Související zápasy

FOSFA HC Lvi Břeclav

Mladým Lvům se nedařilo dle představ. Spoustu inkasovaných branek trápilo zejména žáky.

Další týden je za námi. Junioři vstoupili do nadstavby o postup do ligy výhrou. Nedělní utkání však museli opět odložit. Dorost sehrál dva velmi vyrovnané duely. Žáci ve venkovním prostředí nebodovali. Nejmenší Lvíci předvedli bojovné výkony.

4. třída na domácím mistrovském turnaji minihokeje.

Úvodní utkání turnaje vyzvali Lvi obou mužstev ambiciózní Kometu Brno.

Na začátku první třetiny začal náš soupeř velmi aktivně, brankáři Dvořák i Horníček si připsali několik úspěšných zákroků. Utkání na obou stranách bylo velmi kvalitní s řadou pěkných brankových příležitostí a vstřelených branek. V závěru i přes velký tlak soupeře na obou stranách si naši hráči mírnou převahu uhlídali. V dalších dvou duelech sehráli naši hráči utkání s Hodonínem a Zastávkou u Brna. V těchto utkáních obě naše mužstva dominovala, přehrávala soupeře svou obratností, technickou i fyzickou vybaveností.

5. třída se Znojmem neuspěla.

Na domácím ledě se tento víkend představila naše 5. třída proti hostujícímu mužstvu ze Znojma. Náš tým nastoupil v oslabené sestavě i přes to dokázal se soupeřem první třetinu držet krok po nerozhodné třetině. V dalším průběhu hry se ale naši hráči dopouštěli, často velmi individuálních chyb, ze kterých soupeř dokázal vytěžit tříbrankový náskok. V závěrečném dějství se naši hráči pokoušeli otočit nepřízniví vývoj utkání útočnou a aktivní hrou, což přineslo spoustu brankových příležitostí. Bohužel velmi kvalitní brankář Znojma všechny naše šance pochytal. "V dnešním utkání zaslouží pochvalu útočníci Michal Sítek a Adam Šteflík." doplnil trenér.

*Za podklady a fotky děkujeme Tomášovi Turčanovi

6. třída v neděli vycestovala do Znojma, kde se od 13:45 naši Lvi utkali s místními Orly. Utkání začalo velmi rychle. Ihned první střídání domácí otevřeli brankový účet. Bylo to již 4:0, když se v osmé minutě prosadili také Lvi. Vojtěch Vymyslický využil pobídku Matyáše Černého. Znojmo však nepolevovalo a do konce první třetiny si vytvořilo náskok 7:1. Druhá třetina již byla vyrovnanější a na první branku se čekalo 8 minut. Bylo to však opět Znojmo, kdo se prosadil. Celkově domácí tým přidal tři nové branky a Břeclav opět po jedné. Filip Skoupý využil přihrávku, opět od M. Černého. Poslední část pak gólově vyšla pro hosty nejlépe. Znojmo se dostalo na brankovou cifru 14. Lvi přidali po dalších dvou trefách z hokejem Matěje Kani a Štěpána Baláše. Výsledné skóre 14:4 tak jednoznačně ukazuje vítěze tohoto hokejového utkání.

Góly Lvů: Vymyslický, Skoupý, Kaňa M., Baláš

Sedmáci vyjeli do Šumperka. Mladí Draci však měli pod kontrolou celý průběh utkání. Družina Libora Kocúra nezvládla ani jednou překonat domácí brankáře Jurečku a Petruně. Celkově Lvi inkasovali 13 branek. První třetina přitom skončila velmi hratelným výsledkem 2:0. V polovině utkání se skóre posunulo o jediný gól. Druhá část utkání ale již plně rozhodla o vítězi, který během druhých třiceti minut přidal hned deset branek.

Utkání zhodnotil kapitán Lvů Erik Zhejbal"Myslím si, že soupeř byl na zápas více připraven než my. Mysleli jsme si, že zápas bude jednoduchý ale naopak. První dvě třetiny jsme nebruslili a moc nám to nešlo, třetí třetinu už jsme odmakali ale tak na 80%. Myslím, že jsme zápas mohli odehrát lépe."

8. třída utkání ve Znojmě zahájila oslabením, i přesto se na první branku čekalo 14 minut. Tři rychlé gólové zásahy přidali domácí, Lvi však v čase 18:37 zásluhou Jakuba Helešice korigovali na 3:1. Druhá třetina začala za poměrně vyrovnaného stavu, další průběh utkání však vyzněl jednoznačně pro domácí Orly. Znojmo přidalo ve druhé třetině 8 branek, na které Lvi nezvládli reagovat. Poslední perioda pak jen završila jednoznačné vítězství domácích, kteří dalšími šesti trefami zakončili utkání po šedesáti minutách výsledkem 17:1.

