173_20210707_125901.jpg

Přípavné zápasy A-týmu. Derby s Hodonínem, novinka z Moravské Třebové i kvalitní Uherský Ostroh

Hokej je zpět. Po dlouhé pauze začíná příprava na nový ročník českého hokeje, který doufejme proběhne celý a bez omezení. Na novou sezónu se připravuje také seniorský tým břeclavských Lvů. Před sezónou sehraje celkem šest přípravných zápasů.

Nový ročník 3. ligy by měl začít tradičně koncem září. Do té doby čeká Lvy přes dva měsíce na ledě. Během přípravného období se hokejisté ukáží v šesti přátelských zápasech. První dva stihnou v srpnu, zbylé čtyři v září. Tým který i nadále povede Filip Hrbatý spolu se svými asistenty v podobě realizačního týmu a hráčského kádru, o kterém jsme si již psali, se ukáže domácím fanouškům hned třikrát. Stejnou porci zápasů pak odehraje na zimních stadionech soupeřů.

Lvi se rozehrají v domácím prostředí se známým soupeřem. Úplně první zápas sehrají ve čtvrtek 19.8., kdy v 18 hodin doma vyzvou blízký tým SHKM Hodonín.

Poté si dají na deset dní pauzu. Druhé utkání čeká tým v neděli 29.8., kdy od 17 hodin v břeclavské Fosfa aréně přivítají známého soupeře HOKEJ Uherský Ostroh.

Zbylé zápasy již proběhnou v devátém měsíci kalendáře. V pátek 3.9. se odehraje odveta s Hodonínem. Zápas by měl začínat v 18 hodin na zimním stadionu Václava Nedomanského.

Další utkání na sebe nenechá dlouho čekat. Hned v neděli 5.9. se tým od řeky Dyje vypraví na cizí zimní stadion. Poprvé se utká se soupeřem z jiné skupiny, tedy s týmem se kterým nemá zkušenosti a neuvidíme ho ani v sezóně. Od 17 hodin se Lvi ukáží na domácím ledě týmu HC Slovan Moravská Třebová.

A-tým Moravské Třebové hraje krajskou ligu Pardubického kraje. A nutno podotknout že se jedná o jeden z kvalitních týmů. Nejednou ligu vyhrál. V poslední kompletně dohrané sezóně, tedy 2018/19 se stal vítězem základní části. V následující sezóně, která skončila dříve, než mohla být dohrána, se umístil na děleném 1. místě.

Další zápas bude odveta se Slovanem, kdy bude tým z jiného kraje přivítán na velkém břeclavském zimáku. Jen pět dní od posledního střetnutí Lvi znovu obléknou zápasové dresy. V pátek 10.9. v 18:30 začne odvetný zápas s Moravskou Třebovou.

A poslední přátelský zápas, který ukončí přípravné období, by měla být odveta s Uherským Ostrohem. Břeclavský A-tým se představí na ledě soupeře a to hned po jednodenním volnu od minulého zápasu. V neděli 12.9. v 17 hodin, se odehraje utkání HC Lvi Břeclav - HOKEJ Uherský Ostroh.

Derby se sousedem, kvalitním soupeřem z ligy, proti kterému se však v posledních zápasech dařilo, tedy Ostroh a také ukázka kvalitního týmu z jiné skupiny stejné ligy. Tak by se dalo shrnout přípravné období seniorského týmu Lvů.

"Budeme moc rádi, pokud si lidé najdou cestu už na přípravné zápasy. Doma budeme hrát celkem třikrát. Soupeři by měli být kvalitní i hokejově zajímaví. Budeme rádi za každého jednoho diváka, který se na našich tribunách ukáže. Stejně jako to budeme ladit my na ledě, doufám že se i fanoušci naladí na mistrovské zápasy v sezóně. Před prvním zápasem za sebou budeme mít vcelku dost tréninků a to i na ledě, který u nás letos začíná už 12.7. To je skvělé. Věříme že už do prvního zápasu vkročíme rozehraní. Doufáme také že nás na naší cestě bude i letos doprovázet náš parádní fanklub." zní z kabiny Lvů.