161_20210523_140402.jpg

„Podařilo se nám zajistit pro každou kategorii ledy na zimním stadionu.“ Raduje se metodik klubu Libor Kocúr.

Přichází období rozvolňování a nakonec si na své přijde také sport. Některé zimní stadiony, například v Brně, si udržely led po celý rok a nyní jsou připraveny v plné síle na nápor hokejistů.

Sportoviště a sport obecně se pomalu oživuje. Každým týdnem přichází nová vlna uvolňování opatření a zelenou pomalu dostává také vnitřní organizovaný sport, kterým je například také náš hokej.

Situaci jsme sledovali a jakmile ze začaly ukazovat příznivé vyhlídky začali jsem ihned reagovat a vyhodnocovat možnosti, které by bylo možné uskutečnit.“ Uvedl metodik klubu a zkušený trenér břeclavských Lvů Libor Kocúr.

Podařilo se nám domluvit tréninky na kvalitním ledě, který má brněnský zimní stadion za Lužánkami. Žádné rozpisy v tuto dobu veřejné nejsou, veškerá komunikace tedy musela probíhat přímo s konkrétními lidmi a bylo to trochu jiné než obvykle. Nakonec se nám ale podařilo domluvit tréninky pro všechny naše Lvy, od nejmenších až po juniory...“ . Dodává Kocúr.

Asi není třeba dodávat, že veškeré tréninky budou probíhat v souladu se všemi platnými hygienickými opatřeními vydanými vládou ČR.

Počínaje posledním květnovým víkendem až do konce června budou mít břeclavští hokejisté domluven jednou týdně trénink na ledě v brněnském Sportcentru Lužánky.

Kategorie od šesté třídy až po nejstarší juniory mají trénink hodinu a čtvrt, mladší hodinu. Tréninky jsou naplánované na víkendové dny, převážně soboty, tak aby to pro rodiče a samozřejmě i hráče bylo časově co nejpřijatelnější a zároveň to nijak neovlivňovalo školní docházku dětí.

Rozpis tréninků jsme dávali dohromady dle možností, ale i tak jsme se snažili co nejvíce přiblížit systému klasického rozpisu.

Pro hráče budou samozřejmě plně k dispozici obě klubové dodávky.“ Přibližuje Libor Kocúr rozpis tréninků.

Ve druhé části suché přípravy považuji za přínosný krok možnost využití ledové plochy. Už se ale těším, až všichni společně vyjedeme druhý týden v červenci na břeclavský led. Doufám, že nejhorší období je už za námi a další sezóna proběhne bez omezení.Zakončuje trenér Kocúr s úsměvem.

O rozpisu tréninků jednotlivých kategorií budou hráči a rodiče průběžně informováni prostřednictvím interní členské sekce.