvládli hosté dostat do vedení, ale trefa do šatny opět Lukáše Suchyni, třicet vteřin před koncem třetiny, zápas opět vyrovnala. Ve třetí třetině šikovný Marek Alex poslal Lvy do vedení a tento stav si už Břeclav zvládla pohlídat. Výsledek 3:2 a další tři body do tabulky základní části drží náš dorost na první příčce.

Ohlas hlavního trenéra Lukáše Hökla:
"Zápas proti Warriors Brno byl z naší strany přípravný zápas na nástavbu o postup do boje o extraligu. Warriors sice nedisponuje hokejovou kvalitou, ale určitě jeho velké přednosti je vůle a bojovnost pro vítězství. Myslím si, že tohle bude asi těžký soupeř v nástavbě. Už teď začínají posilovat hráče z Techniky a kdo ví, kdo ještě přijde z Komety do Warriors. My samozřejmě už pomalinku začínáme zapojovat své hráče, které máme v Olomouci. Sice jsme nebyli ve 100 % síle, ale na dnešní zápas jsme už využili tři hráče z pěti a bylo to na ledě určitě znát. Zápas jsme začali podle našich představ, tvořili jsme hru a měli zápas ve své režii. Vytvářeli jsme si hokejové šance, ale chybělo nám finální zakončení, resp. důraz do brány nebyl z naší strany ideální. V první třetině jsme udělali chybu při předání puku, kde si kluci nedorozuměním nepřevzali puk a soupeř využil zaváhání a vyrovnal na 1:1.
Druhá třetina nebyla vůbec z naší strany ideální, naše hra byla strašně pasivní a neaktivní a soupeř toho využil, když v přesilovce využil naši nepozornost a dostal se do vedení. Po druhé třetině jsme si v kabině řekli, že se musíme vrátit ke hře, kterou jsme předváděli v první třetině a začít se více tlačit do brány. Třetí třetinu jsme začali hned vyloučením a hráli ve čtyřech, ale naší aktivitou jsme soupeře do ničeho nepustili a v podstatě jsme ovládali zápas a trpělivě jsme se tlačili do brány, až nám to přineslo jedno trestné střílení, které jsme sice nevyužili, ale chvíli na to jsme stav vyrovnali a soupeře jsme více a více dusili ve třetině. Čtyři minuty před koncem jsme vystřelili vítěznou branku a zápas byl rozhodnutý. Jedinou černou kaňkou zápasu byl zkrat soupeře, který likvidačním faulem loktem do oblasti krku a hlavy zranil našeho hráče a soupeř dostal 5+OK a zápas tím byl rozhodnutý.
V sobotu nás čeká zápas na Znojemském ledě, kde necháme kluky vydechnout a pomalu se budeme už připravovat na další fázi a to nástavbu o boj do finální čtvertky a zároveň boj o extraligu."

Junioři se v pátek na domácím ledě postavili Znojmu. 16:45 začalo utkání, ve kterém měli Lvi převahu. Nejdříve otevřeli skóre utkání, kdy se trefil ročníkově dorostenec Matthias Žac. O dvě minuty a jednu vteřinu později pak nová posila Šimon Juřička navyšoval na 2:0. Tečku za povedenou první třetinou přidal znovu Žac, který dvacet sedm vteřin před odchodem do kabin navýšil na 3:0. Během druhé třetiny zvládli Orli dotáhnout, kdy třetinu vyhráli 2:0 a po čtyřiceti minutách Břeclav držela jen těsný náskok 3:2. Do poslední části však domácí vstoupili zodpovědněji. V čase 52:06 završil mladý Matthias Žac svůj hattrick, za dvě minuty pak zápas rozhodla trefa Michala Jurici. Poslední, šestý gól pak přidala druhá z čerstvých posil, Lukáš Topolanský, který pečetil výhru 6:2.

Góly Lvů: 3x Matthias Žac, Juřička, Jurica, Topolanský

Šikovného dorostence Matthiase Žace jsme se po zápase zeptali na pár otázek:

1. Coby dorostenec jsi nastoupil za juniory, jak jsi se cítil před zápasem?

Vďaka tomu, že za juniorku nastupujem pravidelne som pred zápasom nepocitoval nervozitu, naopak sa veľmi tešim a snažim sa využit šancu, ktorú mi tréneri dávajú
.

2. Otevřel jsi skóre utkání, v 52. minutě jsi pak završil hattrick. Jak jsi se cítil na ledě?

Ciťil som sa výborňe, celý zápas sa mi celkom darilo aj vdaka chalanom, s ktorými si to na lade užívam a goly boli len bonus.

Druhý zápas sehráli naši nejstarší mládežníci na ledě Kroměříže. Klasický, na ligu juniorů, brzký čas začátku utkání, přinutil většinu z hráčů odcestovat do Kroměříže již v sobotu a ve městě přespat. Nejspíše se to vyplatilo, protože Lvi velice těsný souboj nakonec zvládli.

Utkání začalo opravu velmi rychle. Čtyřicet čtyři vteřin stačilo na první branku utkaní. Radovali se Lvi, když se trefil Šimon Juřička. Radost hostům však příliš dlouho nevydržela, protože do třetí třetiny již vedli Hanáci, kteří z úvodu také přidali dva bleskové góly. Poté se hra malinko zklidnila a do konce třetiny se výsledek 2:1 již nepohnul. Skóre se změnilo až chvíli před polovinou zápasu, kdy v čase 29:49 srovnával opět Juřička. Hanáci si do pěti minut znovu vzali vedení na svoji stranu, ale Lvi do šestapadesáti vteřin znovu srovnali. Postaral se o to David Kareš. Chvíli po něm se také prosadil Dominik Havlát, který poslal Břeclav opět do vedení. Vyrovnaná druhá třetina tedy skočila s malým náskokem Lvů 4:3. V poslední periodě nejdříve udeřil opět Šimon Juřička, který ve svém prvním víkendu za Lvy završil v tomto velice důležitém zápasu hattrick. Domácí pak jen jednou trefou korigovali, i přes napínavý závěr však na výhru nedosáhli.

Lvi si tedy z tohoto týdne odváží 6 bodů a posouvají se na druhé místo tabulky základní skupiny.