51_20230903_162436.jpg
39_20200514_105851.jpg

Rozhovor s manažerem A-týmu Ivem Gabriškou

Jak by ohodnotil uplynulou sezónu a jak to vypadá s tou nadcházející. Na otázky redakce odpovídal pan Ivo Gabriška, který se už mnoho let stará o břeclavský A-tým

Ivo Gabriška již od zrodu břeclavského týmu v krajské lize zastává funkci manažera a vedoucího. Stará se tedy o bezproblémové fungování A-týmu z pozice vedení, finančního zabezpečení a tak dále.

Před chystanou sezónou 2020/21 odpovídal na otázky redakce HC
1) Jak byste z pozice vedení mužů zhodnotil sezónu 2019/2020?

- finanční stránka?

- týmový (hráčská stránka) ?

Uplynulou sezónu já i ostatní hodnotíme určitě kladně.

Co se týče finanční stránky, se sezóna zvládla dohrát bez dluhů. Za což patří veliké díky městu Břeclav a našim sponzorům, bez kterých by tu mužský hokej nebyl.

A po týmové stránce... Nemyslím si že by bylo něco, co by se dalo vytknout.

2) Jaké tedy panovaly pocity po ukončení sezóny z hlediska vedení?

Zvládly se splnit oba cíle, které popisoval trenér v minulém rozhovoru. To hlavní bylo, že jsem se dostali do play-off, což byl oproti loňsku posun dopředu. Pocity tedy panovaly určitě pozitivní.


3) Je po finanční stránce plně zjištěná sezóna 2020/2021 i v důsledku s pandemií COVID 19?

Ano, s rozpočtem jsme seznámily i samotné hráče. I přes všeobecné problémy způsobené Korona virem, je nyní sezóna finančně pokryta jednoduše řečeno zhruba stejně jako ta minulá.

Za co určitě stojí znovu poděkovat městu a našim partnerům...


4) V loňské sezóně byl hrající trenér Filip Hrbatý a v sezóně se jako asistent připojil Milan Novosedlík, jak budou vypadat trenérské pozice v příští sezóně?

S Filipem Hrbatým jsme toto téma také řešili a všechno nasvědčuje tomu, že i nadále zůstane ve funkci (hrajícího) hlavního trenéra, ve které se jednoznačně osvědčil

K ruce mu určitě bude i nadále Libor Kocúr a oficiálně se také počítá s Liborem Pantůčkem.

S Milanem Novosedlíkem, jako případným asistentem jsem v jednání, ale zatím nic konkrétního není jasné...


5) Chystají se na další ročník nějaké změny? Nějaké novinky?

Ano, chystáme jednu velikou novinku pro diváky a tím bude zrušení vstupného.

Vstupné necháme dobrovolné. Ještě doladíme detaily jak přesně bude vše fungovat, ale o tom budeme naše diváky informovat

Doufáme že i tato změna přiláká na naše zápasy vice lidí...


6) HC Lvi Břeclav - muži darovali útulku pro zvířata v Bulharech kromě věcných dárků i finanční obnos, můžeme v příští sezóně od hokejistů očekávat další podobné akce?

Tyto akce měly vždy úspěch ať to bylo darování krve pro Břeclavskou nemocnici, darování kostní dřeně, nebo právě třeba loňská dobročinná akce pro útulek v Bulharech.

Něco vymýšlíme, ale to zatím necháme jako překvapení...


7) Ke konci sezóny se na utkáních objevila i část bývalého břeclavského kotle. Můžeme se na ně těšit i v příští sezóně? Jste se členy kotle ve spojení?

Ano doufáme že se podařilo vyřešit veškeré „spory“ z minulosti a jsem samozřejmě rádi, za každou podporu. Také hráči na fandění kotelníků reagovali velice pozitivně.

Ve spojení jsem a doufáme, že břeclavský kotel uvidíme i v budoucích zápasech.


8) Jaké jsou cíle vedení pro sezónu 2020/2021 pro klub HC Lvi Břeclav v kategorii mužů?

Cílů je více a asi se nedá říct nějaký konkrétní. Dá se říct že cíl je například znovu uhrát play-off a tak dále... ale tuto otázku bych asi zatím nechal otevřenou (směje se Ivo Gabriška)


Děkuji za rozhovor a přeji mnoho štěstí při plnění stanovených cílů nejen v blížící se sezóně
Taky děkuji