Lvice v září neztratily ani bod

Břeclavské hokejistky začaly svoji sezónu ve velkém stylu, když ze svých odehraných zápasů neztratily ani bod.

V původním rozlosování měly Lvice odehrát v září hned 5 mistrovských utkání, ovšem uprostřed sezóny by následně vznikla nepříjemná sedmitýdenní pauza od 5.12. do 20.1. Po dohodě s kluby z Uničova a Val. Meziříčí se tedy jedno zářijové kolo odehraje v prosinci a jedno v lednu. V soutěži zůstaly všechny týmy stejné. Původně byl ještě přihlášen tým z Vyškova, ale ten se před startem soutěže odhlásil.
Úvodní kolo tedy měly Lvice volno a svoji letošní pouť za minimálně obhajobou druhého místa začaly v Opavě. Tento tým skončil v uplynulé sezóně na místě třetím. Ostrý soutěžní start byl zpočátku nervózní, ale po prvotním oťukávání se přece jenom dříve prosazují Lvice. Svoji premiérovou letošní branku střílí navrátilec po mateřské dovolené K. Herzánová ( Hrdinová). Následuje naše oslabení a tuto šanci opavský tým využívá. Lvice mají ovšem i dále převahu a v 17. minutě se prosazují hned dvakrát. Kapitánka K. Dvořáková a K. Prokopová dávají našim hokejkám klid a dvoubrankové vedení. Druhá třetina se Lvicím příliš nepovedla. Měly šanci hned třikrát hrát přesilovou hru. Nevyužily ani jednu a navíc v té třetí po nájezdu dvou domácích hráček inkasovaly. Třetí část byla ze strany Lvic křečovitá, byť s územní převahou. Nakonec se povedlo ve 52. minutě vyšachovat celou domácí obranu i s brankářem a po krásné přihrávce B. Búlikové střílí svůj druhý gól kapitánka Lvic z brankoviště do úplně prázdné klece Opavy. První tři letošní body jsou odvezeny do Břeclavi. Dalším zápasem byl souboj na domácím ledě s Blanskem. Tento tým má letos velmi dobrou formu, když porazil Valkýry a Prostějov. Lvice vinou omluvenek a nemocí šli do zápasu s velmi kombinovanou sestavou, kdy hned 4 rodilí obránci museli zaskakovat v útočných řadách. Na naší hře to bylo hodně znát. Na gól se čekalo téměř polovinu utkání. Ve 28. minutě se prosazuje M. Hodoňová. Zápas je nahoru a dolů, ovšem ani jeden tým si příliš velké šance nedokáže vypracovat. Třetí třetinu je více znát herní pohoda hostujícího celku a nesehranost Lvic. Břeclavanky se přece jenom ve 48 minutě dočkají své druhé gólové radosti. K. Herzánová vystihne rozehrávku soupeře v naší obranné třetině a svůj samostatný únik chladně proměňuje mezi betony gólmanky Blanska. Hostující Rytířky se nevzdávají a téměř vzápětí korigují. V hektickém závěru, i s power play soupeřek, další branka již nepadla a Lvice tak přičítají další tři body. Závěrečné zářijové utkání se odehrálo opět na domácím ledě a to 30. 9. Do Břeclavi přijely brněnské Valkýry, kterým vstup do sezóny příliš nevyšel. A na ledě to bylo znát. Lvice již v kompletnější sestavě si na svatováclavské slavnosti otevřely ve Fosfa aréně střelnici. Na konci páté minuty již břeclavanky vedly 3:0 a hostující trenér bral oddechový čas. Do konce první dvacetiminutovky Lvice své vedení navýšily již na 6:0. Hostující celek se za celý zápas k většímu odporu nedostal a nakonec si z Břeclavi odvezl jedenáctibrankový příděl.
V říjnu Lvice čeká opět třízápasový program a to venkovní utkání v Prostějově 7.10. 21.nebo 22.10. v Uničově a v neděli 29.10 na domácím ledě s Opavou od 14:00 hodin.

Výsledkový servis:
HK Opava : HC Lvi Fosfa Břeclav 2:4 ( 1:3, 1:0, 0:1) HC Lvi Fosfa Břeclav: HC Rytířky Blansko 2:1 ( 0:0, 1:0, 1:1) HC Lvi Fosfa Břeclav : WHC Valkyries Brno 11:0 ( 6:0, 3:0, 2:0)--