314_20220613_201228.jpg

Zhodnocení sezóny 2021/2022

Vážení rodiče, hráči a trenéři

se zpožděním bych se chtěl vrátit k uplynulé sezóně 2021/2022. Dovolím si ho ospravedlnit tím, že jsme jako vedení klubu rozhodně nezaháleli. Kromě nejrůznějších organizačních opatření jsme velmi mnoho času věnovali přípravě trenérského obsazení pro sezónu následující. Děkujeme za pochopení.

Covidová i postcovidová sezóna 2021/2022 byla pro náš klub jednou z organizačně nejnáročnějších. Do soutěží jsme vstupovali poprvé ve své historii s kompletním obsazením všech mládežnických kategorií, včetně dospělých – mužů i žen. Předzávodní období na ledě jsme započali netradičně již v červenci, abychom dohonili sezónní výpadek na ledě. Také v průběhu letní přípravy jsme jezdili trénovat na led do Brna. V průběhu předzávodního období jsme absolvovali tradiční campy na ledě u žákovských kategorií a dorostu. Nejmladší hokejisté a hokejistky si užili sportovní tábor v přírodě. Na startu sezóny jsme se museli vyrovnat s překážkovou v dopravě hráčů na utkání. Stálý dopravce pro nás přestal jezdit a museli jsme hledat náhradu. Rozhodně se nejednalo o nic snadného, ale podařilo se nám situaci k veškeré spokojenosti vyřešit. Do sportovního zápolení v závodním období opět vstoupil Covid 19. Hygienickým opatřením jsme věnovali velkou pozornost a snažili jsme se o jejich maximální dodržování. Mohli jste si povšimnout, že utkání dozorovala bezpečnostní agentura a pravidelně jsme testovali hráče i trenéry, kteří měli testování povinné. V průběhu soutěží byla spousta utkání z důvodu Covid 19 odkládána. Množily se změny termínů utkání. Často se hrála utkání v týdnu a některé kategorie přicházely o tréninkové jednotky. Bohužel při počtu utkání a turnajů jednotlivých našich kategorií nebylo snadné najít ideální řešení. Ledová plocha v Břeclavi není nafukovací. Bylo nutné se s těmito nepříjemnostmi vyrovnat. Díky vám rodičům, trenérům a hráčům se nám to podařilo. Před závodním období jsme měli velké sportovní cíle. V kategorii dorostu hrát o extraligu a v kategorii juniorů o 1. ligu. Žákovské kategorie hráli první rok nejvyšší soutěže 9.,8.,7.,6. tříd, kde jsme se také chtěli dobře sportovně prezentovat. V kategoriích 1. - 5. tříd jsme se snažili hráče i hráčky sportovně rozvíjet bez toho, aniž bychom kladli důraz na výsledky. V naší náborové kategorii, hokejové přípravce, bylo cílem navázat na tradiční výuku bruslení pro všechny zájemce z řad dětí a prezentovat činnost, které se věnujeme. Neopomněli jsme ani na bruslení pro mateřské školy, což už je u nás tradicí.

S potěšením mohu konstatovat, že značný úbytek sportovců a sportovkyň, který se po rozvolnění hygienických opatření předpokládal, se v našem klubu nekonal. Vytyčené cíle jsme částečně splnili. Dosáhli jsme řady sportovních úspěchů, některých pro klub i naše město velmi významných. V nejvyšších žákovských soutěžích 6.-9. třídách jsme nebyli pouze do počtu, jak nám predikovalo hokejové prostředí. Naši žáci byli důstojnými soupeři významným tradičním hokejovým baštám. Ze spousty utkání jsme odcházeli jako vítězové, ale především sportovní výkony našich hokejistů a hokejistek byly příslibem jejich dalšího sportovního růstu. V hokejové přípravce se začala učit bruslit spousta nových nadějných hokejistů a hokejistek. O vánočních svátcích jsme navázali na organizaci tradičních vánočních turnajů O pohár města Břeclavi a O pohár starosty města Břeclavi, které se vydařily organizačně i výsledkově. V kategorii dorostu jsme boj o extraligu ztratili až v posledním utkání a přes velmi náročnou cestu, která vedla přes nadstavbové skupiny a baráž, jsme se probojovali do letos prestižní 1. ligy dorostu. V kategorii juniorů jsme v posledním utkání těsně prohráli postup do baráže o 1. ligu. Závěr sezóny byl velmi dramatický. U dorostenců i juniorů lze hovořit o velmi úspěšné sezóně. Jedná se o nejlepší výsledky našich výkonnostních kategorií, kterých si ceníme a je potřeba je vyzvednout. Dorostenci i junioři výborně reprezentovali naše město i kraj na republikové úrovni. Kategorie dospělých – mužů i žen se k úspěchům také přidali. Muži hladce postoupili z 5. místa do play off, což lze považovat za výborné umístění v dlouhodobé soutěži. V play off jsme pak nestačili na Boskovice. Ženy se opět umístily v 1. lize na medailové pozici a obsadily krásné 3. místo. V průběhu sezóny se spousta našich hráčů účastnila Krajských mládežnických výběrů. Nejdále to dotáhl Ondřej Ruml, který reprezentoval náš kraj na Mistrovství republiky dokonce ve vyšší věkové kategorii. Významného výsledku dosáhla reprezentantka a odchovankyně Tereza Vališová, která získala zlatou medaili na mládežnické olympiádě v kategorii U17. V kategorii U16 byl stálým členem reprezentačního družstva odchovanec Adam Veselský, který se v přípravných utkání řadil k nejlepším střelcům našeho výběru.

V průběhu sezóny jsme se snažili být pro komunikaci neustále k dispozici. V pondělí pravidelně na zimním stadionu zasedal výkonný výbor, kde jsme vytvořili prostor pro vaši návštěvu a iniciativu. Výborně se osvědčila členská sekce. Zde bylo možné komunikovat uvnitř jednotlivých kategorií i zaslat zprávu vedení klubu. I přes to jsme v závodním období řešili organizační i komunikační nedostatky v jedné z kategorií. Snažili jsme se z této situace poučit a pevně doufáme, že jsme pro nadcházející sezónu učinili kroky, které podobným situacím pomohou předcházet.

Děkujeme za podporu a spolupráci všem rodičům, trenérům, hráčům i hráčkám, městu Břeclav a našim sponzorům v sezóně 2021/2022. Společně jsme tvořili náš klub, jeho hodnoty a sportovní úspěchy.

Mgr. Jakub Klimovič
předseda klubu