Související zápasy

FOSFA HC Lvi Břeclav

Dorostu se zápasy zrušily, Junioři prožili nejhorší víkend, 8. třída zvládla derby. Výhry i prohry, další hokejový týden je za námi!

První prosincový týden připravil našim Lvům 11 zápasů. Mezi nejmenšími hrála 3. a 5. třída. U žáků měly zápas všechny třídy. Dorostu se dvojkolo zrušilo a junioři odehráli další dva zápasy základní části.

Mezi nejmenšími hokejisty sehráli zápasy třeťáci a páťáci.

3. Třída se v neděli vydala do Boskovic. Lvíci poskládaní do dvou týmů, které mají po vzoru týmů NHL názvy Meděvdi a Žraloci.

První zápas družstvo medvědů hrálo s Hodonínem a družstvo žraloků s Boskovicemi. Obě skupiny předvedly bojovný výkon a zvítězily. Druhý zápas jsme hráli s Technikou Brno. Žraloci vyhráli a medvědi prohráli. "Za celý mini turnaj všechny musím pochválit, akorát v druhém zápase některým hráčům docházela fyzička, ale na té tento týden zapracujeme..." Dodává s úsměvem trenér Filip Šenekl

5. třída se v sobotu vydala do Brna, na hokejovou halu úvoz, kde se utkala s místním týmem Warriors. "První třetinu jsme prohráli a nebyli jsme schopní dát gól. Následně i druhou třetinu a vůbec se nám nedařilo. Ve třetí třetině musím říct, že kluci zabrali a podařilo se nám ji vyhrát." doplnil trenér Radim Lenkovič.

6. třída doma v tzv. jižanském derby přivítala Hodonín. Zápas začal velmi nadějně a již po minutě a půl poslal David Doležal svůj tým do vedení. Od té doby se však puku chopili Drtiči a třinácti góly ovládli utkání. Lehkou korekci výsledku zařídil 5 minut před koncem Oskar Michalovič.

Góly Lvů: Doležal, Michalovič

Sedmáci vyjeli do Šumperka netradičně ve středu. Domácí Draci vlétli do zápasu a během prvních sedmi minut si zvládli vytvořit náskok 3:0. Do konce první třetiny přidali ještě jednu trefu a Lvům po dvaceti minutách chyběly na soupeře 4 branky. Ve druhé třetině se však hra našich zlepšila a v rozmezí 25 vteřin zvládli břeclaváci dotáhnout na kontaktních 4:2. Z úvodu třetí třetiny se další trefou přiblížili ještě více a skóre bylo 4:3. Minutku před koncem se však místo dorovnání konalo potvrzení výhry domácích, kteří navýšili na 5:3 a došli si pro plný počet bodů.

Góly Lvů: Michalovič, Špaček, Strnádel

V neděli se sedmáci vydali do Přerova. V Meo aréně se Lvům podařilo chytit začátek a v 5. minutě se zásluhou Matyáše Procházky dostali do vedení. Zubři však do pár minut srovnali. První třetina skončila za stavu 2:1 pro Břeclav, díky trefě Strnádela v 17.minutě. Ve druhé třetině měli Lvíci více ze hry. Nejdříve dvě a půl minuty po polovině navýšili na 3:1. Ve 41. minutě pak definitivně rozhodli zápas, kdy přidali dvě branky v rozmezí 20 vteřin. Stav po dvou třetinách tak byl 5:1. V poslední třetině těžil z početní výhody Hoďovský a poslední sedmý gól přidal Špaček. Domů do Břeclavi se tak Lvi mohli vracet s dobrou náladou a všemi body.

Góly Lvů: 2x Procházka, 2x Špaček, Strnádel, Maslín,Hoďovský

Utkání nám zhodnotil mladý Matyáš Procházka, který přispěl k výhře dvěma góly

"Hrálo se mi dobře, protože jsme jako tým odvedli skvělou práci. Chtěl bych aby to tak bylo pořád."

8. třída doma hostila Hodonín. Oproti jejich mladších kamarádů se starším žákům zápas povedl.

Zápas přitom začal lépe pro hosty, kteří zvládli překonat břeclavského brankáře již po 143 vteřinách utkání. V deváté minutě však zvládl Prchal zápas vyrovnat. Závěr první třetiny pak už byl v režii Lvů, kteří touto částí nejspíše rozhodli o osudu utkání. Do konce první dvacetiminutovky se 2x prosadil Lorenc. V 17. minutě padly dvě branky v rozmezí 14 vteřin. O první z nich se postaral Meissner. První třetina tak skončila 4:1 pro Břeclav. Také do druhé třetiny vstoupili lépe Lvi. Druhou branku přidal Prchal i Meissner a Hodonín tak ztrácel již 5 branek. I přesto však zápas neodevzdal a ještě v 28. a pak i ve 29.minutě hosté přidali dvě branky. Oba týmy poté přidali po další jedné trefě a skóre po 40 minutách tak bylo 7:4. Ve třetí periodě se Drtiči nadechli, když minutu po začátku skórovali. Na to však Lvi odpověděli slepenými brankami ve 46. a 47. minutě. Hodonín se v tomto utkání prosadil ještě v 51. a 58. minutě. Břeclav během posledních 10 minut vstřelila branek hned pět! Skóre 14:7 tak mluví za vše.

