51_20230903_162436.jpg
318_20220809_201116.jpeg

Úspěšná inline hokejová sezóna HC Lvi Břeclav 2022

.

Plánovaná výměna mantinelů na zimním stadionu v Břeclavi dovolila břeclavským inline hokejistům využívat inline plochu pouze do půlky května. Zbytek sezóny se kluci museli obejít bez tréninků na kolečkách nebo na tréninky dojíždět. Inline přípravka a mladší žáci se připravovali na venkovní ploše v Kosticích, kde se dalo trénovat jenom za bezdeštného počasí. Starší žáci si udělali výlet za tréninkem do Uherského Hradiště. I přes tato tréninkové omezení můžeme s radostí inline sezónu hodnotit za dosud nejúspěšnější od vstupu klubu HC Lvi Břeclav do inline hokejových soutěží ČAIH.

Nejmladší inline hokejisté - předpřípravka se letos účastnili dvou ze tří turnajů pod názvem Capri-Sun Cup přičemž jeden jsme pořádali také v Břeclavi. Na těchto turnajích se nepočítá skóre a jde především o radost dětí ze hry. Jednalo se o velmi dobře zorganizovanou akci plnou hudby i spousty dárků pro děti. Na posledním turnaji bylo individuálně oceněno šest nejlepších hráčů a hráček. Filip Hrbatý se k akci s úsměvem vyjádřil: „Někdy je těžké, když kluci ví, že zápas vyhrávají, jim říci, že nezáleží na tom, kolik to je, ať jdou do dalšího střídání naplno.“

V kategorii přípravky bylo již před letošní sezónou jasné, že všechny tři medailové pozice obsadí týmy z Moravy. Kluky čekaly čtyři turnaje. Postupně soupeřili v Břeclavi, V Přerově, ve Zlíně a v Boskovicích s kluby z těchto měst. Již první turnaj napověděl, že o mistra republiky se budou přetahovat kluci z Břeclavi a ze Zlína. Na prvních dvou turnajích se v této přetahované dařilo lépe břeclavským inline hokejistům. Obě vzájemná utkání jsme totiž vyhráli. Ve zbývajících dvou turnajích jsme ovšem Zlínu podlehli. Svou roli mohly sehrát i těžší tréninkové podmínky našich lvíčat. Oba týmy dosáhli v soutěži stejného počtu bodů, kdy ani jeden z týmů nezaváhal v ostatních zápasech s ostatními soupeři. O mistrovi nakonec rozhodlo lepší skóre. To měli hráči ze Zlína, a tak se naše přípravka stala vicemistry republiky.

Slova trenéra Hrbatého k úspěchu svých svěřenců: „Kluci, ale nutno říct, že i rodiče utvořili v této kategorii ohromnou partu a musím zmínit, že každý turnaj jsem si užíval. Byla radost kluky sledovat, jak si společně za něčím jdou. Trošku mně mrzí, že se nám nepovedlo urvat první místo a nakonec jsme o skóre druzí, ale i tak je to pěkný úspěch a klukům za to děkuji.“

Trenér: Filip HRBATÝ

Hráči: Jakub HORNÍČEK, Tobiáš MIKULEC, Filip LISOŇ, Sebastian BAŤKA, Daniel DVOŘÁK, Viktor MIKLÍK, Andrej TRUBAČ, Matyáš TREPÁČ, Tobiáš KALUŽÍK, Tomáš SVOBODA, David KRÁL, Matias KOŘÍNEK, Oliver MICHALOVIČ, Ivo MIKULEC, Marcus CORTIŠ, Štefan ONTKOVIČ

V kategorii mladších žáků se letos do inline hokeje nepřihlásilo tolik dětí, kolik by bylo potřeba a tak se na začátku soutěže musely počty doplňovat mladšími hráči. Po prvním domácím turnaji, kde byly pro Břeclav výsledky nelichotivé se dokonce poprvé v břeclavské inline historii stalo, že náš tým neodcestoval na turnaj. Po domluvě trenéru s hráči se ale i tato kategorie sebrala a na dalších turnajích už byla ostatním týmům důstojným soupeřem, když si připsala i jedno vítězství v turnaji.

