Valašské Meziříčí porazilo Lvice i podruhé

Souboj dvou favoritů soutěže vyzněl lépe pro soupeře.

V sobotu brzy ráno vyjely na Valašsko Lvice pokusit se jako první celek obrat Val. Meziříčí o nějaké body a zamíchat tak s možností vyhrát přímý postup do extraligy. Domácí tým se ovšem na náš celek velmi dobře připravil a poprvé v sezóně do boje poslal i juniorskou reprezentantku P. Matějovou, která se ukázala jako jeden z rozhodujících faktorů utkání. Tím druhým byl špatný vstup do zápasu.

Jak je již v poslední době zvykem při zápasech Lvic na úvodní branky se příliš nečeká. I tentokráte, než uběhly 4 minuty z utkání byly k vidění hned tři. Gólový účet tentokráte zahájil domácí celek. Po úvodním buly se sice do útoky vydaly Lvice, ale po snažení se o první střelu ujíždí domácí L. Barochová a Val. Meziříčí jde do vedení. Ještě v téže minutě opařené Lvice dostávají druhou branku, když se po kombinaci prosazuje N. Veselá. Na konci 4. minuty zápasu se také konečně prosazují Lvice zásluhou A. Kotounové. Krásnou táhlou střelou vyhání z pod víka ukryté pavouky v brance domácího celku. Utkání odpovídá tomu, že se potkaly dva nejlepší celky soutěže a hraje se ve vysokém tempu se spoustou osobních soubojů. Hned v první třetině dojde i na menší boxerskou vložku. Brankově se poprvé prosazuje i P. Matějová, která ve 13. minutě navyšuje vedení domácího celku opět o dvě branky.

Druhá třetina byla z pohledu Lvic smolnou. Mírná herní převaha. Více brankových příležitostí. Pár střel mířících pouze do brankové konstrukce a ve 28. minutě se po kombinaci s E. Baslovou podruhé zapisuje jako střelec branky P. Matějová.

Lvice se ovšem nevzdávají. Ve třetí třetině se snaží vystupňovat svoje tempo. Domácí tak nakonec kapitulují po souhře B. Búlikové a K. Dvořákové. Břeclavské hráčky v touze po srovnání jsou stále o něco lepším celkem. Domácí tým nasazuje čím dál častěji P. Matějovou, která na hřišti bruslařsky vládne a stíhá za dvě hráčky. Když Lvice mají několikátý závar před domácí brankou a je na spadnutí jejich power play našlápne po zisku kotouče právě P. Matějová. Povede se jí obehrát hned tři břeclavské hráčky a nekompromisně rozhodně o výhře domácího celku. Píše se 55. minuta a Lvice se již ke zdramatizování zápasu nedostanou.

Břeclavské hráčky předvedly jeden z nejlepších výkonů v sezóně, bohužel na rozjetou mašinu z Val. Meziříčí v čele s P. Matějovou to nestačilo. Domácí celek je tak v 1.lize žen stále neporažen a zatím jistě kráčí za postupem do extraligy.

Břeclavské hráčky se pokusí spravit si chuť v sobotu 26.11 v domácím zápase s Uničovem.

HC Bobři Val. Meziříčí : HC Lvi Břeclav z.s. 5:2 ( 3:1, 1:0, 1:1)

Branky: 2. Barochová L., 2. Veselá (Vávrová, Barochová l.), 12. Matějová (Crhová), 28. Matějová (Baslová), 55. Matějová

4. Kotounová, 46. Dvořáková (Búliková)

Vyloučení: 1:2 (z toho 1 x BV na 2+2), Využití: 0:0, Oslabení: 0:0 Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:2, 5:2

Sestavy:

Val. Meziříčí: Barochová S. (Kleinarová) - Crhová, Kočí, Vávrová, Sovjaková, Mošťková, Krňová, Barochová L., Veselá, Baslová, Křenková, Sadílková, Jasenská, Matějová

Lvice: Bláhová (Kocmanová) - Kotounová, Bartalová, Gábrová, Beňovská, Koníčková, Búliková, Dvořáková, Prokopová, Trnková, Kafková, Glosíková, Gajdošová.