195_20210906_094447.jpg

Lvy trápí koncovka. V Moravské Třebové i přes mnoho šancí nakonec podlehli

Čtvrtý ze série šesti přípravných zápasů, který naše muže před sezónou 2021/22 čeká, je minulostí. Lvi však na výhru stále čekají a i z Moravské Třebové se vrací s nepořízenou.

Ve čtvrtém z šesti přípravných zápasů před novou sezónou 2021/22 se Lvi  vydali na led soupeře z jiné skupiny, avšak stejné ligy. A-tým HC Slovan Moravská Třebová na svém ledě hostil břeclavské Lvy.

Průběh zápasu

Do utkání v Moravské Třebové vstoupili břeclavští velice dobře. Hned z úvodu zápasu udávali tempo. Usadili se v útočném pásmu soupeře a tlačili ho. Což dokazovala spousta gólových příležitostí i několik nastřelených tyček. Bohužel Lvi nedokázali proměnit ani šance do odkryté brány. V tomto duchu se pokračovalo v první třetině až do patnácté minuty, kdy se po střele ze strany a následné dorážce prosadil domácí Bronislav VYSLOUŽIL. První branka na naše hráče trochu dolehla, ale po chvilce se opět vrátili ke své hře. Ovšem v osmnácté minutě nabídli domácím přesilovou hru, ve které Lvy trestal Tomáš KRČ. Více už se v první třetině nestalo a tak se šlo do kabin za stavu 2:0 pro domácí.

Ve druhé třetině se Lvi přizpůsobili tempu domácích a tak se hra vyrovnala. Dokonce byli domácí střelecky aktivnější. Na střelecké převaze domácích ve druhé třetině měla podíl i střelecká pasivita hostí, kteří se v útočném pásmu stále vyhledávali přihrávkami a zřídkakdy akce končila střelou na bránu. To ve čtyřiatřicáté minutě trestal opět domácí Tomáš KRČ. Břeclavským se podařilo snížit v početní převaze v osmatřicáté minutě střelou od modré čáry - Marek GÖNDÖR.  Dvě minuty na to se Lvům podařilo snížit na rozdíl jedné branky, kdy za bránou vybojoval puk Richard GARČIC, puk následně poslal na Kristiana LOKAJE, který před branku přihrál na Radima LENKOVIČE, který se nemýlil. Po druhé třetině byl stav 3:2 pro domácí.

Do třetí třetiny šli Lvi odhodlaní utkání otočit ve svůj prospěch, ale to už v dvaačtyřicáté minutě ztížil brankou domácí Dominik CACH. Lvi se opět dostali do herní převahy a bylo to znát i na střeleckých příležitostech. Ovšem nadále trvala situace z první třetiny, kdy se hostům stále nedařilo dostat puk do soupeřovi branky. To v sedmapadesáté minutě využil dokonáním hattricku domácí Tomáš KRČ. Na tuto branku Lvi reagovali po třiceti vteřinách brankou Kristiana LOKAJE. To bylo ovšem v utkání vše a domů jedeme opět s prázdnou.

Rozhovory

Filip Hrbatý - Hlavní trenér Břeclavi

Ohlas po utkání

Bohužel pořád trpíme na špatnou produktivitu. Stále nedáváme branky a to i ze stoprocentních příležitostí. Budeme na tom na trénincích muset stále pracovat. Dnes jsme si toho vytvořili spoustu, ale opět šance neproměňujeme. Až na druhou třetinu jsme nehráli špatně. Řekl bych, že soupeře jsme přehráli, ale z vítězství se opět raduje soupeř. Často se nám stává, že místo střely volíme ještě nahrávku a snažíme se akci dotáhnout do prázdné, ale nakonec to nekončí ani střelou. Z druhého hlediska jsem aspoň viděl všechny kluky při zápasech a mám už představu jak poskládám sestavu na poslední přípravná utkání tak, aby jsme byli připravení na první mistrovské utkání. V pátek na domácí utkání nastoupíme už na 4 útoky, jak budeme hrávat v sezóně a doufám, že podle toho už také bude vypadat výsledek.

Marek Göndör - obránce

1.Vstřelil jsi první břeclavskou branku, která pramenila z přesilové hry. Co gólu předcházelo?

"Předcházel tomu tlak na bránu z naší strany už od první třetiny, ale neměli jsme takové štěstí jako soupeř, kterému to tam padalo, ozvalo se tam několik tyček z naši strany, hodněkrát jsme trefili gólmana do břicha, ale pak se nám povedlo v přesilové hře ve druhé třetině konečně proměnit nějakou šanci. Gólu předcházela krásná spolupráce útočníků a obránců, v rohu vybojovaný puk mi Kristián Lokaj přihrál na modrou, tak jsem zkusil vystřelit na bránu a se štěstím ten puk skončil až brankaři za zády i přes to že před bránou nikdo nebyl."

2. Po tvém gólu přišel rychle další a Lvi sahali po vyrovnání? Nakopla tvá branka střídačku?

"Já myslím že určitě, potřebovali jsme se jen nakopnout gólem a taky se tak stalo, jenže soupeř měl více štěstí v zakončení."

Příští zápas Lvů bude v rámci přípravy odehrán v pátek 10. září 2021 v břeclavské Fosfa aréně. Začátek je naplánován na 19:00.

Rozpis všech přípravných zápasů najdete na našem webu