51_20230903_162436.jpg
319_20220829_114813.jpg

Seminář HC Lvi Břeclav

Ve středu 24.8.2022 od 16:30 Proběhly v břeclavské Puck Aréně dvě přednášky, které pro rodiče organizoval klub HC Lvi Břeclav z.s.

První přednášku vedl Jan Andrýsek a přednáška měla název a také se nesla v duchu Yoga For Hockey.Jan Andrýsek se může pyšnit titulem mistra světa v inline hokeji a v poslední sezóně se mu podařilo v inline hokeji vyhrát mistra španělské ligy s týmem z Kanárských ostrovů "Molina sport Gran Canaria" a v téže sezóně titul inlinového mistra české extraligy s týmem IHC Night Birds Přerov.


Jak už název přednášky naznačuje jednalo se o zapojení cvičení jógy pro mladé hokejisty. Pro hokejisty má upravená jóga efekt co se týče umírnění stresu a hlavně roli v protažení a kompenzaci jednostranného zatížení páteře při držení hokejky.
Jan Andrýsek také upozorňoval na svou knihu: " Hokejová Vizualizace", ve které je pro mladé hokejisty vypsáno, mimo jiné, jak se vyrovnat s neúspěchem, jak si správně nastavit sebevědomí a jak si vizualizací a pomocí představivosti přehrát různé hokejové situace a v podstatě si je prožít ať na ně jsme lépe připravení.
Ve druhé přednášce za námi dojel Libor Suchánek a jeho svět hokejového rozhodčího.

Libor je hokejovým rozhodčím v nejslavnější hokejové lize světa a to NHL. To už samo o sobě vzbuzovalo pozornost všech co navštívili Puck Arénu.Libor se rozvyprávěl o své cestě až do NHL, poté nastínil jaký je život hokejového rozhodčího za velkou louží. Ve svém vyprávění zmínil i několik vtipných historek, které při hokeji prožil a také s jakými zraněními si prošel při hokeji jako rozhodčí.
Po dokončení velice zajímavého vyprávění Libora posluchači zahrnuli dotazy, na které se vždy v plné míře snažil odpovídat. Na konci také jedni z mladších posluchačů od pana Suchánka obdrželi dárkové předměty v podobě puků NHL a ještě bylo vyfoceno pár fotek.

Filip Hrbatý