Trenér: Radim LENKOVIČ

Hráči: David BRŮČEK, Jan VOŽDA, Matyáš PROCHÁZKA, Vojtěch VYMYSLICKÝ, Šimon LISOŇ, Jiří FILIPI, Pavel TELESZ, Antonín ŠTOKMAN, Adam PODLUCKÝ, Richard HELEŠIC, Matěj BEDŘICH, Lukáš BÍLEK, Daniel KOVAČ

Kategorie starších žáků měla ihned po prvním domácím turnaji ambice a chuť na finálový republikový turnaj zvaný „Final Four“. Po rozložení plochy v Břeclavi začali kluci dobrovolně jezdit na tréninky až do Uherského Hradiště. Na hře našich kluků v následujících turnajích byl zápal a chtíč velmi vidět. Na ploše byli dominantní a do konce soutěže nepotkali přemožitele. Na „Final Four“ odjížděli kluci s velkým sebevědomím, což na jejich hře bylo opravdu znát. V semifinále si poradili s týmem IHC Prague Rats 12:4. Ve finále pak rozstříleli tým Mad Parrots Úhřetice 13:4 a tak svou kategorii s přehledem ovládli a stali se mistry republiky.

Trenér Kocúr se k úspěchu doplnil: „Předsezónní soupisku tvořilo devatenáct hráčů a dva brankáře, tudíž bylo z čeho vybírat. Před začátkem inline sezóny jsme si samozřejmě stanovili ty nejvyšší cíle. V každém kolektivním sportu je základ vytvořit dobrou partu a tu jsme letos měli. Musím říct, že kluci během krátké doby udělali obrovský progres. Od půlky sezóny jsme vyhrávali zápasy jednoznačně a stejně tomu bylo na finálovém turnaji v Přerově. Klukům bych chtěl ještě jednou pogratulovat. Samozřejmě velký dík patří také rodičům, kteří se na úspěšné sezóně podíleli také. Vytvořili super partu a kluky při zápasech povzbuzovali, že jsme se doma cítili všude.“

Trenér: Libor KOCÚR

Hráči: Ondřej SLAVÍK, David BRŮČEK, Ondřej RUML, Filip KAŇA, Vojtěch KOČICA, Jaroslav PRCHAL, Patrik ILLÝ, Jakub LORENC, Damián SLOVÁK, Dominik MEISSNER, Jakub HELEŠIC, Adam KRÁL, Tomáš DVOŘÁK, Matyáš PROCHÁZKA, Oskar MICHALOVIČ, Lukáš PODLUCKÝ, Adrian ABAZAJ, Matyáš ČERNÝ, Vojtěch KLUČÁK, Šimo VESELSKÝ, Richard OSIČKA.

Ve starších kategoriích jsme letos týmy neposkládali. Doufáme, že po letošních úspěších se nám to v dalších letech podaří. Někteří naši kluci, kteří v této kategorii měli zájem hrát, se rozhodli reprezentovat břeclavský hokej v týmu Nightbirds Přerov.

Za dorostenecký tým nastupovali naši hráči Matyáš BOHATÝ a Lukáš SUCHYŇA a s tímto týmem se stali mistry republiky.

V juniorech Nightbirds Přerov nastupovali z Břeclavi hráči Tomáš HAVELKA, Zdeněk AMBROŽ, Adam ABAZAJ a Marek ZAPLETAL. Mimo jiné ze Přerov také chytá břeclavský odchovanec brankář Petr ŽŮREK. S tímto týmem se našim kluků podařilo vybojovat bronzovou medaili.

V inline hokejové extralize mužů za Přerov nastupoval i břeclavský trenér Filip HRBATÝ a s týmem vybojoval také titul mistra republiky v inline hokeji.

Někteří naši hráči se také účastnili i reprezentačního výběru do reprezentace U16 a U18.

V kategorii U16 pojede reprezentovat Českou republiku do Španělského Valladolidu Ondřej RUML. Filip KAŇA čeká mezi náhradníky.

V kategorii U18 se do reprezentace České republiky probojoval Marek ZAPLETAL. Mezi náhradníky je Matyáš BOHATÝ.

Všem břeclavským inline hokejistům gratulujeme!!!