Související zápasy

FOSFA HC Lvi Břeclav

Mistrovské zápasy jsou tu. 4. třída měla sportovní den. 1.kolo ligy sehrál dorost i juniorka.

Sportovní den našich Lvíčků ze 4. třídy, poslední přátelák dorostu a dalších 7 "ostrých" zápasů čekalo na naše hokejisty tento týden. Ze sedmi bodových zápasů si připisujeme 6 bodů, na více si budeme muset ještě počkat. Vše přehledně v novém týdenním souhrnu.

1,2,3 a 5. třída tento týden nesehrály žádné zápasy

Jako první obuli brusle naši čtvrťáci, kteří se v rámci vícesportovního dne utkali s týmem Slovakia Wolwes. Více podrobností nám přiblížil šéftrenér mládeže Radim Lenkovič:
"Kluci si mezi sebou zahráli fotbal a basketbal. Každá skupina hrála 30 minut fotbal a následně basketbal. Poté jsme se přesunuli na společný oběd a následně na led. Tam jsme odehráli dva zápasy po 40 min.

Myslím si, že pro kluky to bylo velké zpestření, si porovnat síly ve fotbale, basketbalu a v hokeji. Oba týmy si to užily a do budoucna určitě uspořádáme ještě nějaký takový turnaj i s více týmy."

Ze dne pro vás máme také pár fotek.

Mladší žáci sehráli tento týden tři zápasy. Začneme u starších z této dvoj ročníkové kategorie. Sedmá třída hrála již v sobotu, kdy se Lvi vydali do Znojma. Proti Orlům si zvládli vytvořit náskok, nakonec však podlehli o jediný gól výsledkem 9:8.

Neděle byla na zápasy již bohatší. Jako první tento den začali zápas opět sedmáci, kteří již v 9:45 zahajovali utkání proti Kroměříži. Hned v první třetině si zvládli vytvořit náskok 5:1 a i přes malé zaváhání ve třetí třetině si Břeclaváci došli pro výhru 9:7.

Šestá třída začínala nedělní zápas o malinko později, zato ale na venkovním ledě. Cesta však nebyla dlouhá, protože tým Lvů hrál s mladými Drtiči z Hodonína. Domácí ukázali herní převahu, vstřelili první a 21 vteřin před koncem i poslední branku utkání. Celkem jich v zápase umístili do sítě Lvíků hned 14. Trefy Matyáše Černého a Matěje Domanského jen korigovaly výsledek.

Další kola ligy mladších žáků "D" a "C" jsou za námi. Příští víkend čeká naše šesťáky od 10:15 nedělní domácí souboj se Zlínem.

Sedmá třída se o den dříve vydá do Brna, kde se od 15:00 utkání s Technikou.

V neděli se do zápasových dresů dostali také starší žáci, tedy Lvíci 8. a 9. třídy.

A také zde to byli starší, tedy deváťáci, kteří dříve zahájili utkání. V 11:45 na domácím ledě, proti Hanákům z Kroměříže. Tedy stejně jako sedmá třída a shodou náhod o den dříve také muži. Netrvalo to ani dvě minuty a Marek Alex otevřel skóre utkání. Poté se však ke slovu dostali hosté. Ve třetí třetině již pouze korigovali Osička Richard a Šťastný Branislav. Kroměříž se domů vracela s výhrou 5:3

Osmáci jeli se šesťáky do Hodonína. Bohužel ani starším Lvům se na modro-oranžovém ledě nedařilo. Za stavu 2:0 v první polovině první třetiny zvládl dotáhnout Osadský Daminán. Dvě branky zaznamenal také Švandelka Pavel, celkově však tým Lvů podlehl na ledě Drtičů 8:3.

Tento týden dostanou lvi v lize starších žáků "B" a "A" volno. Do zápasu se dostanou až v úterý 28.9. a to v obou případech na domácím ledě.

8: třída v 10:00 vyzve Uherské Hradiště a 9. třída ve 14:00 Šumperk.

Jako poslední nás čekají nejstarší mládežnické kategorie, tedy dorost a juniorka. Vezmeme to postupně.

Dorost sehrál ještě poslední ze série přátelských utkání, avšak dle vyjádření trenéra není použitý termín v tomto případě zrona výstižný.

Lvi podlehli na ledě Třebíče 7:3 (1:1)-(3:1)-(3:1) více k zápasu doplní hlavní trenér kategorie Lukáš Hökl

"Přátelský zápas se odehrával ve středu na půdě hostů a čím jsme si prošli respektive, co jsme zažili, jsem nezažil za celou dobu hokejové a trenérské kariéry.

Do zápasu jsme vstupovali aktivněji a ve 4. minutě jsme se ujali vedeni. Soupeř hrál za hranicí faulů a rozhodčí jakoby byl slepý. Dá se říci, že od vstřeleného gólu jsme v podstatě byli furt vylučování. Dospělo to až k tomu, že soupeř do konce první třetiny vyrovnal. V kabině jsme si řekli že budeme muset tento zápas zvládnout hlavně hlavou a neoplácet, že rozhodčí nic nepískne apod. Do druhé třetiny jsme vstoupili opět aktivněji a hned jsme se opět ujali vedení na 1:2. Od toho okamžiku bylo evidentně vidět na soupeři, že už je nezajímá hra s pukem, ale hlavně zranit nám hráče a také se tak stalo. Po likvidačním faulu kolenem na našeho hráče, se situace vyostřila a samozřejmě hráčům se to nelíbilo a tak likvidační faul šli okamžitě pomstít. Na ledě se objevilo najednou 6 hráčů z Třebíče, my jsme byli pouze 4 a jeden ležel v bolestech na ledě. když se do potyčky pomalu zapojoval i jejich brankář i když jen slovně, pravidla CSLH jasné píší ze brankář nesmí opustí brankoviště v případě, pokud se to neodehrává v místě brankoviště. Jejich hráče vyloučil pouze 4 a našich hráčů vyloučil 5 + 1 dokonce utkání, to jsem se nestačil divit. Jejich Hráč dostal pouze normální 2 min. trest a brankář vůbec nic. Konec druhé třetiny jsme odehráli 4 minuty ve třech na ledě a na střídačce jsme měli pouze 2 hráče na střídání. Zápas se v tu chvíli zlomil a uvažovali jsme že nenastoupíme do 3 třetiny. Po dohodě s kolegou jsme se rozhodli že zápas dohrajeme. V případě že uvidíme další likvidační faul, který se neodpíská tak jsme se dohodli s hráči, ze ukončíme zápas dříve, než bylo v plánu. Zápas nakonec skončil prohrou 7:3.

