51_20230903_162436.jpg
260_20220118_204135.jpg

Junioři budou hrát o postup do vyšší ligy.

Základní skupina regionální ligy juniorů dospěla ke svému konci. Lvi obsadili druhou příčku a spolu s první Třebíčí se tak stali postupujícím týmem do vyšší nadstavbové skupiny, která vyvrcholí boji o postup do ligy.

JUNIOŘI třetí lednový víkend zakončili základní část. Spolu s druhou nejstarší mládežnickou kategorií, tedy dorostem, se junioři stali vlajkovou kategorií letošní sezóny. Stejně jako jejich o pár let mladší spoluhráči, se také naše ročníky 2004 - 2002 dostali přes základní část do vyšší nadstavbové skupiny.

Během 25 zápasů nasbírali 53 bodů. Na své konto si Lvi připsali 18 výher, z toho dvě až na nájezdy. Prohru pak museli překousnout 7x z toho jednou až v závěrečném nájezdovém rozstřelu. S bilancí +42, které zajistilo skóre 123:81 se tak Lvi stali druhým nejlepším týmem základní části regionální ligy juniorů. Břeclavský tým překonala pouze suverénní Třebíč, která letos zažívá povedenou sezónu od dorostu až prvoligový A-tým. Horáci pak v základní hrací době neprohráli ani jednou.

Nejpovedenější byly měsíce říjen a listopad, kdy si Lvi během dvanácti zápasů připsali jedinou prohru a to právě s lídrem.

Lídrem celého hráčského bodování napříč týmy se stal náš útočník Zdeněk Ambrož (2003)


V regionální lize juniorů se letos nachází 66 týmů napříč celou republikou. Mančafty byly rozděleny do dvanácti skupin. Břeclavi se týkala skupina "11" a "12", které byly v základní části spojené. Ve skupině "11" zvítězila Třebíč, druzí byli Lvi. Následovala Kroměříž, Prostějov, Znojmo a Ostroh. Ve skupině "12" s 41 body zvítězili Bobři z Valašského Meziříčí. Za nimi byl Frýdek-Místek, Opava, Černí Vlci a Nový Jíčín.

Po základní části se liga rozděluje na skupinu "O umístění" kam spadnou všechny horší týmy. Tabulkově lépe postavení se pak mezi sebou postaví ve skupině jménem "Nadstavbová". Systém druhé části soutěže skupiny lepších týmů je následovný: "Družstva umístěná po 1. části v jednotlivých skupinách na 1. a 2. místě se v jednotlivých skupinách utkají tříkolově každý s každým (15 utkání) s tím, že v této části soutěže se výsledky z 1. části soutěže nezapočítávají."

Vítězové nadstavbových skupin se následně utkají v play-off.

V nové části sezóny, která bude trvat do poloviny března, se tak Lvi postaví týmům: Žďár nad Sázavou, HK Opava, TJ Lanškroun, HC Bobři Valašské Meziříčí a Loko Česká Třebová. První kolo staruje již tuto neděli, kdy se Lvi vydají na led žďárských plamenů.

K postupu nejstarších mládežníků se vyjádřil také předseda klubu Jakub Klimovič, který mladým hokejistům pogratuloval: "Posílám z postu předsedy klubu gratulaci juniorskému teamu k postupu do další části nadstavby. Jsme spokojeni a držíme palce. Také jsme rádi, že podmínky, které jsme se snažili klukům vytvořit, jsou oprávněné."


Našim juniorům gratulujeme a držíme palce v následujících zápasech vyšší nadstavbové skupiny.