Lvice v první třetině 1. ligy nepoznaly porážku.

Břeclavské hokejistky pokračují ve výborných výsledcích. Po první třetině odehraných utkání ještě neztratily ani bod.

První říjnové utkání čekalo na naše hokejistky v Prostějově. Místním rebelkám se v této sezóně zatím nedaří. Lvice se tak na své vítězství ani příliš nenadřely. Již v úvodní minutě zápasu se totiž prosazují hned dvakrát jmenovitě K. Beňovskou a M. Kafkovou. Po skvělém úvodu přišel mírný útlum, který po necelých deseti minutách přerušila další brankou opět K. Beňovská a do dvou minut ji opět napodobuje M. Kafková. Domácí hráčky se na dostřel naší branky příliš nedostaly po celé utkání. Z Prostějova se tak přivezlo velmi pohodové vítězství 16:0.

Následoval jeden volný víkend a Lvice odjížděly opět na venkovní led. Tentokráte do Uničova, který v předešlém kole na domácím ledě porazil Val. Meziříčí. Co se týká poctivého výkonu a plnění taktických pokynů, tak 50 minut nebylo břeclavským hokejistkám co vytknout. Kolektivní výkon, s pevnou obranou, poctivým přístupem a podpořený kvalitou v útočné fázi znamenal jediné. Břeclavanky na ledě vládly a již na začátku 12. minuty donutily domácího kouče ke střídání brankářek a k oddechovému času. To se již vedlo o tři branky. Po té hru zlepšil i domácí tým, ale kvalita byla stále větší na hokejkách břeclavanek. Začátek druhé třetiny znamenal další ofenzivní uragán a během dvou minut a osmnácti vteřin byl již rozdíl skóre o pět branek. Pokračoval velmi dobrý výkon Lvic, které se již nikam zbytečně nehnaly a velmi poctivě plnily zejména obranné úkoly.

Ve třetí části se do 50. minuty povedlo vstřelit ještě dvě branky. V posledních deseti minutách se již přece jenom trochu polevilo a domácí hráčky, které se nakoply povedenou střelou od modré čáry M. Součkové, ještě dokázaly zkorigovat konečný výsledek. Lvice si tak odvezly domů další tři body.

Poslední říjnovou neděli přijela do Břeclavi Opava. Břeclavské hokejistky chtěly navázat na svůj výkon z Uničova. Tentokráte to ale střelkyním moc nelepilo a naopak hostující tým dokázal vytěžit z minima maximum. Po dvou třetinách byly Lvice v náskoku pouhé jedné branky. Na začátku třetí části se prosadila A. Kotounová a zařídila domácím dvoubrankové vedení. Opavanky i přes snahu a dobrou obranu se již do větších příležitostí nedostaly. O osudu utkání se definitivně rozhodlo až v 56. minutě po brance B. Koyšové a definitivní podobu výsledku dala B. Bulíková v 58. minutě.

V prvním listopadovém zápase jely Lvice na led Blanska. S tímto soupeřem odehrály v sezóně nejvyrovnanější zápas. I tentokrát to nebylo nic lehkého. Břeclavankám chybělo 5 hráček základní sestavy, buď vinou nemocí a nebo účastí B. Kafkové na přípravném kempu reprezentace U 16. Rytířky hrají velmi bruslivý hokej a našim hráčkám nenechávají příliš prostoru. V 5. minutě se při brejkové situaci domácí tým dostává do vedení, když si přihrávku směřující před branku sami srážíme do sítě. V prvních 20 minutách se již nikdo neprosadí a nedá se říct, že by Lvice byly lepším týmem.

Druhá třetina začíná podobně, ale kotouč v síti lvic se ocitá těsně po polovině utkání. Domácí tak již vedou 2:0. Až poté se začínáme pomalu prosazovat. Do konce třetiny je srovnáno. Mohl za to zejména větší důraz na brankovišti a častější střelba.

Ovšem ve třetí minutě třetí části jsou vítězství blíže opět domácí hokejistky. Lvice po obdržené brance konečně začínají předvádět co umí. Krásnou tečí střely K. Beňovské se prosazuje B. Bulíková. Za necelé tři minuty dorážka B. Koyšové znamené první vedení Lvic v utkání. A když už to vypadá, že domácí tým odvolá brankáře, tak si před branku najíždí A. Kotounová, která obdrží krásnou přihrávku od K. Koníčkové a uklízí kotouč za záda bezmocné domácí gólmanky. Lvice tak ani posedmé v sezóně nepoznaly hořkost prohry a jsou v soutěži i nadále stoprocentně úspěšné.

Výsledkový souhrn:

Rebelky Prostějov : HC Lvi Fosfa Břeclav 0:16

HC Uničov : HC Lvi Fosfa Břeclav 3:7

HC Lvi Fosfa Břeclav : HK Opava 6:2

Rytířky Blansko : HC Lvi Fosfa Břeclav 3:5

V dalším letošním programu 17.11. přijede do Břeclavi Val. Meziříčí. Zápas začíná v 11:30 hod. V neděli 19.11. jedou Lvice do Brna na zápas s místními Valkýrami. V sobotu 25.11. přijede do Břeclavi Prostějov a letošní část soutěže zakončí domácí zápas s Uničovem a to 16.12 od 15:45 hod.