Týmovým výkonem vyrovnali, ale na výhru už muži v třetím přípravném zápase nedosáhli

V pátek se Lvi vydali do Hodonína, kde sehráli odvetný zápas s místním zeleno-černým týmem. Týmový výkon a bojovnost dokázala držet zápas zpočátku vyrovnaný. Když se domacím podařilo odskočit, Lvi i nadále bojovali a dokázali závěr zdramatizovat. Na výhru ve svém třetím přípravném zápase však stále čekají.

Ve třetím z šesti přípravných zápasů před novou sezónou 2021/22 se Lvi na hodonínském ledě postavili v odvetném zápase svému ligovému soupeři.

Průběh zápasu

V pátek 3.9. vyjel tým HC Lvi Břeclav na další přátelské utkání do nedalekého Hodonína. Do první třetiny vstoupili lépe domácí, což bylo vidět herní i střeleckou převahou. Ve čtrnácté minutě hráli břeclavští přesilovou hru, ale v té se podařilo domácím ujet do přečíslení dva na jednoho a to přineslo první branku domácích - Petr PEŠ. Na tuto branku Lvi odpověděli v šestnácté minutě, kdy v přesilovce z poza brány pěkně vyjel Roman PRŮDEK a zasunul puk za záda domácího brankáře. Domácí však na srovnání skóre reagovali hned po jedenácti vteřinách, když se prosadil Jakub SAJDL. Po první třetině se šlo do kabin za stavu 2:1 pro Hodonín.

V druhé třetině bylo vidět ze strany Břeclavských vyrovnání tempa, ba dokonce začali soupeře tlačit v jejich obrané třetině. Domácím se však během jedné minuty podařilo odskočit na tříbrankové vedení góly Davida POLESNÉHO a Martina VYRŮBALÍKA. Skóre zmírnil ve dvaatřicáté minutě Richard Garčic, který se dostal do brejku a tvrdou střelou se nemýlil. Ve druhé třetině se více nestalo a tak skončila 4:2  pro domácí.

Třetí třetina přinesla hodně bojovný hokej a spoustu srážek a potyček, jak se na jižanské derby patří. Po třech minutách zvýšil skóre Jiří SEDLÁK. Lvi se ale skóre nezalekli a pustili se do boje, což slavilo úspěch, když v osmačtyřicáté minutě poslal na bránu puk od modré Albert SCHWEITZER, kde před bránou stál a tečoval Tomáš HAVELKA a brankově potvrdil převahu hostujících. V pětapadesáté minutě se dostal do úniku opět Richard GARČIC a mohl slavit svůj druhý gól v utkání a snížení skóre na 5:4 pro domácí. Tlak hostujících a snahu o vyrovnání však zastavili rozhodčí sporným čtyřminutovým vyloučením v břeclavském týmu a v tom dokázali hodonínští brankou udělat tečku za utkáním - David POLESNÝ. V tomto utkání se tedy opět radovali hodonínští.

Rozhovory

Filip Hrbatý - Hlavní trenér Břeclavi

Ohlas po utkání

Hodonínští mají v letošním ročníku na krajskou ligu opravdu kvalitní mančaft a gratuluji jim k výhře. Já bych rád vyzvedl z naší strany bojovnost a to, že kluci nesložili zbraně, i když jsme prohrávali o tři branky a stále se snažili s utkáním něco udělat. Naše hra má vzestupnou tendenci a věřím, že když v sezóně takto budeme přistupovat k utkáním, tak bude sezóna zajímavá. V brance dnes podal vynikající výkon Michal Martinčík, který nás několikrát podržel. Taky se mi líbil výkon našich čtyř juniorů, kteří si tím řekli o místo v sestavě a určitě jsme je dnes v kádru mužů v této sezóně neviděli naposled. V neposlední řadě bych chtěl poděkovat našim fanouškům, kteří přijeli na zápas do Hodonína. S nimi je vždy větší radost z hokeje.

Richard Garčic - Útočník

1. Dnes jsi zaznamenal dvě branky. Jedna padla dokonce v oslabení. Jsi spokojen se svým výkonem?

Spokojený se svým výkonem jsem, ale pořád je co zlepšovat. Každý hráč má radost, když dá gól a posune svůj tým blíž k vítězství. Bohužel měli jsme spoustu šancí, jen se nám nepodařilo puk dotlačit do soupeřovy brány.

2. Na výhru se nedosáhlo, tým však za stavu 2:5 zvládl dotáhnout na rozdíl jediné branky. Jak to před snižujícími góly vypadalo na střídačce?

Před snižujícím gólem byla nálada na lavičce skleslá. Na druhou stranu jsem hodně rád, že jsme to nevzdali, že jsme dokázali najít v sobě ještě sílu a chuť s tím zápasem něco udělat a až do poslední minuty jsme je nenechali vydechnout. A za to bych chtěl klukům poděkovat, že to nevzdali a bojovali.

Za mě nakonec krásný týmový výkon, kde si všichni pomáhali a kdyby nedošlo ke konci utkáni k vyloučení na 4 minuty, kdo ví jak by se zápas vyvíjel.

Michal Kuba - Trenér Hodonína

*Zdroj: web shkm Hodonín

Břeclav je houževnatý soupeř, což ukázala i v dnešním zápase a dobře nás prověřila. Jeden a půl třetiny jsme hráli velmi dobře. Takový hokej, kterým bychom se chtěli prezentovat v soutěži. Dali jsme krásné branky. Od poloviny druhé třetiny, od chvíle, kdy Břeclav snížila na 4:2, jsme trošičku odstoupili od toho, co jsme hráli doposud. Soupeři narostla křídla a my měli problémy. Zbytečně jsme se nechali vylučovat a tlak soupeře stoupal. Naštěstí jsme vždycky gólově odskočili a dotáhli zápas do vítězného konce. Musíme se z toho do posledního přípravného zápasu poučit a vyvarovat se toho.

Odkaz na fotky od Jakuba Formánka na webu shkm Hodonín

Příští zápas Lvů bude v rámci přípravy odehrán v neděli 5. září 2021 v Moravské Třebové. Začátek je naplánován na 17:00.