Související zápasy

FOSFA HC Lvi Břeclav

26 gólů dorostu, zranění v juniorce, zápasy žáků i 5. a 3.třídy

Druhý říjnový víkend je za námi. Zápasový den měli doma třeťáci, 5. třída vyjela do Hodonína. Dva zápasy odehráli sedmáci i deváťáci. Dorost si v pátek připsal velmi vysoké vítězství. Junioři mají po dvou zápasech. Trápí je však přibývající zranění hráčů. Vše si shrneme v novém článku.

Pojďme si to vzít pěkně postupně. Začneme tedy od nejmenších, kteří tento týden hráli zápasy a těmi jsou naši třetáci. Ti v sobotu doma hostili týmy ze Znojma, Hodonína a Boskovic. Hřiště je u této kategorie rozděleno na poloviny. V 10:15 se na obou hracích plochách utkali Lvíčci se Znojmem. O Hodinu později se na jednom hřišti postavily Lvům Boskovice, na druhém pak Hodonín. Právě při tzv. jižanském derby Břeclav-Hodonín, se stala nepříjemnost, kdy jeden z hráčů soupeře při střele sestřelil plyšového Lvíka, který hlídal domácí svatyni brankáře Peti Dvořáka. Maskot spadl až na led. Dle vyjádření hráčů je však v pořádku a zápas dokončil!

Ze zápasu pro vás máme fotky od Michala Martinčíka

Odkaz na album ZDE

Fotky najdete také na stránkách týmu SKMB Boskovice

odkaz ZDE

Další kategorií, která oblékla zápasové dresy, byla 5. třída, která vyjela do Hodonína. Tam se na zimním stadionu Václava Nedomanského utkala s místními Drtiči.

Skóre se u této kategorie obvykle nepočítá. Můžeme jen přiblížit, že první a třetí třetinu jsme vyhráli, druhou periodu byli lepší domácí.

A přesouváme se k žákům. Šestá třída měla volno, zato liga mladších žáků "C", neboli sedmá třída, měla na programu dvě mistrovské utkání.

První se odehrálo ve čtvrtek, kdy Lvíci odjeli do Brna, kde se v hlavní hale utkali s Kometou Brno. I přes dobrý start v podobě první vstřelené branky zápasu se však utkání nepovedlo dle představ a Břeclav podlehla Kometě 13:3

Druhý zápas týdne hrály sedmičky v domácí Fosfa aréně, kde vyzvaly Berany ze Zlína. I přes počáteční ztrátu 2:0 se Lvi nezvdali a ještě do konce třetiny otočili skóre na 2:3. Po šedesáti minutách skončil vyrovnaný zápas dvou týmů se stejnými štulpnami také stejným počtem gólů, tedy remízou 6:6.

Z domácím zápasu sedmáků pro vás máme opět pár fotek z objektivu Michala Martinčíka

U starších žáků měli mladší (osmičky) volno, dva zápasy s totožnými týmy však v rámci ligy starších žáků "A" odehráli deváťáci

Ve čtvrtek se v Brně postavili Kometě Brno. Utkání začalo velice vyrovnaně a brankář Hájek po první třetině držel čisté konto. Z úvodu druhé dvacetiminutovky však domácí spustili a začaly padat góly na obě strany. Utkání nakonec skončilo výsledkem 9:3 pro brněnský tým.

Góly Lvů: Lorenc, Illý, Marek

Ve druhém utkání doma vyzvali Zlín, kdy na břeclavský led nastoupili hned po jejich mladších spoluhráčích. První i druhá třetina skončily vyrovnaně. 2:2 a 1:1.  Až v závěru to Berani zlomili a dokázali se dostat do vedení. Výhru 6:4 Zlín pečetil jednu vteřinu před koncem.

