Shrnutí týdne spolu se začátkem 1. kola u kategorií mladších i starších žáků. Jak zápasy dopadly?

Tento týden se odehrálo celkem šest zápasů. Dva z toho byly pro Lvy úspěšné. Našim žákům začala sezóna, tedy zápasy prvního ligového kola. U dorostu se jedná o poslední přátelské zápasy proti Třebíči před tím, než vstoupí taktéž do sezóny. Pátá třída si zahrála odvetu proti Uherskému Hradišti.

Nejdříve začneme u těch nejmladších z tohoto týdne, tedy u 5. třídy, která si zahrála odvetu proti Uherskému Hradišti. Tento zápas nám shrnula trenérka malých Lvíků, Nela Bartalová:

"Tento zápas se výsledkově nedá s minulým moc srovnávat. Co se týče bojovnosti a plnění povinností kluci odvedli stejně dobrou práci. Makali do poslední chvíle a takovou chuť a zápal do hry je radost sledovat. Zároveň se tak krásně rozloučili s gólmanem Tadeášem Koreňem, který se s námi tímto zápasem loučil před odchodem do Vídně. Tomu bych touto cestou ještě jednou ráda za sebe a celou kabinu popřála, ať se mu na této nové hokejové cestě daří."

O víkendu, v sobotu a v neděli, odehráli 2 zápasy mladší žáci. Zůstaneme u těch mladších z této  skupiny a to u 6. třídy. Hokejisté hráli na zimním stadionu v Břeclavi proti Uherskému Brodu. Bohužel na tento tým nestačili a výsledkem byl stav na konci třetí třetiny 4:8.

V sobotu se představila na ledě v Brně 7. třída proti HCM Warriors Brno. Taktéž i tato kategorie prohrála a to 6:3.

Mladší žáci odehráli první kola Ligy mladších žáků “D“ i “C“. Nadcházející kolo čeká 6. třídu v neděli 19.9.2021 na zimním stadionu Václava Nedomanského v Hodoníně, 7. třída odehraje druhé kolo ve Znojmě, proti komu jiném než Orlům. Tenhle zápas je naplánovaný o den dříve než u 6. tříd a to na sobotu 18.9. 2021 v 11:30.

Jejich starší spoluhráči z kategorie 8. a 9. třídy si také zahráli 2 zápasy. Taktéž se jednalo o 1. kola lig starších žáků “B“ a “A“.

Začneme opět popořadě a to u 8. třídy, která slavila výhru po napínavém zápase proti Uherskému Ostrohu. Na závěr zápasu se mohli tedy těšit naši Lvi z vysoké výhry 10:5. Přikládáme i část zápisu o utkání

Góly: 4x Lorenc, 3x Prchal, 2x Ruml, Meissner.

Asistence: 3x Prchal, 2x Ruml, 2x Meissner, Švandelka, Michalovič

Ohlas trenéra Radima Juránka po utkání:

"Ze začátku zápasu to bylo trošku rozházené a kluci tam zbytečně lítali, ale v druhé půlce zápasu si začali plnit svoje povinnosti a začali spolu komunikovat. Na začátku 3 třetiny jsme brankami rozhodli utkání a dohráli jsme to bez zbytečného dramatu. Brankáři dnes podrželi, protože Ostroh se dostával do nebezpečných přečíslení, hlavně ve 2 třetině."

Zato 9. třídy neměly úspěšný start do sezóny a prohrály proti Warrioru Brno 11:5.

V tomhle týdnu také nesmí chybět ohled za kategorií dorostu, kteří odehráli zápas proti Horácké Slavii Třebíč, která má ambice probojovat se do skupiny o boj o 1. ligu. I přes vysoké ambice však tým nedokázal vyzrát na naše Lvy výsledkem 7:1 -  (4:0, 1:1, 2:0).

Pozápasový Ohlas hlavního trenéra Lukáše Hökla:

"Třebíč splňuje své kvality a určitě to bude tým, který bude hrát o horní příčky. Pár slov k průběhu zápasu. Osobně myslím, že se zápas rozhodl už v první třetině, kde jsme opravdu nastoupili a hráči plnili vše, co jsme si v kabině řekli. Navíc se nám podařilo získat nového útočníka, který v minulých sezonách nasbíral přes 70 bodu z 28 zápasů a hned se uvedl 2+. Tým se stále snažíme doplnit hráči, kteří budou oporou. Tento týden jedeme ve středu na oplátku do HST, kde budeme chtít zopakovat minimálně stejný výkon jako posledně. Cíl na tento zapas bude předvést výkon minimálně 2 třetiny a nejlépe celý zápas."

Z posledího přátelského utkání našich dorostenců pro vás máme také fotky od Michala Martinčíka:

Fotogalerie ZDE

Pro dorost to jsou poslední přátelské utkání před startem sezóny, která je čeká už tuhle sobotu 18.9.2021 na břeclavském zimním stadionu v 10:15 proti Technice Brno

Rozpis zápasů u kategorí od 6. třídy až po juniory najdete na našem webu v sekci zápasy. V reálném čase tam také můžete najít výsledek utkání.