Související zápas

FOSFA HC Lvi Břeclav
SKMB BoskoviceFOSFA HC Lvi Břeclav
6:5
so 30. 10. 2021 17:00 @ Boskovice, Zimní stadion, Krajská liga mužů Jižní Moravy a Zlína, 8. kolo

V Boskovicích nakonec Lvi tahali za kratší konec.

Skóre se přelévalo ze strany na stranu, šťastnější ale nakonec byli domácí hokejisté z Boskovic.

Do Boskovic přijeli břeclavští na horkou půdu. Tým, který posledními dvěmi utkáními přišel o první místo v tabulce, je poskládaný v krajské lize ze známých jmen. Ovšem Lvům se na tomto zimním stadionu docela daří, tak se bylo na co těšit. Tým z Břeclavi nepřijel na utkání v úplně plné sestavě, což bylo vidět na soupisce když dva hráči z útoku se museli postavit do obrany. Ani trenér se kvůli svým povinnostem u mládeže nemohl utkání účastnit.

Průběh utkání

Hned po prvnín buly bylo vidět, jak oba týmy nechtějí nechat nic náhodě a hned od začátku strhnou utkání na svou stranu. To se ovšem u břeclavských projevilo vyloučením hned ve třicáté vteřině. Naštěstí se toto oslabení podařilo ustát a tak se mohlo dál bojovat za bezbrankového stavu. Zápas se přeléval ze strany na stranu, bylo vidět spoustu pěkných akcí, ale branka nepadla. Toto platilo až do deváté minuty, kdy se prosadil pěknou a tvrdou střelou domácí Tomáš BUHAJ. Lvi se touto brankou nenechali rozhodit a utkání pokračovalo ve stejném duchu jako před brankou. Už to vypadalo, že v první třetině si domácí udrží náskok, když v čase 19:45 nabídl pěknou přihrávkou Vojtěch SVOBODA šanci Michalu GABRIŠKOVI a ten se nemýlil. Po první třetině tedy stav nerozhodný.

Nástup do druhé třetiny však naši měli opět špatný jako v předešlých utkáních. Nejdřív ve dvacáté první minutě získal jednobrankový náskok pro Boskovice Jan HASOŇ a minutu na to se do brejku dostal opět Tomáš BUHAJ a zvyšoval náskok domácích. To však jakoby břeclavské nakoplo a zaveleli k obratu. Nejdříve ve dvacáté čtvrté minutě pěknou střelo snižoval Jakub BOLTVAN. Minutu na to se dostal do úniku Tibor SEDLÁČEK a nemýlil se. Ve dvacáté deváté minutě jsme se museli opět bránit oslabení, ale to se do dalšího úniku podařilo ujet Kristianu LOKAJOVI a dostali jsme se do vedení 4:3. Bohužel se ve třicáté třetí minutě podařilo domácím srovnat brankou Daniela PLITKA. Ve druhé třetině už žádný další gól nepadl a tak se šlo do kabin opět za nerozhodného stavu.

Do třetí třetiny břeclavští tradičně vstoupili dobře a to přetavili ve čtyřicáté druhé minutě na vedoucí gól, když se po pěkné žabce Jakuba BOLTVANA z první krásně trefil Richard GARČIC. Od této chvíle se hra domácích změnila. Přestali se soustředit na hokej a zaměřili se spíše na hru do těla. Chvílemi vytáhli až hraniční zákroky, ovšem píšťalka rozhodčího zůstávala němá. V padesáté minutě si Lvi vzali time-out aby hru uklidnili, ale to se jak bylo vidět, nevyplatilo, protože v následujícím střídání obdrželi branku od Martina KORVASE. Tak se začalo opět bojovat o vedoucí gól. V padesáté druhé minutě šli však nešťastně tečovanou střelou domácí do vedení - Filip ONDRÁČEK. Do konce utkání si břeclavští vytvořili několikrát tlak. Hrálo se i power play, kdy se hráči v modrých dresech dostali i téměř do stoprocentních šancí. Štěstí ale tentokrát stálo na straně domácích a tak se jim podařilo náskok udržet a zvítězit 6:5.

Pozápasové hodnocení

Zhodnocení utkání slovy našeho juniora Šimona JUŘIČKY (HC Lvi Břeclav)

"Dnešní zápas by dobrý, bohužel nám to vázlo v koncovce, ale myslím si, že všichni hráči dnes podali dobrý výkon. Bohužel jsme v utkání udělali několik chyb, které soupeř dokázal potrestat a my už jsme to nedokázali na konci utkání srovnat, což nás v takovémto utkání moc mrzí."

Tomáš Karný (SKMB):

"Vzhledem k tomu, že nám oproti čtvrtečnímu utkání proti Hodonínu chyběli tři hráči, museli jsme trochu přeskládat sestavu a příležitost dostali i kluci, co se s Hodonínem na soupisku nevešli a mimo jiné zahráli velmi dobře. V posledních třech zápasech jsme ztratili 5 bodů a hra ztratila lehkost, proto jsme si řekli, že budeme hrát na jistotu a jednoduše, abychom vytvořili co nejméně chyb. No a v 15. vteřině čistě nahrajeme před naši branku osamocenému břeclavskému hráči. Takto to pak vypadalo celé utkání, vždy jsme několik minut hosty tlačili v jejich pásmu, měli převahu a pak jsme vymysleli neuvěřitelnou chybu, a to i hráči, u kterých jsem to nikdy neviděl. Všechny čtyři branky Břeclavi padli ne po tom, že by nás soupeř přehrál, ale po našich velkých chybách. Dvakrát jsme dokonce přihráli soupeři přímo do samostatného nájezdu. Momentálně se potýkáme i s přechodem středního pásma, máme v něm málo pohybu a budeme se muset na to v tréninku více zaměřit . A nyní k tomu pozitivnímu, děkuji klukům za maximální bojovnost a víru ve vítězství. I když byl zápas výsledkově jako na houpačce, dokázali ho nakonec zlomit v náš prospěch. Jsou to velmi cenné tři body především pro naše hlavy, i když jsme na čele tabulky, ztráta 5 bodů ve třech utkáních, na to nejsme v Boskovicích moc zvyklí. Ukázala se síla týmu, jen je potřeba v některých situacích potřeba zachovat chladnou hlavu a zvolit raději jednoduší, ne tak hokejově krásné řešení, než vymýšlet nějaké geniality, které ale zavání průšvihem."

Fotky

Odkaz na fotky od fotografa Petra Nečase

Fotoalbum ZDE

Příští zápas odehrají Lvi na domácím ledě, kdy v derby vyzvou HODONÍN. Utkání startuje v  sobotu 6.11 od 17:00.  Všechny na náš zimák srdečně zveme!