51_20230903_162436.jpg
11_20200405_173120.jpg

Lvice mají teprve třetí porážku v této sezoně

Lvice si ve Vsetíně připsaly teprve třetí prohru v sezoně

Vsetínskou výhru řídila exkluzivní S. Čajanová, která zaznamenala v zápase 6 kanadských bodů. Břeclavské hráčky této síle nedokázaly vzdorovat. 

HK Vsetín - ženy : HC Lvi Břeclav 9:4 ( 3:1, 2:1, 4:2)

Sestava Vsetín: Martincová - Mudráková, Vávrová H., Veselá, Krčková, Hadašová, Vávrová L. - Jasenská, Součková, Pavlíčková, Baslová, Čajanová, Krňová, Sovjáková

Sestava Břeclav: Gregorová (Kocmanová) - Zálešáková, Mikuličová, Duroňová, Bartalová -  Prokopová, Procházková, Búliková, Koníčková, Sadílková, Dobrovolná, Bartoňková

Branky: 6. Čajanová (Vávrová L.), 6. Součková (Čajanová, Mudráková), 16. Veselá (Sovjáková, Čajanová), 29. Součková (Veselá), 34. Čajanová (Součková, Martincová), 49. Čajanová, 54. Čajanová (Sovjáková), 57. Pavlíčková (Sovjáková), 59. Vávrová H. (Baslová) - 5. