Další týden je za námi! Nejmenší Lvíčci si zahráli o poháry a medaile, hráči žákovských kategorií, dorostu i juniorky také slavili úspěchy.

Uplynulý týden 9.8. – 15.8. 2021 má za sebou spoustu úspěšných zápasů a turnajů. Na ledě nechyběli ani mladší hokejisti 1-3. třídy, kteří ukázali skvělé výkony v Novém Jičíně. Na turnaji v Uherském Ostrohu se podařilo hráčům z kategorie 7. třídy porazit všechny týmy a odjížděli domů plně šťastni. Zbývající družstva 9. tříd, dorostu a juniorů odjížděla také s kladnými výsledky. Lvům se uplynulý týden dařilo. Jen tak dál!

V sobotu 14.8.2021, vyjeli na turnaj Nejmenších nadějí 2021 první, druhá a třetí třída.

Každá kategorie hrála samostatný turnaj. Vypsány byly dvě kategorie. A ročník 2013 a B ročník 2014.

Zde platil i jiný nehokejový hrací řád, tedy v kategorii A byl počet hráčů na ledě 3+1, v kategorii B byl počet hokejistů na ledě 4+1. Hrací doba byla nastavena na 1x24 minut hrubého času.

Kategorie A, tedy naše lvíčata z první a druhé třídy, obsadila druhé místo a přivezla si domů pohár a medaile. Moc gratulujeme! Třetí třída, tedy kategorie B, skončila na prvním místě, avšak z druhé strany tabulky.

Turnaj si naši nejmenší moc užili a to je to nejdůležitější!

Hráči ze 7. třídy sehráli zápas už v pátek 13.8.2021 se Znojmem, kde po zaslouženém výkonu na ledě porazili Orli 8:4.

Druhý den je čekal turnaj v Uherském Ostrohu, kde dokonce zcela zvítězili. V turnaji se předvedly 4 týmy. Domácí Uherský Ostroh, naši Lvi, Brumov Bylnice a Prostějov.

Prostějov – Břeclav, 2:7

V pátek sehrála zápas 9. třída se stejným protivníkem, tedy se znojemskými Orly. Také tato kategorie slavila vítězství. Vysokým rozdílem 15:1 ovládla ledovou plochu.

Dorost také vyzval znojemské hráče, kdy na domácím ledě od začátku zápasu udával tempo. Byli to břeclavané, kteří vstřelili první branku zápasu a také po 60-ti minutách se mohli radovat. Poprvé v letošní sezóně slavili vysokou výhru 12:1. Po zápase jsme se zeptali na ohlas brankáře Lvů, Davida Padělka:

"Musím říct, že od Znojma jsem čekal víc, aspoň co si je pamatuju z minulých zápasů. Samozřejmě dojeli nám na pomoc i kluci z Olomouce. Druhá třetina z naší strany nebyla úplně podle našich představ, ale nakonec jsme vyhráli hodně vysoko."

Poslední kategorií, která sehrála zápas v minulém týdnu, byli junioři, kteří zavítali v sobotu večer do nedalekého Uherského Ostrohu. Na ledě soupeře se jim vedlo hned od první třetiny, která skončila 1:0, ve druhé navýšili skóre na 3:0 a třetí jen završila skvělý výkon hokejistů z předešlých třetin. Nakonec první zápas v sezóně pro Lvy skončil vítězně a domů odjížděli s výhrou 8:1. Dvěma góly se blýsknul každý z útoku první formace, tedy Patrik Kunc, Tomáš Havelka a Zdeněk Ambrož. Další branku pak přidal Josef Čaněk a Oliver Ryšánek.

Pro první přípravný zápas tým udělil kapitánské "C" Josefovi Čaňkovi, který nám po zápase poskytl krátký ohlas:

Pro dnešní přípravný zápas jsi byl zvolen kapitánem a hned jsi svůj tým dovedl k vysoké výhře.
Jak bys zápas zhodnotil? A byla znát téměř rok dlouhá zápasová pauza?

"Zápas bych celkově zhodnotil kladně. Sice tam bylo pár chyb, ale byl to první zápas po dlouhé době. Věřím, že se z chyb poučíme do dalších zápasů.
Rok dlouhá pauza byla určitě znát. Ale bylo super si zase zahrát po dlouhé době zápas."