Gól Lvů: Helešic

9. třída v Šumperku sehrála o poznání vyrovnanější mač. Lvům se vydařil vstup do utkání. V čase 6:22 otevřel skóre utkání Dominik Meissner. Do minuty už Břeclav vedla 2:0, když Branislav Šťastný využil přihrávku S. Hájka. Domácí jen jednou trefou v 17. minutě korigovali na 2:1. Druhá třetina ale otočila výsledek utkání. Lvi nevsítli žádný puk, zato Šumperk se prosadil průběžně 4x. Do třetí třetiny tak hráči obou týmu nastupovali za stavu 5:2. Třetina začala opravdu rychle, když už v první minutě Draci navýšili na 6:2. Lvi ale byli odhodlání výsledek zvrátit a do minuty se prosadil také náš Tomáš Doležal. O 21 vteřin později ho následoval Dominik Meissner, který si připsal druhou branku utkání a přiblížil svůj tým na kontakt 6:4. Draci však ve 43. minutě opět odskočili na pohodlný tříbrankový rozdíl. V čase 47:16 Marek Harnach dotahoval další trefou a ještě tu stejnou minutu svojí druhou brankou utkání Branislav Šťastný korigoval na 7:6. Závěr byl napínavý, domácí si ale zvládli své vítězství pojistit brankou v 55. minutě, kdy O. Karafiát svojí již čtvrtou trefou tohoto utkání pečetil výhru svého týmu. Lvi tak odjíždí bez bodů.

Góly Lvů:  2x Meissner, 2x Šťastný, Doležal, Harnach

Pozápasové zhodnocení přidal Filip Kaňa: "Dnešní zápas v Šumperku bych hodnotil spíše kladně. Sice jsme prohráli, ale myslím si, že jsme do toho dali všechno. I když nás bylo jen deset, tak si myslím, že jsme soupeře dost potrápili. Do poslední třetiny jsme nastupovali za nepříznivého stavu 6:2, ale dokázali jsme se vzchopit a dorovnali jsme. Bohužel jsme pak udělali zbytečné chyby, kvůli kterým jsme dostali dva rychlé góly a o zápasu bylo rozhodnuto."

Sobotní utkání dorostenecké ligy přivedlo na břeclavský zimní stadion tým Polsko U16. Utkání začalo pro naše Lvy skvěle. Již v prvním střídání si dokázali získat vedení. Adam Szabó ve 35. vteřině překonal brankáře Maksymiliana. (Asistence Rusnák, Kreutz). Šanci na navýšení měli Lvi během čtrnácté a patnácté minuty, kdy hráli v početní výhodě. Branku však nepřidali. Ani soupeř se během prvních dvaceti minut neprosadil a tak první třetina skončila za stavu 1:0 pro Břeclav. Druhá perioda již byla na branky bohatší. Polskému týmu se podařilo srovnat. Stolarski v čase 25:34 překonal břeclavského brankáře. Ihned v dalším střídání se mohli radovat také Lvi, které Mathias Žac poslal opět do vedení. U branky mu asistovali Kósa a Hujela. O osudu utkání pravděpodobně rozhodla polovina utkání. Jakub Hofman z týmu soupeře dvakrát během minuty prostřelil břeclavskou obranu a zajistil tak rychlý obrat utkání. Ve 36. minutě hlavní rozhodčí Michal Brzobohatý rozdal druhý z celkových tří dvouminutových trestů a Lvům se tak nabídla druhá přesilová hra. Ani tu však nevyužili a stav 3:2 zůstal i po druhé siréně. Ve třetí třetině se v podobném čase stala obdobná gólová situace. nyní však naopak. V čase 45:18 Kamil Drábek proměnil přihrávku Rusnáka a srovnal tak skóre utkání. Ihned další střídání se však Polsko dostalo opět do vedení. Necelou minut před koncem si trenér Hökl vzal oddechový čas, avšak vyloučení v samotném závěru zhoršilo Lvům šance na srovnání. Po urputném souboji si tak Břeclav připisuje těsnou porážku 4:3.

Hlavní trenér dorostu Lukáš Hökl poskytl pozápasové shrnutí:
"Sobotní zápas nebyl podle našich představ. Vůbec jsme nehráli to, čím se prezentujeme a to nás stálo samozřejmě 3 body. Soupeř velmi dobře zvládl druhou třetinu, kterou ovládl převážně po taktické stránce. Plnili ji velmi dobře. Dobře věděli, že zápas s námi bude vyrovnaný a budou rozhodovat maličkosti a pravdou je, že my jsme nepředvedli vůbec dobrý výkon a soupeř zaslouženě vyhrál. Měli jsme sice ke konci v power-play velké šance, kde jsme mohli zápas srovnat, ale bohužel jsme odehráli pouze 5 minut zápasu. A to rozhodně není na vítězství..."