Po zápase jsme měli velké starosti o hráče který byl zákeřně faulován. Naštěstí v nemocnici nám bylo oznámeno, ze5 hráč není nějak závazně zraněný a že bude moci nastoupit až příští týden."

Po tomto středečním intenzivním přípravném zápase čekalo Lvy první mistrovské utkání a to na domácím ledě, kdy na 10:15 přijela Technika Brno B.

Hned po minutě a 16-ti vteřinách otevřel kapitán Zac Mathias skóre utkání. I přes další povedenou trefu kapitána, si hosté zvládli vytvořit jednobrankový náskok 3:2. To však bylo ze strany Sov vše. Další branky Lvů přidali postupně Žac Mathias, Marek Alex, Hostaša Tobias a znovu Marek Alex.

Dorostenci tedy zápas zvládli, kdy zvítězili poměrem 6:3 (2:3)-(2:0)-(2:0)  a připisují si tak hned v prvním kole 3 body do tabulky. Také k tomuto hokejovému střetnutí nám podal ohlas hlavní trenér.

"Začátek zápasu se nám vůbec nevydařil podle našich představ. Vůbec jsme nebruslili, nenapadali a netvořili hru. Soupeř naši neaktivní hru využil a začal šlapat. Cítili tak, že mají velkou šanci uhrát výsledek. Po první třetině jsem musel zvýšit hlas v kabině a jasně jim říci, že sezóna už začala a že není možné, abychom předváděli takové výkony, jaké jsme předváděli. Že takhle tým nepracuje o to, aby se popral o postup do ELD. Ve druhé třetině jsme zvýšili mírně tempo, asi o 20% a zápas otočili v náš prospěch výsledkově. Po zápase jsme si řekli v kabině, že naše hra nebyla vůbec ideální a že nás můžou těšit pouze získané 3 body do tabulky. Nejlepším hráčem zápasu byl jednoznačně Mathias Žac který, předvedl chtíč po výhře a třemi kanadskými body byl zaslouženě odměněn."

Příští zápas čeká Lvy v sobotu 18. září na ledě brněnského Warrioru. Dle slov trenéra půjde o těžký zápas, jelikož domácí by měli být posílení o minimálně 5 hráčů z dalšího brněnského klubu, hrajícího dorosteneckou extraligu, kterým je Kometa.

První mistrovský zápas sehrála také naše juniorka, kterou první kolo zavedlo na již výše zmíněný stadion do Třebíče.

Domácí měli herní převahu a střelecky se dokázali prosadit již během prvního střídání. Do konce třetiny pak přidali další dvě branky. Do šaten hráči odcházeli za stavu 3:0 pro domácí. Druhá třetina probíhala v podobném duchu. Lvi se snažili přijít na recept favorizované Třebíče, avšak branku stále nepřidali a domácí posunuli skóre na 5:0. I přes to se Lvi nevzdali a i za nepříznivého stavu 7:0 ke konci zápasu ukázali bojovnost a 16 vteřin před koncem dokázali těžit z tlaku v útočné třetině, kdy Havelka Tomáš vstřelil tzv. "čestný gól". Junioři se tedy z ledu papírového favorita vracejí z prázdnou.

Také zde nastala malinko netradiční situace s rozhodčími, kdy v mistrovském zápase ligy juniorů byli na ledě pouze dva rozhodčí, bez hlavního. Trenér Lubor Sítek však dle svých slov připustil, že bylo znát hraní na venkovním ledě, avšak nic závažného, ačkoliv rozhodčí neviděli úplně vše, rozhodně prý nestojí za prohrou břeclavského týmu.

Po zápase nám pár slov řekl také obránce Lvů Jiří Mácha:

"Dnes jsem všichni cítili, že to nebylo ideální. Soupeř byli technicky ale také fyzicky lepší. Evidentně potřebujeme intenzivnější tréninky, abychom takové zápasy vydrželi. Soupeř nás okamžitě napadal, my jsme pak dávali nepřesné přihrávky, neplnili jsme si to, co v zápase máme. Musíme si přiznat, že problém je hlavně v nás. Na tréninky se nesejdeme v kompletních lajnách a tak se nám nedaří ideálně sehrát. Po zápase jsme si sedli s trenérem i hráči. Vzali jsme si ponaučení. Po přípravě, ve které jsme neprohráli, jsme byli asi uklidnění, ale bude to chtít určité změny, které začnou kde jinde, než v tréninku."

Příští týden sehrají junioři dle plánu dva zápasy. V pátek v 16:45 přivítají na domácím ledě Orli Znojmo. V Neděli pak ve stejný čas zahájí zápas na ledě Prostějova.