174_20210709_204440.jpg

Muži v rámci letní přípravy sehráli dva fotbalové zápasy. Vyzvali Lanžhot a Týnec

V rámci fyzické přípravy před vstupem na led sehráli muži dva přátelské zápasy ve fotbale. Pří této příležitosti se utkali se dvěma fotbalovými týmy. První zápas s Lanžhotem B, druhý pak na hřišti Týnce.

První mač se odehrál ještě na konci měsíce června. V Lanžhotě na starém hřišti se od 18:00 utkalo místní béčko s výběrem Lvů. Sestava neohrožených spolu s vypůjčeným brankářem od soupeře začala velice zdařile. I díky volnému střídání se hokejistům dařilo dlouho držet s fotbalisty krok. Hned v úvodu se naskytla šance do prázdné branky, tu se však nepodařilo využít. A byli to málem Lvi, kdo otevřel skóre utkání. B. Čápek však ukázal pěkné sportovní gesto a přiznal dotek ruky, branka tedy nemohla být uznána. Nemůžeme upřít, že čím více zápas plynul, tím více byly vidět zkušenosti domácích, kteří nakonec zápas i vyhráli. Celý sportovní večer však probíhal v dobré náladě a žádný dres nezůstal suchý.

Zápas ihned po skončení okomentoval Josef Michálek:

"Zápas byl velice těžký. Nutno přiznat, že jsme toho na letní přípravě nenaběhali tolik, kolik bylo dnes potřeba. Hráli jsme proti kvalitnímu soupeři, který ukázal svoji taktickou sílu a i tím jsme prohráli v dnešním zápase."

Ze zápasu máme také fotky od Michala Martinčíka:

Fotogalerii najdete pod tímto odkazem

Druhý zápas se odehrál na Hřišti v Týnci, kde Lvi, v malinko jiném složení, vyzvali místní seniorský tým. Tři dny před vstupem na led, tedy 9.7. v 18:00 proběhl první výkop. Také tento zápas začal velice slibně. I když domácí otevřeli skóre utkání, hokejisté zvládli dorovnat, kdy se k pokutovému kopu po nedovoleném "zákroku" ve vápnu, postavil hvězdný střelec Radek Zháňal a nekompromisní střelou zápas srovnal. Druhý poločas už se však vlnila pouze sít hostů a i v tomto zápase vyhráli fotbalisté, kteří, co se branek týče, s přehledem dokráčeli k vítězství.

Jelikož jsme hokejový tým, prohrané utkání ve fotbale nás příliš trápit nemusí. Jako zpestření letního přípravného období a kondiční vložka však zápasy dopadly na výbornou. Děkujeme našim soupeřům za poskytnutí hřiště a samozřejmě i za společný zápas.

Na závěr do týmů TJ Sokol Lanžhot a TJ Sokol Týnec posíláme pozvánku na odvetu na ledě a bruslích... #KdoSeBojíNesmíNaZimák