Ihned na druhý den se naši dorostenci vydali na výjezd do Zlína, kde vyzvali místní Tygry. Lvi opět chytili start a ihned z úvodu dokázali soupeře znervóznit. Po 138 vteřinách se trefil Adam Szabó. Tento zápas byl z pohledu vyloučení pravý opak, než minulý. Rozhodčí v zápase rozdal 23 dvouminutových trestů.  Žádná z početních výhod však nebyla ze stran obou týmů využita. V čase 11:47 přišlo srovnání. První gól domácích vstřelilo číslo 21. Druhá branka Zlína přišla do tří minut od hokejky hráče s číslem 22. První perioda však skončila za nerozhodného stavu. V čase 18:06 Alex Marek dostal puk za brankáře Malotu. Přihrávky si připsali Ruml a Burian. Druhá třetina přinesla dvě branky. Adam Szabó si ve 24. minutě připsal druhou branku utkání. Minutu a půl před koncem Tigers zvládli dorovnat. Stav po 40 minutách byl nerozhodný 3:3. Ve třetí třetině se rozdalo celkem 38 trestných minut. 26 z nich obdržel jediný hráč domácích. Co se týká branek, Lvům se vydařil střed třetiny. V padesáté minutě Mathias Žac zajistil vedení 4:3. (A: Baláž). V čase 52:51 pak Adam Szabó završil hattrick. Břeclav tak vedla již o dvě branky. Menší drama přišlo v poslední minutě zápasu, kdy Zlín dotáhl na 5:4, Lvi však již srovnání nedopustili a k Dyji vezou všechny tři body za vítězství 5:4.

Také nedělní utkání zhodnotil trenér Lukáš Hökl:

"Zápas měl vysoké tempo, my jsme do zápasu šli v okleštěné sestavě, kde nám chyběli hráči a někteří hráči dokonce zápas hráli zranění z předešlých zápasů. Hned v první třetině se nám zranil další hráč a naše situace se značně zkomplikovala. Po první třetině jsme šli do kabiny za stavu 2:2 a museli jsme změnit úplně celou hru. Kluci se té situace chopili s velkou chutí a odhodláním zápas vyhrát. Ve druhé třetině jsme hru kontrolovali a do třetí třetiny jsme šli za stavu 3:3. Po druhé třetině jsme si řekli, že musíme byt trpěliví a disciplinovaní. Tohle se nám dařilo. Soupeř si svou nedisciplinovastí zkomplikoval hru a díky tomu se nám podařilo hru dostat na svou stranu. Soupeř jednoznačně ukázal své kvality minimálně na 1. ligu a i přesto že bilance je jednoznačná pro náš prospěch 3-0, tak určitě to není tým který by si nezasloužil hrát ligu dorostu. Mají velmi kvalitní tým a hlavně se snaží hrát hokej a to je vzácnost v této soutěži.

Teď nás čeká 14 dní volna a my budeme šetřit hráče a pomalu se uzdravovat do dalších bojů. Sezóna je stále v plném proudu a my musíme tým opět zkompletovat hlavně zdravotně. V soupisce nás momentálně je 8 zdravých hráčů a zbytek máme zraněné a přestávka nám teď hodně pomůže."

V pátek se junioři vydali do Opavy. V 18:00 začal na místním zimním stadionu duel, který určil vstup našich Lvů do nadstavbové části. Začátek patřil Břeclavi. Již ve druhé minutě se prosadil Patrik Kunc, kterému asistoval Zděněk Ambrož. 7 vteřin před polovinou druhé třetiny Tomáš Havelka navyšoval na 2:0. Chvíli po druhé brance mohli Lvi navýšit při přesilové hře. Tu domácí ubránili, avšak 20 vteřin po jejím skončení už to bylo 3:0. Branku si zapsal Albert Schweitzer. První třetinu zakončil Alexandr Dolák, který posunul skóre na 4:0. Do šaten tak mohli odcházel spokojenější Lvi. Druhá perioda nezačala zcela dle představ. 4 minuty po jejím začátku domácí zvládli dotáhnout na 4:2. Rozjetý opavský vlak zabrzdil až Patrik Kunc, který se opět stal prvním břeclavským střelcem třetiny. I přes výsledek byla hra poměrně vyrovnaná. I další trefa však patřila modrožlutému týmu. Čas 29:44 a výsledek 6:2. Druhou trefu večera zaznamenal Albert Schweitzer. Již třetí bod pak přihrávající Havelka. Do konce druhé třetiny mohlo přítomných šest desítek diváků sledovat nejednu šanci. Branka padla už jen jedna, kdy kapitán domácích korigoval na 6:3. Posledních dvacet minut utkání již bylo výsledkově rozhodnuto. Nejdříve zvládl využít početní výhodu kapitán Lvů Josef Čaněk. (A: Ambrož, Kunc). V čase 50:19 na 8:3 upravoval Dominik Havlát, kterého o tři minuty později doplnil Tomáš Havelka. Definitivní tečku za vítězným výjezdem do Opavy udělal Alexandr Dolák, který svojí druhu trefou zápasu zarovnal výsledné skóre na 10:3.

Utkání zhodnotil kapitán Josef Čaněk: "První zápas nadstavby bych zhodnotil pozitivně také díky vysoké výhře. Bylo tam pár chyb, ale věřím, že do příštích zápasů se z nich poučíme a už se nebudou opakovat. Před zápasem nám trenéři řekli, jak máme hrát a my se to snažili plnit. Celkově bych řekl, že jsme byli lepší tým, střídačka žila a i toto nám pomohlo k vysoké výhře."

Junioři měli sehrát utkání také v neděli. Zápas však musel být na žádost soupeře odložen. Lvi tak mají z nadstavby odehrané jedno z původních pěti naplánovaných utkání.