Související zápas

FOSFA HC Lvi Břeclav
TECHNIKA HOCKEY BRNOFOSFA HC Lvi Břeclav
2:5
so 23. 10. 2021 18:00 @ Brno, Hokejové haly dětí a mládeže, Krajská liga mužů Jižní Moravy a Zlína, 6. kolo
217_20211025_074520.jpg

Lvům se napotřetí podařilo vyhrát na venkovním hřišti. Z Brna vezeme 3 body

Nováčka z Brna se Lvům podařilo udolat ve třetí třetině.

Do letošního ročníku se přihlásil klub z Brna a to Technika. Ze začátku sezóny měli v Brně problém poskládat tým a tak po skončení týmu z Rosic se pro letošní sezónu tyto dva kluby spojily. Technika neměla dobrý vstup do sezóny, ale v posledních kolech se s ní nečekaně potrápily i kluby z nejvyšších příček tabulky a tak se nevědělo, co od utkání čekat. 

Průběh utkání

Do utkání jsme vstoupili opatrně a čekali, s čím na nás Technika vyrukuje. Hokejisté z Brna ovšem hráli defenzivní hokej, kdy se zatáhli a čekali na příležitostné brejky. Lvi tak museli dobývat brněnskou branku. První branku se podařilo dát v šestnácté minutě, kdy domácího brankáře prostřelil ze strany Patrik RUTKOVSKÝ. Další branka do konce třetiny nepadla, tak se šlo do kabin za stavu 1:0 pro Břeclav.


Ve druhé třetině se však hra vyrovnala a dále už to nevypadlo jako dobývání brněnské branky. Naopak ve dvacáté čtvrté minutě se hráčům Techniky podařilo vyrovnat stav utkání brankou Jana GONOSE. Ve druhé třetině se hrál opatrný hokej, při kterém byly vidět občasné šance, se kterými si ale vždy poradili brankáři na obou stranách. To platilo do třicáté deváté minuty, kdy poslal domácí do vedení Roman BEDNÁŘ. Dále se ve druhé třetině skóre neměnilo, tak se šlo do kabin o něco lépe domácím z Brna.


V kabině lvů však muselo dojít k výrazné promluvě, protože od začátku třetí třetiny se na led vrátilo opět správně nastavené mužstvo. To se hned od začátku projevilo, když ve čtyřicáté druhé minutě vyrovnával Roman PRŮDEK. Hned za čtyřicet pět vteřin vrátil vedení na stranu břeclavských Marek GÖNDÖR. Ve čtyřicáté deváté minutě se o navýšení skóre ve hře 4 na 4 postaral Vojtěch SVOBODA. O gólovou tečku v utkání se v padesáté první minutě postaral Jakub BOLTVAN. Posledních deset minut už si hosté z Břeclavi pohlídali a nepřipustili žádný obrat. Z Brna si tedy vezeme 3 body za výhru 5:2.

Hodnocení trenéra


Ohlas trenéra Lukáše Hökla (HC Lvi Břeclav): Dnešní zápas jsme začali hodně opatrně a soupeři dávali prostor tvořit hru. Sice byly momenty, kde jsme si vytvořili určitou příležitost skórovat, ale pořád nás trápí jednoduchost v zakončení. Do kabiny jsme odcházeli za příznivého stavu 1:0. Druhá třetina se nám ale vůbec nevydařila. Naše hra byla pasivní a neaktivní. Soupeř naši pasivitu náramně využil a do kabiny po druhé třetině šli s náskokem 2:1. O přestávce mezi druhou a třetí třetinou jsme si v kabině řekli, co nám nevychází a že hru musíme zjednodušit a být aktivní a začít se podporovat. Řekli jsme si, že zápas musíme do deseti minut otočit, abychom soupeře dostali do psychické pasti. Zápas se nám podařilo otočit a zaslouženě odvážíme 3 body. Kdybych měl vyzdvihnout dnešní oporu týmu, tak je to náš brankář Josef MICHÁLEK, který předváděl až neskutečné zákroky a tým podržel v důležitých momentech. Fanouškům bych chtěl za celý tým poděkovat. I za nepříznivého stavu nás podporovali a hnali nás dopředu. Za věrnost fanoušků se kluci odvděčili pěknými akcemi do prázdné brány a na konci zápasu si mohli zakřičet vítězný pokřik.

SestavaHC Lvi Břeclav:

B: 36 Michálek, 89 Dymshakov

O: 88 Papp, 29 Čápek, 5 Rutkovský, 20 Göndör, 18 Dora, 53 Zugar, 4 Chlubna

Ú: 17 Zháňal, 7 Průdek, 10 Gabriška, 15 Lenkovič, 11 Hrbatý, 23 Lokaj, 96 Garčic, 19 Boltvan, 12 Svoboda, 26 Sedláček, 21 Nešpor, 22 AbazajPříští zápas odehrají Lvi na domácím ledě a to ve čtvrtek 28.10. proti Blansku. Utkání startuje v 17:00. Všechny zveme!