FOSFA HC Lvi Břeclav
FOSFA HC Lvi BřeclavHC REBELS 2017 Prostějov, z.s.
12:4
ne 26. 9. 2021 13:00 @ Břeclav, FOSFA ARÉNA, 1. liga žen, 1. kolo

Břeclavské Lvice vykročily do sezony 2021/2022 výhrou nad Rebelkami z Prostějova.

V neděli 26.9. po dlouhé pauze začaly mistrovské zápasy i v 1. lize žen. Prvními soupeřkami našich hráček byly Rebelky z Prostějova.

V sestavě domácích hráček se tento den představily hned tři nové tváře. K. Höklová z brněnského Warrioru, S. Lyčková z Kopřivnice a A. Kleinarová z Přerova, která již přede dvěma lety za Břeclav chytala. Bohužel se nešťastně a hlavně dlouhodobě zranila. Hostující tým přijel v plné sestavě a zejména bruslařsky na ledě působil velmi dobře. Rozhodně to nebude Prostějov z loňské sezony, který ve čtyřech utkáních vstřelil pouze jedinou branku.

Průběh zápasu

V první třetině se prvních 5 minut Lvice na ledě hledaly. Hostující hráčky jako první prověřily pozornost D. Kocmanové, která si s nepříjemně skákajícím pukem poradila. Do souvislejšího tlaku se Lvice dostaly až začátkem 5. minuty, kdy dokázaly soupeřky točit v jejich obranné třetině. Odměnou byl v minutě šesté první gól utkání K. Prokopové po přihrávce S. Sadílkové. Lvice nadále pokračovaly v útočném snažení a v čase 8:34 si s gólmankou soupeře poradila S. Sadílková. Rebelky tyto dvě branky nepoložily a nedávaly Lvicím moc času a prostoru k dalšímu navýšení skóre. Až v závěru třetiny se podruhé prosazuje S. Sadílková po přihrávce K. Koníčkové.

Úvod druhé části hry to již bylo jiné představení ze strany žlutomodrých barev. Minuta 23., 25., 27., 28. a rázem je stav 7:0. V tyto minuty Lvice na ledě vládnou, daří se jim kombinace a hostující tým se nestačí ve své třetině otáčet. Své první branky v sezoně střílí K. Hrdinová, K. Buociková a opět se prosazuje i K. Prokopová. 35. minuta a jeden z nejhezčích momentů utkání. V rohu vybojuje puk B. Búliková po mantinelu posunuje na K. Buocikovou, která udělá krátký pohyb ke kruhům a přesnou přihrávkou nachází na vzdálenější tyči B. Koyšovou, která pohodlně umísťuje puk do prázdné branky Prostějova. Dvě minuty poté již B. Koyšová zvyšuje na 9:0.

Do třetí části Lvice vstoupily pod dojmem vysokého vedení a začaly nabízet šance i soupeřkám. Rebelky toho také začaly využívat. Obranná hra celého týmu v tyto minuty nebyla úplně přesvědčivá. Naše soupeřky se poprvé v utkání prosazují ve 42. minutě. O necelou minutu později K. Hrdinová střílí svoji třetí branku a zaznamenává tím i desátý gól Lvic v tomto zápase. Za dvě minuty Rebelky opět skóre korigují. Lvice již se hokejem spíše baví a své akce mnohdy přehrávají. Domácí hráčky vstřelí ještě góly v 51. a 59. minutě, Rebelky také ještě dvakrát udeří, a to v 57. a 59. minutě. Třetí třetinu tak nakonec vyhrává hostující tým. Lvice tak slaví první výhru, zápas jim ovšem ukázal, že nelze žádného soupeře podcenit a je třeba se vyvarovat bezstarostné obrany. S jinými soupeři by se tato bohorovnost nemusela vyplatit.

Velmi dobře se na ledě ukázaly dvě nové a zároveň nemladší hráčky K. Höklová a S. Lyčková. První jmenovaná si připsala i jednu asistenci a obě měly i několik šancí vstřelit branku. Do poloviny zápasu udržela čisté konto i D. Kocmanová. A. Kleinarové již bohužel práci ztížila nedůsledná obranná hra celého týmu. Bodově se začátek sezony vydařil B. Koyšové a K, Hrdinové se třemi brankami. Po třech asistencích si připsala K. Koníčková a B. Búliková a čtyři body v utkání si připsaly S. Sadílková a K. Buociková obě 2 + 2.

Statistiky

HC Lvi Břeclav : HC Rebels Prostějov 2017  12:4 ( 3:0, 6:0, 3:4)

Branky: 6. Prokopová ( Sadílková), 9. Sadílková ( Vališová), 20. Sadílková ( Koníčková), 23. Hrdinová ( Sadílková), 25. Buociková ( Búliková), 27. Prokopová ( Búliková, Buociková), 28. Hrdinová ( Koníčková), 35. Koyšová ( Buociková, Búliková), 37. Koyšová ( Koníčková, Vališová), 43. Hrdinová ( Bartalová, Höklová), 51. Vališová ( Buociková, Bartalová), 59. Koyšová ( Koníčková) - 42. Stýblová ( Frolíková, Rullová), 45. Rullová ( Frolíková), 57. Kantorová, 59. Frolíková ( Rullová)
 Vyloučení: 4:5 Využití: 1:0 Oslabení: 0:0 Průběh utkání: 9:0, 9:1, 10:1, 10:2, 11:2, 11:3, 12:3, 12:4

Sestava

Lvice

B: Kocmanová ( od 32. Kleinarová)

O: Bartalová, Hrdinová, Zálešáková, Vališová

Ú: Prokopová, Sadílková, Koníčková, Koyšová, Búliková, Buociková, Höklová, Lyčková

Rebelky

B: Horáková

O: Alexová, Stýblová, Dědková, Trnečková

Ú: Malá, Frolíková, Kalabusová, Havierníková, Hudcová, Fajková, Kantorová, Plánková, Pospíšilová, Rullová, Kaplánková, Bartoňková

Příští neděli 3.10. jedou Lvice do Blanska a další domácí utkání je čeká v neděli 17.10. proti Val. Meziříčí. Všichni jste zváni!