Góly Lvů: Prchal, Marek a 2x Ruml

Dorostenci se v pátek vypravili k dalšímu ligovému zápasu, kdy v podvečer, konkrétně v 18:45, nastoupili na ledě proti Boskovicím. První branka padla již po pětapadesáti vteřinách. Další pak následovaly. První a třetí třetinu vyhráli Lvi 8:0. Prostřední část dokonce 10:0. Ano, celkový výsledek v lize dorostu skončil opravdu 26:0.

K zápasu toho není moc co napsat. Trenér Lukáš Hökl jen doplnil, že je rád za zapojení hráčů z deváté třídy a za hezký zápas od jeho týmu. Dále se s komentářem zdržel.

Junioři odehráli další zápasové dvoukolo. Bohužel naše nejstarší mládežníky zužují zranění hráčů. V každém zápase přibývají další. V pátek nedohrál Patrik Kunc, který má poranění v oblasti pravého ramene. V neděli byl převezen do nemocnice Filip Janoštiak s otřesem mozku. Tomáš Havelka je stále mimo skrze zlomeninu klíční kosti. Z elitního prvního útoku Lvům na neděli zbyl tedy pouze jediný hráč. I přesto si dle tabulkových předpokladů břeclavané připisují do tabulky 3 body a drží se v top trojce ligy.

V pátek se doma utkali s Uherským Ostrohem. Hosté zvládali znervóznit domácí prvním gólem zápasu. 3 minuty před koncem se však v břeclavské Fosfa aréně vyplynula světla. Z důvodu jejich stáří trvalo 10-15 minut než byla znovu připravena. Týmy se za tmy tedy odebraly do šatny a vyjela rolba. Po klasické pauze se týmy vrátily a Lvi zvládli v přesilovce srovnat na 1:1. Po obdržené brance však hosté odmítli pokračovat v zápase z důvodu slabého osvětlení plochy, jenž bylo oprávněné. Trenéři obou týmů se spolu s rozhodčími dohodli a hráči se tak po necelých dvou minutách odebrali znovu do šaten. Po jejich návratu již byla světla v pořádku. Dohrála se první třetina, prohodily se strany a pokračovalo se v klasickém zápase. Lvi se již druhým gólem Patrika Kunce dostali do vedení 2:1, na to však zanedlouho Ostroh zareagoval a dorovnal. To však bylo od hostů vše. Lvi následně během minuty přidali 2 slepené góly z hokejem Ambrože a dorostence Žace. Další dvě trefy pak přidali ve třetí třetině znovu Ambrož a Janoštiak

Góly Lvů: 2x Kunc, 2 Ambrož, Žac, Janoštiak

Ohlas brankáře Michala Martinčíka:

"Jsem určitě rád za tři body, které nám pomohly udržet se na vrcholu tabulky. Na druhou stranu lituju dvou branek, které určitě nemusely padnout, zejména pak druhá. Vychází to z našeho nedůrazu dotahovat situace. Je potřeba být nohama na zemi a stále naplno makat. Co mě ale mrzí ještě více než výsledek, je zranění našich hráčů. Dnes Patrika Kunce. Doufám, že všichni budou co nejdříve v pohodě zpátky."

V neděli přijel tabulkový favorit ligy, Třebíč. Oslabená sestava Lvů nezvládla začátek, kdy domácí inkasovali z úvodu 4 branky během sedmi minut. První třetina tak skončila 4:1. Do druhého dějství již vstoupili Lvi ukázněněji. Ačkoliv byla Třebíč hokejově lepší, hra obou týmů již nevypadla jako v první dvacetiminutovce. Hosté přidali dvě branky a odcházeli do šaten s náskokem 6:1. Poslední část i přes vytrvalost červenobílých hokejistů skončila 1:0 a i po divokém začátku skončila odveta stejně jako v prvním vzájemném střetnutí. Vzhledem k okleštěné sestavě Lvi nakonec uhráli výsledek 1:7

Jediný Gól Lvů: Ambrož Zdeněk