51_20230903_162436.jpg
118_20210302_144650.jpg

"Můj nejbližší plán je teď play-off", říká Dalimil Mikyska

Břeclavského odchovance Dalimila Mikysku čeká play-off (foto: Aleš Bedlík)

Dalimil Mikyska v současné době působí v karlovarské Energiii, kde se objevil už v loňské sezoně a sehrál zde 35 extraligových utkání. Tento účastník MS dvacetiletých 2019 odešel z Břeclavi do Komety Brno, když si jej v 10-ti letech vyhlédl Libor Zábranský. Dalimil už od 16 let působí v mládežnických reprezentačních výběrech. V roce 2016 získal s reprezentačním týmem U18 zlaté medaile na Memoriálu Ivana Hlinky, který se tradičně koná v Břeclavi.


V Karlových Varech jsi strávil skoro celou loňskou sezonu, v té letošní zde opět působíš a to na ročním hostování. Popiš nám nějak svou štaci mezi Brnem a Karlovými Vary.

Tak moje štace mezi Karlovými Vary a Brnem je taková, že jsem tady ve Varech dostal šanci a prostor minulou sezónu. Po ní jsem doufal, že se dostanu na tuhle sezónu do základu Brna. Nic tomu ale v srpnu nenaznačovalo a Vary měli zájem, tak jsem šel rád zase do Energie.

Jaké je tedy zázemí v lázeňském městě ať už jako takové nebo ve srovnání s Kometou?

Zázemí je tady dá se říct, že stejné. Myslím, že v extralize jsou všechna na nejvyšší úrovni. Nic nám tu nechybí. Měl jsem tady hned po příjezdu zajištěné bydlení přímo v centru, kousek od bytu, ve kterém jsem bydlel minulý rok.

V týmu máte řadu mladých hráčů, ale třeba také například ikonu karlovarského hokeje Václava Skuhravého. Jak si rozumíte?

Musím říct, že v kabině se to nedělí na mladé nebo starší hráče, všichni si rozumíme, mluvíme spolu o všem. Venca Skuhravý je super člověk a kapitán. Je s ním velká sranda a nezavře pusu v kabině.

Jak trávíš ve městě Becherovky a porcelánu volný čas?

Čas trávíme s klukama na bytě. Zápasy jdou hodně rychle po sobě, takže vlastně ani moc volna není. Navíc je všechno zavřené. Takže většinu času odpočíváme a nabíráme sílu na další zápas.

Na západě Čech působí v této sezoně i Tvůj dlouholetý spoluhráč Libor Zábranský, jak toto komentuješ?

Tak s Liborem se známe už dlouho. Zažili jsme spolu hodně úspěchů a doufáme, že i tady nějaký spolu zažijeme.

Jak jsi se sebou v této sezoně v Karlových Varech spokojený?

Začátek sezóny byl chaotický. Nebyl jsem v sestavě a spíš čekal na šanci, které jsem se nakonec dočkal. Doufám, že moje výkony pomáhají týmu co nejvíc.

A nyní téma v poslední době hodně „omýlané“ pandemie, v čem je sezona jiná, kromě toho, že hrajete bez diváků v hledišti?

Sezona je jiná v tom, že byla na nějakou dobu pozastavená. Všechny zápasy se musejí dohrát a bylo jich dost. Bez fanoušků to není ono, ale nemůžeme si stěžovat. Jsme rádi, že můžeme vůbec hrát. Jako každý tým se dvakrát týdně testujeme.

Sledoval jsi před dvěma měsíci mistrovství světa do 20 let, kde si se před rokem také
představil? Co se Ti při případné vzpomínce vybavilo a na co nejraději z tohoto
šampionátu vzpomínáš?

S klukama jsme koukali na nějaký zápasy a drželi jsme klukům v nároďáku palce. Asi nejde vypíchnout, na co nejraději ze šampionátu vzpomínám. Celou tu dobu, co jsme byli na mistrovství, jsem si užil a rád na ni vzpomínám.

Tvůj další bývalý spoluhráč z mládežnických reprezentačních kategorií a Komety Brno Filip Král se už objevil v hledáčku Filipa Pešána a nastoupil ke svým prvním zápasům v seniorské reprezentaci. Ubírají se tvé myšlenky také tímto směrem?

Jsem rád, že se tam Filda dostal. Určitě si to svými výkony zasloužil. Každý bych chtěl jednou reprezentovat svou zem i v seniorském hokeji. Snad se mi to jednou povede.

Jaké jsou tvé nejbližší hokejové plány?

Moje nejbližší hokejový plány jsou teď play-off, nejdůležitější část sezóny, dál teď nekoukám.

Při našem posledním rozhovoru jsi studoval střední školu v Kladně, už jsi ji dokončil?

Ano tu už mám hotovou, stejně tak maturitu. Teď jsem na VŠ, ale moc jsem toho zatím neudělal.

Jezdíš se podívat také domů, do Břeclavi?

Když máme nějaký delší volno, což se moc nestává, jezdím domů. Někdy máme jeden den volna a to nemá smysl jezdit. Je to cestování navíc a člověka to spíš unaví.

Na závěr Ti přeji hodě zdraví a děkuji za rozhovor a budu se těšit na další.

Děkuji, také se budu těšit, mějte se hezky.