Valkýry si z Břeclavi body neodvezly

Břeclavské Lvice se po dlouhé pauze pustily v sobotu 28.1 do poslední třetiny své soutěže. Jejich soupeřem byly Valkýry z Brna.

Před začátkem utkání bylo otázkou, co udělala s formou našich hokejistek dlouhá vánoční pauza. Ale start byl výtečný. Hned v první minutě se povedlo skórovat L. Glosíkové a hned v dalším střídání se prosadila M. Kafková, které na krásnou střelu nabila K. Prokopová. Lvice si udržovaly herní převahu, ale další branky nepřicházely. V sedmé minutě máme výhodu přesilové hry. Ovšem bez využití. Po jejím skončení jako blesk z čistého nebe přichází nenápadná střela od modré, která doklouže za záda V. Padělkové a hostující celek snižuje. Valkýry se najednou dostávají více i ke kotouči a vyrovnávají hru. Nádech ovšem netrvá dlouze. V šestnácté minutě Lvice dvěma rychlými údery navyšují své vedení.

Druhá třetina byla zcela v režii domácích hráček. Hostující celek se dostal pouze k jediné střele. Lvice ze svých šancí se prosazují třikrát. Valkýry mnohokráte podrží jejich brankářka E. Černá.

Nástup do třetí třetiny ale domácím hráčkám nevyšel. Po 28 vteřinách Valkýry korigují skóre, když rozeberou naši obranu. Lvice ovšem nenechají soupeřky ani nadechnout. Chvíli po obdržené brance přichází naše druhá přesilová hra a ta je již využitá. O minutu později Lvice ještě své vedení navyšují. Do konce utkání se ještě povedlo vstřelit i desátou branku.

Po pauze tak Lvice potvrdily svou formu a nadále se rvou o první místo v tabulce.

HC Lvi Břeclav z.s. : WHC Valkyries Brno 10:2 (4:1, 3:0, 3:1)

Branky: 1. Glosíková (Búlíková), 2. Kafková (Prokopová), 16. Kotounová, 16. Búliková (Dvořáková, Kotounová), 26. Dvořáková (Bartalová, Duroňová), 37. Kotounová, 38. Hodoňová (Beňovská), 43. Glosíková (Búliková), 44. Kotounová, 54. Kafková (Koníčková) - 10. Střížová, 41. Kafková (Střížová, Mičínová)

Vyloučení: 0:3, Využití: 1:0, Oslabení: 0:0, Průběh utkání: 2:0, 2:1, 7:1, 7:2, 10:2

Sestavy:

Lvice: Padělková - Bartalová, Duroňová, Kotounová, Trnková, Beňovská, Gábrová, Glosíková, Dvořáková, Búliková, Prokopová, Koníčková, Kafková, Hodoňová, Chocholáčková, Höklová

Valkýry: Černá - Hrušková, Střížová, Lenertová, Mičínová, Veselá, Benešová, Vodičková, Kafková, Jílková, Lišková