Začátek opět dobrý, konec druhé třetiny však rozhodl o prohře Lvů s Uherským Ostrohem ve druhém přípravném zápasu

V nedělí 29.8. břeclavský A-tým na svém ledě přivítal v rámci druhého přípravného utkání, Uherský Ostroh. Tři slepené branky na konci druhé třetiny rozsekly vyrovnanou první polovinu a hosté se mohli radovat z vítězství

Ve druhém z šesti přípravných zápasů před novou sezónou 2021/22 Lvi na domácím ledě vyzvali svého ligového soupeře, Uherský Ostroh.

Průběh zápasu

Utkání začalo ve svižném tempu a bylo k vidění spoustu šancí na obou stranách. Už ve čtvrté minutě šli domácí do vedení, když se po vypíchnutí puku dostal do samostatného úniku Vojtěch Svoboda a střelou mezi nohy se nemýlil. Dále bylo k vidění dost střel ale brankáři obou týmů se v brance činili. v deváté minutě hosté srovnali zásluhou Petra FLORY. Do konce první třetiny už se jenom bojovalo, ale brankovou tečku neměla žádná vyslaná střela.

Druhá třetina začala tak, jak skončila ta první. Bojovalo se o každý kousek ledu, ale branky hra nepřinášela. Domácí měli na ledě střeleckou i herní převahu, ale byli to hosté, kteří se v jednatřicáté minutě dostali do přečíslení dva na jednoho a Filip STRÁNSKÝ poslal hosty do jednobrankového vedení. Domácí se snažili skóre vyrovnat, když vyslali na brankáře Šurého další porci střel, ale brankář Šurý svou svatyni bránil úspěšně. Do konce druhé třetiny se ještě hostům podařilo zvýšit náskok o další dvě branky, když v devětatřicáté minutě uspěl Radek KUČERA se svou střelou od modré. Minutu poté se ještě hosté dostali opět do šance dva na jednoho a opět uspěli gól na 4:1 dal Jakub ZALUBIL.

Do třetí třetiny šli domácí se snahou srovnat skóre, ale to se jim nedařilo až do devětačtyřicáté minuty, kdy se znovu do samostatného nájezdu dostal Vojtěch SVOBODA a opět střelou mezi betony Šurého uspěl. Vypadalo to, že se domácí touto brankou naladí k obratu v utkání, ale další branka ne a ne přijít. Naopak ve čtyřiapadesáté minutě ještě zvýšil rozdíl ve skóre svou druhou brankou Jakub ZALUBIL. Domácí se ještě snažili s utkáním něco udělat, ale vypadalo to, jako už by jim na závěr utkání nestačili síly. Závěr utkání HC Lvi Břeclav - HOKEJ Uherský Ostroh. Ani ve druhém přátelském utkání HC Lvi Břeclav na soupeře nestačili.

Rozhovory

Filip Hrbatý - Hlavní trenér Břeclavi

Ohlas po utkání
"Do utkání tentokrát nenastoupil náš druhý útok, aby kluci na ledě dostali prostor na tři pětky, ale už teď vím, že v sezóně budeme chtít hrát na 4 útoky. Dneska jsme od Ostrohu dostali lekci v produktivitě, zejména ve druhé třetině, kdy jsme podle mě měli v utkání převahu, ale Ostroh nás ze šesti střel třikrát potrestal. My když jsme měli šance, tak kromě Vojty Svobody dneska nikdo nebyl schopný puk do brány dostat. Výsledek pro mě stále není tak důležitý, ale vidím aspoň na čem musíme zapracovat. Teď budeme hrát v pátek a v neděli venku, tam nechám kluky hrát ještě na tři útoky, ať je ještě vidím v zápřahu a poslední dvě přátelská utkání už půjdeme ve čtyřech útočných formacích, ať už to, doufejme výherně, naladíme do prvních mistráků."

Ivan Klauda - HOKEJ Uherský Ostroh

"No, jak zhodnotit utkání? Zápas nebyl dobrý z obou stran. Oproti našim předešlým utkáním s Uherským Brodem a Hodonínem byl tento zápas asi nejslabší, máme nějaké zraněné hráče ze základní sestavy a upřímně v Ostrohu byl včera nějaký večírek, takže to se na našich hráčích také projevilo. Až ve třetí třetině kdy jsme zamíchali se sestavou začali kluci plnit, co jsme po nich chtěli. Řekli jsme si, že Břeclav nepustíme do brejků a pak už se nám to dařilo. První dvě třetiny nebyly z naší strany dobré."