143_20210411_223253.jpg

Sáře Čajanové se švédské angažmá vydařilo, nyní se soustředí na reprezentaci

Břeclavská Lvice popisuje v rozhovoru své současné hokejové tažení (foto: Nathalie Andersson).

Břeclavské Lvici Sáře Čajanové skončila sezona v zahraničí. Se svým týmem Brynäs IF postoupila do finále play off švédské ligy žen. Její tým bohužel prohrál 0:3 na zápasy. Luela jednoznačně zvítězila v prvním utkání (1:6 pozn. red.). Další dvě již byla těsná a byly z toho dvě prohry v prodloužení.

Sáro, byl soupeř opravdu o ten kousek lepší, nebo Vám ve druhém a třetím zápase chybělo trochu toho štěstí, aby se série prodloužila?

I když jsme nevyhrály, tak je to obrovský úspěch dostat se do finále nejvyšší soutěže. V prvním zápase jsme daly rychlý gól, ale taky rychlého dostaly. Hrály jsme utkání po delší době, taky gólmanka neměla svůj den. Prostě to nebyl z naší strany dobrý zápas. Musím říct, že ty další dva jsme zvládly velmi dobře a byly jsme lepším týmem. V obou prodloužení daly ale šťastnější gól soupeřky.

Jedná o soutěž profesionální. Dala by se její úroveň srovnat například s extraligou dorostu, kterou jsi hrávala za Vsetín?

Je to velmi kvalitní ženská soutěž a jsem strašně ráda, že jsem měla možnost si ji vyzkoušet. Ale přece jenom s klukama je to rychlejší a silovější.

Mohla bys popsat zázemí v týmu?

Máme kolem sebe výborný realizační tým, který se o nás hezky stará. Máme kustody, doktory, fyzioterapeuty, maséry, prostě všechno, co potřebujeme.

Dle zpráv, které se k nám dostaly, jsi velmi rychle zapadla do kádru a stala se jeho pevnou součástí. Je zájem ze strany Brynäs IF o Tvé další angažmá?

Ano, a jsem moc ráda, že jsem se jim zalíbila a vytvořila pozici na případné další sezony.

V příštím roce skládáš maturitu a zatím to vypadá, že čtvrtý ročník školy dokončíš v České Republice. Pokud ano, uvidíme Tě v další sezoně v dresu břeclavských Lvic?

Na rok musím zůstat v Česku kvůli škole. Také doufám, že ohledně pandemie bude u nás už větší klid. Nehodlám dělat nějaké změny, takže ano, měla bych hrát za Lvice :)

Nyní přejdeme k seniorské reprezentaci žen a blížícímu se MS v Kanadě. Na poslední přípravné zápasy v Dánsku jsi dostala od trenérů volno. Vypadá to tedy, že Tvá nominace na MS je velmi reálná. Jak se těšíš na tuto akci?

Myslím si, že mám velkou šanci se prosadit a za to jsem samozřejmě velmi ráda. Cíle týmu jsou určitě co nejvyšší příčky. Myslím, že letos máme velice dobrý kádr, pomohla i změna trenérů, takže uvidíme, jak se nám šampionát vydaří.

Následující mistroství světa budeme samozřejmě sledovat a fandit nejen Tobě ale celému reprezentačnímu výběru. Přejeme za všechny, co fandí břeclavskému hokeji mnoho sportovních úspěchů.

Děkuju moc za Vaši podporu!!!