Lvům se nepodařilo prolomit nešťastnou sérii na ledě Uherského Brodu.

V utkání měli břeclavští hokejisté několik možností na srovnání výsledku, ale vlastní nedisciplinovaností se o šanci připravili. Na ledě Uheského Brodu A-tým podlehl.

Průběh utkání

K mistrovskému utkání druhého kola vyjeli naši lvi do Uherského Brodu, kde se našim dlouhodobě moc nedaří. S odhodláním tuto statistiku změnit se pustili břeclavští do první třetiny. Poté, co ustáli úvodní tlak domácích, se dostali do vedení v páté minutě, kdy po nahrávce Radima LENKOVIČE backhandem zasunul za brankáře puk Kristian LOKAJ. Na tuto branku břeclavských reagovali domácí v osmé minutě, kdy v přesilové hře srovnával Richard VACULÍN. Poté se hrála mezihra plná šancí na obou stranách až do čtrnácté minuty, kdy šli domácí do vedení brankou Patrika KOTKA. Domácím se podařilo navýšit brankový náskok, když dvacet devět vteřin před koncem první třetiny opět skóroval Patrik KOTEK.

Do druhé třetiny nevstoupili hokejisté z Břeclavi zrovna nejlépe a už ve dvacáté třetí minutě navyšoval náskok domácích Filip STIKSA. Hosté se ze studené sprchy snažili probrat, ale branku se jim nedařilo vstřelit. Jiskru naděje zažehl svým gólem ve dvacáté sedmé minutě Marek NEŠPOR, který se prosadil svým důrazem před brankou a podařilo se mu kotouč dotlačit až do brány. Touto brankou se hosté začali dostávat do tlaku, který ovšem hokejisté Uherského Brodu ustáli a naopak se opět dostali do tříbrankového vedení brankou Jana MIKULCE ve třicáté první minutě. Celých deset minut do konce druhé třetiny se hosté snažili vrátit se do utkání a do domácích bušili, ale vždy je zabrzdilo oslabení, kterému se museli bránit. Dokonce i v oslabeních se snažili dostávat do ohrožení domácího brankáře, ale do konce druhé třetiny se již skóre neměnilo.

Ve třetí třetině si hráči Uherského Brodu zkušeně bránili svůj náskok. Břeclavští hokejisté pokračovali v tlaku ze druhé třetiny, avšak nadále pokračovali v tom, že tlak sami zabrzdili nevynuceným vyloučením. Korigující branky na 5:3 se hokejisté z Břeclavi dočkali až v padesáté sedmé minutě, kdy využil přesilovou hru Michal GABRIŠKA. V posledních minutách byla vidět snaha dotáhnout na jednobrankový rozdíl a utkání zdramatizovat, ale jak tomu v tomto utkání bylo zvykem, následovalo oslabení, které se podařilo domácím využít. Padesátá osmá minuta Michal KLUSÁK. Lvům se do konce utkání podařilo už jen v poslední vteřině upravit skóre brankou Radka ZHÁŇALA na konečných 6:4 pro Uherský Brod.

Hodnocení trenéra:

Filip Hrbatý (HC Lvi Břeclav)

"Dnes jsme tu moc chtěli vyhrát, ale nepovedlo se to. Uherský Brod byl oproti nám daleko lepší v předbrankovém prostoru a to bylo hodně znát. Musím říct, že dneska si Brod zasloužil vyhrát. Měli jsme tam úseky, kdy jsme je zatlačili, ale bohužel se nám nepodařilo toho využít a když jsme si přece jen vypracovali tlak, tak jsme se nechali vyloučit a tak se hraje těžko."

Sestava:

HC Lvi Břeclav

B: Král (Michálek)

O: Papp, Čápek, Rutkovský, Göndör, Dora, Zugar

Ú: Gabriška, Průdek, Zháňal, Hrbatý, Lenkovič, Lokaj, Sedláček, Juránek, Svoboda, Abazaj, Nešpor, Zajíček

HC Spartak Uherský Brod

B: Stojar (Švestka)

O: Tomek, Budil, Kužílek, Pospíšil, Řehoř, Vaněk

Ú: Bařinka, Kotek, Vaculín, Macharáček, Václavek, Mikulec, Klusák, Šiller, Stiksa, Bouček

Příští zápas odehrají Lvi na domácím ledě a to v sobotu 2.10. proti Uherskému Hradišti. Utkání startuje v 17:00. Všechny zveme!