51_20230903_162436.jpg
104_20201214_151410.jpg

Tréninky zahájili i ti nejmladší - naše Lvíčata

Po dlouhé pauze zahájila v sobotu 12.12.2020 tréninky také nejmladší kategorie. Na ledě panovala skvělá atmosféra. I přes náročnější podmínky se příprava a konání tréninků odehrálo bez problémů. Všechny děti odcházely domů spokojené, a také sportovně unavené. Přesně tak, jak by měl správný trénink vypadat.

Přípravka se rozjela po více jak měsíční pauze. Děti byly rozdělené na 4 skupiny, v každé z nich bylo maximálně 9 hráčů a jeden trenér. Z počátku se zdálo, že dodržet všechny vládní opatření bude náročné (počet dětí na ledě, nošení roušky, žádný přístup rodičů). Vše se, ale za pomocí trenérů, zaměstnanců stadionu a vedení hokejového klubu, zvládlo na výbornou. Na ledě nechyběla dobrá nálada. Děti si led užily a navzájem spolupracovaly. 

O tomto víkendu jsem měla na starost přípravku (skupina A). Dlouho jsem neviděla takového týmového ducha jako měly právě tyhle děti. S nimi jsem začala prvně zdokonalováním dovedností na ledě, ale vždy jsme nakonec skončili u her, kterých bylo nespočet. Do celého tréninku se zapojily všichni přítomní a měly skvělou náladu, dá se říct, že jsem díky nim  získala vánočního ducha. Na ledě nechyběly šťastné úsměvy a především, co bylo za mě nejdůležitější,  týmová práce hráčů. Navzájem si pomáhaly, byly oporou jeden pro druhého a měly disciplínu bez, které by se správný trénink neobešel. Děti byly velice šikovné a bruslení jim šlo skvěle. Na ledě panovala ta správná předvánoční atmosféra. 

Bohužel se nyní situace v ČR kvůli pandemii zhoršuje, ale jak se říká: „Bez ohledu na to, co se stane, neztrácej naději, neboť jakmile je ztracena naděje, je ztraceno vše.“  Proto budeme doufat, že se situace co nejdříve zlepší a s hráči se brzy znovu setkáme.

Autor článku: Michaela Raclavská