51_20230903_162436.jpg
56_20200729_003042.jpg

"OPĚT CHCEME MÍCHAT KARTAMI NA ČELE TABULKY", má jasno koordinátor Lvic

Milan Zoubek, vedoucí týmu břeclavských Lvic, přiblížil nadcházející sezonu.

Na začátek rozhovoru zhodnoťte ještě krátce loňskou sezonu.

Sezona 2019/2020 byla pro holky v týmu ve znamení nelehkého úkolu, a to minimálně zopakovat skvělé umístění z naší úvodní sezony. Byť se začátek úplně nepovedl, skvělá prostřední část nás v lednu vynesla do čela 1. ligy a to dokonce s náskokem pěti bodů na tu dobu druhou Opavu. Závěr soutěže ovšem měly Slezanky lepší a nakonec nás dokázaly předběhnout.

Nyní už k sezoně 2020/2021 a začněme u jejího finančního zabezpečení. Máte již sezonu v této oblasti zajištěnou?

Ano, dalo by se říct, že již nyní máme jistotu, že sezonu v klidu odehrajeme. Nadále si však holky musí platit příspěvky. Ty se nám však oproti minulým rokům podařilo o tři tisíce snížit. Naší snahou je sezonu zajistit tak, aby všechny hráčky dostaly i nějaký bonus. V loňské sezoně to byl příspěvek na hokejky, letos to bude týmové oblečení. Snad se nám povede ještě nějaké finance sehnat a přispějeme tak hráčkám i na část hokejové výstroje. Cílem je co nejdříve zajistit základní potřeby, což jsou finance na pronájem ledové plochy a kabiny, a pokud něco zbude, tak hráčky odměnit. Chtěly bychom, aby hráčky dostaly více, než musí platit.

Takže nějaké finance by se ještě hodily?

Samozřejmě že ano. Díky městu Břeclav, klubu HC Lvi Břeclav z.s., a našim sponzorům VHS Břeclav, Lama Gas & Oil, Restaurace a Penzion Rose, Kelemen, Tisk Pálka, Jersey 53, Prohokejisty, Elis textil, Autoservis  T M , a příspěvku hráček máme zajištěny ledy, rozhodčí a další základní věci k fungování. Hodně nám vypomáhají i fanoušci. Venkovní utkání objíždíme většinou, pokud je k dispozici, zapůjčenou klubovou dodávkou a několika vlastními automobily. Jsou kluby, které i v lize žen, mají dostatek prostředků k jízdám autobusem na všechna venkovní utkání. Autobus znamená již jistý komfort, když hráčky nemusí řídit, jsou přece jenom více koncentrované na utkání.  To je ovšem cíl do dalších sezon a zhruba 150 000 Kč navíc oproti našim současným možnostem.

Co se připravuje u Lvic před novou sezonou?

Jednáme s jedním rakouským klubem o sehrání dvou přátelských utkání před sezonou, na začátku září. Zatím jsme vždy šli do soutěže bez jediného zápasu. Také bychom chtěli, pokud to dovolí čas a naše možnosti, k domácím utkáním rozdávat alespoň nějaký jednoduchý program.  A určitě si opět hráčky zkusí roli před objektivem fotoaparátu a připraví kalendář na rok 2021.

Bude něco nového v soutěži žen?

Systém soutěže zůstává stejný, ovšem změnily se částečně soupeři. Po dlouhých letech nepřihlásil soutěž Vsetín. Jejich hráčky podle všeho pravděpodobně posílí Uničov a Opavu. A nově se do soutěže přihlásil Prostějov. Počet účastníků tak zůstává. V sezoně tedy odehrajeme minimálně 10 domácích a 10 venkovních utkání. 

A jak to vypadá s kádrem?

V kádru skončila S. Prokešová, která po té co se stala vystudovanou lékařkou, dělá atestaci v rakouském Klagenfurtu. Vzhledem k dojíždění skončila také L. Gregorová. No a skončí také obě prostějovské hráčky J. Bartoňková a L. Pospíšilová, které již budou našimi soupeřkami. Ohledně příchodů máme ještě něco rozjednáno. Přijít by měla A. Kotounová, která začíná studovat VŠ v Brně a bude hokej kombinovat ještě s americkým fotbalem. Dále B. Koyšová, která v Břeclavi již před několika lety působila i se svým bratrem. Pokud vše klapne, hráčky představíme i na webových stránkách.

Kádr tedy bude ještě potřeba doplnit ne?

Samozřejmě máme ještě něco rozjednáno.

Například přímo z Břeclavi a okolí nikdo s hokejem začínat nechce?

Apelujeme na děvčata a ženy, které nemají zkušenosti s hokejem, ať se nám ozvou. Liga žen se dá hrát od třinácti let do věku asi neomezeno.  Velkým příkladem je naše kapitánka K. Buociková, která je matkou tří dětí. Nikdo nemusí mít strach. Pokud máte rády hokej, ozvěte se na mail: zeny@hclvibreclav.cz, nebo nás kontaktujte přes FB stránky Břeclavský hokej. Přijďte si to zkusit mezi nás. Budete se mít od koho učit. Každý rok se v lize žen objevují hráčky, které s hokejem začínají. Samozřejmě mladší děvčata mohou v klubu začínat již od přípravky s kluky, a až dorostou rády je přijmeme i do našeho týmu.

A nějaký sportovní cíl pro další sezonu?

Určitě opět míchat kartami v boji o první místo. Vzhledem ke konci Vsetína a tím pádem pravděpodobnému posílení Opavy a Uničova to ovšem bude zase o něco těžší. Hlavně však chceme těšit fanoušky a i za děvčata slibuji, že žádné utkání nevypustí, byť se vyhrát nemusí. Přece jenom je to sport.