V tomto utkání vstřelil 4 branky Dominik Meissner. Také 4 góly zaznamenal Jakub Lorenc a 2 branky a 4 asistence přidal Jaroslav Prchal

Góly Lvů: 4x Meissner, 4x Lorenc, 2x Prchal, 2x Harnach, Jedlička, Illý

Také Devátou třídu čekalo tento týden venkovní dvoukolo. Ve středu Šumperk, v neděli Přerov.

První třetina v Šumperku ještě nevěstila jednoznačný zápas. Domácí v 5. a 7. minutě přidali dvě rychlé branky. Prvních dvacet minut skončilo výsledkem 2:0. Druhá třetina však byla horší. Lvům se nedařilo gólově prosadit a Šumperk se dalšími 5 brankami dostal do vysokého náskoku. V poslední periodě z úvodu Draci osmou přesnou trefou upravili skóre a závěr už se spíše dohrál. Konečné skóre 8:0 tak dává tři body mladým drakům.

V neděli deváťáci nastupovali na vítězný led po sedmé třídě. V první třetině však inkasovali dokonce ve vlastní přesilové hře. Do konce první třetiny dorovnal Lorenc a skóre tak bylo nerozhodné. Ve druhé třetině Zubři přidali další dvě branky, výsledek 3:1 po dvou třetinách tedy zdaleka neznamenal ztracený zápas. Bohužel v poslední části domácí přidali pět branek, na které Břeclav reagovala pouze trefou Meissnera, kterému nahrával Ruml, jenž si připsal obě asistence toho zápasu. Konečné skóre 8:2 je tak lepší než v předešlém zápasu. Série tří výher v řadě je však jednoznačně u konce.

Góly Lvů: Lorenc, Meissner

Dorostenci měli na programu domácí utkání s Prostějovem a brněnský zápas s Warriorem. Z důvodu nemoci se však zápasy musely bohužel odložit.

Junioři se v pátek vydali do Třebíče. Lídr tabulky, který byl doposud před Břeclaví o pouhých 6 bodů, které získal právě v vzájemných zápasech se Lvy. S jiným týmem zatím junioři nepocítili chuť porážky.

Do Třebíče přijeli Lvi v plné sestavě a s očekáváním kvalitního soupeře. Právě i díky výbornému tabulkovému postavení Třebíče Lvi začali od první minuty naplno. A byli to právě břeclavští, kteří otevřeli skóre utkání a dostali se do vedení. V čase 11:46 pálil Tomáš Havelka. Do konce první třetiny se již skóre nezměnilo a do šaten tak odcházeli spokojenější naší hokejisté. Druhá třetina probíhala podobně. Břeclav se mohla opřít o skvěle chytajícího brankáře Dymshakova a také poctivý výkon hráčů v poli. V početním oslabení pak Lvi zásluhou Patrika Kunce a především Alberta Schweitzera přidali druhý gól zápasu. Skóre po dvou třetinách tak bylo 2:0. Bohužel třetí třetina Lvům nevyšla a Třebíč zvládla dvěma slepenými brankami srovnat skóre utkání. Za stavu 2-2 tak zápas dospěl až do samostatných nájezdů. V "brankové loterii" se prosadil mladý Libor Sokola, který svoji střelou do rožku rozhodl všechny zápasy, které v dosavadní sezóně dospěly do nájezdů. Bohužel to nestačilo a byli to domácí, kteří se radovali z konečné výhry. Na Lvy tak zbyl aspoň bod útěchy, který si připisují o tabulky.

Góly Lvů: Havelka, Schweitzer

Nedělní domácí utkání se Znojmem měl být pro Lvy jasnou záležitostí. Orlům v dosavadním průběhu sezóny nedali jediný bod.

Zápas však začal lépe právě pro hosty, kteří se zvládli prosadit již po dvou minutách. První třetina již více branek nenabídla a papírově favorizovaní Lvi, tak ocházeli do šaten s lehkou ztrátou. Druhá část však začala opět lépe pro Orly, kteří po čtyřech minutách přidali druhou branku utkání. Ještě před polovinou utkání Znojmo přidalo třetí branku zápasu a vyhnalo domácího brankáře Bartka z brány. Na jeho místě stanul Dymshakov, který již udržel čisté konto. Ve třetí periodě Lvi kousali a díky skvělým dvěma brankám Zdeňka Ambrože se dostali na kontakt. Druhá branka však padla dvě a půl minuty před koncem a na srovnání již nezbyl čas. Břeclav dotahovala, a ikdyž těsně, přeci jen podlehla a v zápase ztratila cenné 3 body.
Góly Lvů: 2x Ambrož

K víkendovému dvoukolu se vyjádřil trenér juniorů Filip Hrbatý:

"Juniorka měla bohužel smolný víkend. Nejdřív v pátek odehráli moc dobré utkání, kde jsme bohužel neudrželi vedení 2:0 a zápas nakonec prohráli na nájezdy. V tomto utkání dominovali oba brankáři, jak z Třebíče, tak náš Kirill Dymshakov.
V neděli jsme měli soupeře z druhého konce tabulky. Do zápasu jsme nevstoupili špatně a v zápase jsme celou dobu měli herní převahu, ale bohužel
jsme nedávali góly z vyložených šancí a Znojmu se podařilo odskočit na tři góly. Ve třetí třetině bylo na našem týmu vidět, že chtějí zápas otočit, ale podařilo se nám vstřelit jen dvě branky. Byla to asi facka, kterou jsme potřebovali abychom si uvědomili, že do každého zápasu musíme naplno. Věřím, že si to kluci uvědomí a další body už ztrácet nebudeme."