Po vyrovnaném průběhu A-tým podlehl i ve třetím domácím přípravném zápase.

Průběh domácího přípravného zápasu byl velmi vyrovnaný. Byli to Lvi, kteří se dostali do vedení, avšak nakonec nedokázali přetrhnout šnůru proher, která je v přípravě provází a těsným výsledkem podlehli týmu z Moravské Třebové.

V pátém z šesti přípravných zápasů před novou sezónou 2021/22 Lvi v odvetném zápase na domácím ledě přivítali ambiciózní tým z Moravské Třebové.

Průběh zápasu

Od první minuty se začal velice bruslivý hokej a šance se objevovaly na obou stranách hřiště. Gólmani ale dlouho drželi čistá konta. O první branku domácích se ve dvanácté minutě postaral břeclavský mladík Patrik KUNC, který tečoval střelu od modré Matěje CHLUBNY. Po tomto gólu se hra lehce zklidnila, avšak těsně před koncem třetiny hosté dokázali vyrovnat gólem Tomáše LANGRA v devatenácté minutě. Po první třetině se tedy šlo do kabin za nerozhodného stavu 1:1.

Druhá třetina byla z pohledu domácích slabší a soupeř se tak dostával do více šancí. Jednu z nich se podařilo proměnit v devětadvacáté minutě hostujícímu Igorovi ČIKLOVI. Tato branka domácí nakopla a snažili se opět hru vyrovnat a zvrátit stav, ale do konce třetiny už se nepovedlo ani jednomu týmu vsítit branku.

Třetí třetina herně patřila jednoznačně domácím, kteří převahu přetavili v gól ve vlastním oslabení. O vyrovnávací branku se postaral ve dvaačtyřicáté minutě Michal GABRIŠKA. Domácí dále pokračovali v tlaku na hostujícího brankáře, ale nedařilo se jim přidat branku, která by skóre obrátila v jejich prospěch. Naopak ve čtyřiapadesáté minutě se hostům podařilo využít nabídnuté přesilovky a opět šli do vedení brankou Jakuba MAŠY. Domácí se srdnatě snažili o vyrovnání, dokonce v poslední minutě i ve hře bez brankáře, ale v zápase s Třebovou jim opět nebylo přáno. Na tabuli po konci zápasu tedy svítil nepříznivý stav 3:2 pro Moravskou Třebovou.

Rozhovory

Filip Hrbatý (HC Lvi Břeclav)

Stále se pereme se špatnou produktivitou, málo se tlačíme do brány a chceme si šanci vyťukat až do prázdné brány, to nám ale v dnešním hokeji už někdo nedovolí. Neřekl bych, že jsme hráli špatně, až na druhou třetinu. Představoval bych si, že budeme hrát celý zápas tak, jak jsme hráli posledních 20 minut. To už si ale soupeř pohlídal a nenechal nás dát branku.

Igor Čikl (HC Slovan Moravská Třebová) My jsme v přípravě. Chybělo nám tady pár hráčů ze sestavy. Dáváme to nějak dohromady. Máme tady spoustu mladých kluků. Myslím, že ten zápas byl poměrně vyrovnanej dvě třetiny. Teďka Břeclav byla lepší tu poslední třetinu, ale měli jsme štěstí, že jsme to vyhráli.

Patrik Kunc - Útočník (junior)

1 Dnes jsi vstřelil první branku utkání. Co jí předcházelo?

"Podařilo se mi vyhrát buly, Matěj Chlubna střílel od modré a myslím, že Tomáš Havelka to trochu tečoval. Já mezitím jel přímo od buly do brány a puk se odrazil do vzduchu. Já do teď nevím jak, ale podařilo se mi ho na styl bassebalu dostat do branky."

2. Za muže, na domácím ledě a za stavu 0:0 jsi poslal svůj tým do vedení. Jaký to byl pocit?

"Pocit to byl neuvěřitelný. V životě jsem v hokeji nic takového nezažil. Doufám, že to nebylo naposledy. Jediná škoda je, že gól nepomohl k vyhře Břeclavi..."

Fotky

Odkaz na fotky od Lví fotografky Kamily Krutákové

Fotoalbum ZDE

Odkaz na fotky od Davida Kordy

Příští zápas Lvů bude v rámci přípravy odehrán v neděli 12. září 2021 v Uherském Ostrohu. Začátek je naplánován na 17:00.

Jedná se  o poslední zápas přípravy před sezónou

Moc děkujeme všem divákům a především fanouškům, kteří nás podpořili i po prohraném zápase. Tohoto krásného gesta si velmi vážíme. Za celou šatnu za takovýto způsob podpory moc děkujeme!