156_20210507_145631.jpg

"Rád bych se dostal do kádru Komety..." Svěřil se Dalimil Mikyska v rozhovoru pro brněnský klub

Dalimil Mikyska, jméno které je mezi břeclavskými hokejisty známé. Nadějný mladík začínal s hokejem v Břeclavi, v 5. třídě si ho vyhlídla Kometa Brno. Ukázal se nejednou v mládežnické reprezentaci, mimo jiné také na břeclavském zimním stadionu v rámci Hlinka cupu. Poslední dvě sezony sbíral jednadvacetiletý bek zkušenosti v extraligových Karlových Varech, kde hostoval. V lázeňském městě odehrál v sezoně 2020/2021 přes 40 zápasů, celkově 78 utkání, včetně play-off.

Dalimil Mikyska, kterého jste mohli například vidět také v novém videu "SpoluJakoLev", do kterého velmi ochotně přijal pozvání a ze kterého pochází také úvodní fotka tohoto článku. Hráč Komety Brno se zkušenostmi z nejvyšších českých soutěží.

V novém článku na webu Komety Brno se svěřil jaké jsou jeho cíle, ohlédl se za sezónou v Karlových Varech, nebo také ohodnotil letní přípravu pod novým trenérským štábem.

Níže uvedený rozhovor a také fotky jsou práce redakce brněnské Komety, jejíž práci tu rádi zpropagujeme, původní článek najdete pod odkazem ZDE

V loňském ročníku jste nastupoval v obraně Karlových Varů, jaká to byla pro vás sezona v lázeňském městě?
Začátek pro mě nebyl vůbec lehký. Bojoval jsem o místo v sestavě, začínal jsem v podstatě na tribuně a nevěděl, co bude. Pak ale někteří beci odešli nebo se zranili a já dostal šanci se zabydlet v kádru. Myslím si, že se mi to i celkem povedlo a byl jsem rád za šanci, kterou jsem dostal.

Je to možná i úděl mladých hokejistů, tedy zůstat trpělivý a čekat na šanci…
Určitě ano. V jednu dobu se mi na ledě příliš nedařilo, uvědomoval jsem si to a mentálně mi to pomohlo. Začal jsem na sobě víc makat a úspěch se dostavil.

Zahráli jste si i předkolo play-off. Série s Pardubicemi byla poměrně vyrovnaná, co rozhodl o postupu soupeře?
Sice to pro nás nedopadlo moc dobře, ale byla to velká zkušenost. Pardubice byly silné, nám chyběla větší produktivita v útoku. Nestříleli jsme góly. Mnozí říkali, že máme mladou nezkušenou obranu, ale to si úplně nemyslím.

Každopádně, nabral jste nové zkušenosti, které vás mohou posunout zase o něco dál?
Beru to tak. Hokejově jsem zase někam posunul, hrál jsem skoro dva roky stabilně extraligu.

Foto: Michal Eger.

Hostování vám skončilo a nyní budete bojovat o místo v Brně. Je to velká výzva zabydlet se v sestavě klubu, ve kterém hrajete od 5. třídy?
Samozřejmě, motivace je velká. Rád bych se usadil v Brně a pravidelně nastupoval za Kometu.

V Kometě začínáte pod novými trenéry přípravu. Jak probíhají první dny na dobře známých místech?
Musím říct, že jsem teď po tréninku trochu vyfluslej. Dostáváme pořádné dávky, ale tak to má být. Jsme hodně v posilovně, na ploše se učíme nové cviky. Zatím jsem spokojený.

Jak na vás zapůsobil nový kondiční trenér Martin Iterský? Bude to zase něco jiného, než na co jste byl zvyklý?
Jsme rozdělení do menších skupinek, stará se o nás, ve všem nám poradí. Jak říkám, zatím super. Pořád nás sleduje, a pokud nám něco nejde, přijde a vysvětlí.

Na fotu od Víta Goldy, úplně vlevo

Asi není pochyb o tom, že se těšíte na ledovou plochu, na kterou půjdete koncem května?
Měli jsme sezení s panem trenérem Kalousem, řekl nám svou představu, jak to bude celé probíhat. Tři týdny budeme trénovat na suchu, pak už se podíváme i na led za Lužánkami. Pro hokejistu je skvělé, že si může i v rámci přípravy zahrát na ledě. Je to takové zpestření, i v loni jsem sám dobrovolně si chodil zabruslit.

Místo v kabině máte opět na stejném místě?
Pokaždé jinde. Pořád se mi to mění, takže to furt zkouším a snad už se tady usadím.

V rámci nutného zla máte raději posilovnu nebo běhání?
Vždycky mě bavila posilovna, tu mám asi ze všeho nejraději. Celkově však musím říct, že všechno co momentálně děláme, je výborné. Jsou to nové věci, nové cviky, které se učíme. Nedělá mně problém ani běhání, naopak nemusím míčové sporty. Fotbal mně fakt moc nejde (smích).