51_20230903_162436.jpg
18_20200405_182430.jpg

Lvice v Opavě padly

Břeclavské Lvice v Opavě padly a přepustily soupeři vedení v 1.lize

HK Opava : HC Lvi Břeclav 6:1 ( 2:1, 1:0, 3:0)

Sestava Opava: Jeřábková – Gilíková, Repperová, Šoltysová, Sládečková, Pěluchová – Krpcová, Vlašánková, Svobodová, Barvínková, Horová, Samohýlová, Lesníková, Kubánková

Sestava Břeclav: Gregorová ( Kocmanová) - Duroňová, Bartalová, Zálešáková, Dobrovolná - Prokopová, Hrdinová, Bartoňková, Koníčková, Sadílková, Búliková, Pospíšilová, Vališová, Prokešová

Branky: 8. Šoltysová ( Pěluchová), 20. Lesníková ( Gilíková), 25. Svobodová ( Horová), 46. Lesníková ( Šoltysová), 56. Horová ( Svobodová), 59. Svobodová ( Sládečková) – 13. Hrdinová ( Prokešová)

Vyloučení: 5:7  Využití: 4:0, Oslabení: 1:0 Průběh utkání: 1:0, 1:1, 6:1

V neděli 23.2 odjížděly Lvice do Opavy odehrát zápas, který pravděpodobně rozhodl o vítězi 1. ligy žen. Opava byla v tabulce pouze o bod za břeclavskými hokejistkami.

Od prvních minut na ledě bylo vidět, že hrají první dva celky tabulky. Hra se přelívala z jedné strany na druhou. Jako první se prosadily domácí hráčky. Lvice se prosadily o 4 minuty později, kdy vyrovnávací branku vstřelila K. Hrdinová. Na konci první třetiny ovšem přišly dvě vyloučení Lvic, a to druhé již domácí hráčky dokázaly využít, když necelou půl minutu před odchodem do šaten se prosadila Lesníková.

Na začátku druhé třetiny přišla další dvě vyloučení Lvic krátce po sobě a také tu druhou nabídnutou výhodu 5 na 3 domácí hráčky využily. Odskočily tak na rozdíl dvou branek. Lvice měli první možnost přesilové hry až v posledních pětiminutovce této části hry, ale i přes tlak se jim nepovedlo dostat se na dostřel domácích hráček.

Zápas ještě nebyl zdaleka ztracen, ovšem i další břeclavské oslabení domácí hráčky zužitkovaly a to již bylo na Lvice moc. V 48. minutě měli Lvice druhou možnost přesilové hry, ale ani tuto přesilovku Lvice nevyužily. Definitivně rozhodly domácí hráčky v 56. minutě opět v přesilové hře a po necelých dvou minutách ještě dokázaly opavské hráčky udeřit i ve vlastním oslabení.

Produktivita v přesilovkách byla nakonec v tomto utkání rozhodujícím faktorem. Při hře 5 na 5 zápas byl remízový ( 1:1), ovšem využití přesilovek ( 4 góly ze 7 možností) rozhodly o tom, kdo před závěrečným kolem se posunul na 1. místo tabulky.

Pro Lvice je ještě teoretická šance při tříbodové výhře nad Uničovem Opavu přeskočit, ta ovšem musím v závěrečném kole prohrát v Kuřimi v utkání proti WHC Valkyries.

Pravděpodobně tedy poslední zápas Lvic v této sezoně se bude konat v sobotu 29.2. od 16:00 ve Fosfa aréně v Břeclavi, kde budou Lvice hájit unikátní sérii, když zatím ve všech domácích zápasech byly 100% úspěšné. Přijďte naše hokejistky na toto utkání podpořit.