61_20200819_230224.jpg

Ženy hlásí další posilu, tentokrát jde o velmi všestrannou sportovkyni

Další novickou břeclavských Lvic je dvacetiletá slovenská odchovankyně Barbora Koyšová (na snímku s A. Halákem).

Barbora již před lety v našem klubu působila, a to mezi klukama. Teď se tato hráčka, která kromě hokeje reprezentovala svou zemi i na MS v raftingu, opět představí na jihu Moravy. Jako nově příchozí, jsme jí opět položili šestici stejných otázek.

Přišla jste do týmu před sezonou. Můžete nám říci, jak jste se vlastně k lednímu hokeji dostala? Přece jenom to není typický sport pro ženy a dívky.

Od mala som opakovala po staršom bratovi a keď začal hrať hokej netrvalo dlho a ja som začala tiež. Vraj som sním a otcom chodila na ľad korčuľovať, keď som nemala ešte ani dva a od štyroch na hokej.

Můžete nám krátce přiblížit, ve kterých klubech jste tedy doposud působila?

Začala som v HOBA Bratislava, potom v žiackych kategóriách tu Břeclavi. Po niekoľkých sezónach som sa vrátila na Hobu a neskôr k ženám ŠKP Bratislava.

Máte ve sbírce i řadu reprezentačních startů. V jakých kategoriích a na jakých akcích jste své zemi dělala čest?

Na rôznych medzinárodných turnajoch som odohrala desiatky zápasov, potom na MS žien do 18 rokov a YOG ( Olympijské hry mládeže) 2016 v Lillehammeri.

V jakých dalších hokejových soutěžích, či jiných sportech ještě působíte?

Hokej som hrala s chlapcami v ligách žiakov a kadetov, za ženy medzinárodnú ligu EWHL.

Popri hokeji som v lete jazdila na kajaku na divokej vode, kde som pretekala za ŠKP Bratislava. V roku 2015 v lige kadetov ma zranil súper, ktorý neuzniesol svoju nešikovnosť a ja som absolvovala následne 4 operácie a bola nútená v roku 2016 prestať hrať hokej. Keďže milujem ľad a vodu tak po dohovore s rodičmi som sa presťahovala do nemeckého Inzell, kde som začala s rýchlokorčuľovaním. V DEC Inzell som strávila tri úžasné roky kde popri rýchlokorčuliarskych tréningoch a pretekoch, som sa postupne pridala k tréningu miestnych hokejistov.

Teraz popri štúdiu na FTVŠ UK v Bratislave, trénerstvo - ľadový hokej, praxujem ako trénerka hokeja a korčuľovania. No a v lete pretekám na divokej vode na raftoch a kajaku. Minulý rok som v Turecku pretekala na MS v raftingu.

Jak jste se tedy vůbec dostala k působení v ženském týmu v Břeclavi?

Úplne jednoducho. Zavolala mi Nelka Bartálová. S Nelou, Hankou, Sárou a Sabinou som sa stretávala už v žiakoch, keď sme hrali za Břeclav.

Jaké si dáváte osobní cíle v této sezoně?

Uvidím ako sa mi podarí zosúladiť školu, prácu a môj hokej. No urobím všetko preto aby sme si užívali v Břeclavi radosť z hry. A keď má byť spokojnosť musia byť aj víťazstvá.

Děkuji za odpovědi a přeji mnoho úspěchů v působení u břeclavských Lvic, ale samozřejmě i v osobním životě.