140_20210407_111228.jpg

V Přerově se David Dobša cítí dobře, chce se udržet mezi muži

Břeclavský odchovanec se představil v Chance lize (foto: Alena Zapletalová)

Ještě poslední sezonu mohl válčit za juniory a zároveň nahlížet mezi muže. Mládežnické soutěže však byli kvůli pandemii zastaveny a tak zde David odehrál pouze čtyři zápasy a byl nadobro katapultován do přerovského áčka, se kterým se už loni připravoval.

„Za juniorku jsem skoro nic neodehrál, stoplo se to. Je to škoda, mohl jsem mít víc zápasů, “říká David, který nakonec vyjma play-off odehrál za muže v Chance lize 18 zápasů s bilancí dvou asistencí. Se svou první sezonou byl nakonec docela spokojený, i když ještě dodal, že kdyby dal nějaký gól, bylo by to ještě lepší.

Přerovským sezona vyšla podle plánu. V základní části skončili na třetím místě a ve čtvrtfinále narazili na šestou Porubu. Nakonec však další pokračovaní skončilo pro Zubry velice rychle. S Ostravany prohráli 0:4 na zápasy a sezona tak pro ně skončila.„ Že vypadneme tak rychle jsme nečekali, i když Poruba byla kvalitní soupeř. „Řekl bych, že nás srazil první zápas, kdy jsme dostali gól před koncem, v naší přesilovce“, vysvětluje Dobša.

V přerovské metropoli je devatenáctiletý útočník spokojený. Všichni spolu vycházíme mladí i starší“ kvituje prostředí u Zubrů. Přišel sem ve 13-ti letech do osmé třídy, aby poté jako druhoročák v mladším dorostu odešel do Mladé Boleslavi. Zde strávil dvě úspěšné sezony a dokonce se představil na reprezentačním srazu U16. V roce 2018 se do Přerova vrátil. V témž roce přišel z Břeclavi za svým bratrem i mladší z Dobšů, Denis. Ten byl v letošní sezoně členem deváté třídy, dva starty si stihl před zastavením sezony připsat také v dorostenecké extralize.

Nyní se už David soustředí na novou sezonu. Po krátkém volnu se má na konci dubna hlásit trenérům k letní přípravě. Jeho nejbližší plán je jasný. „Určitě bych se chtěl udržet v přerovském áčku“ uzavírá své hokejové plány břeclavský odchovanec.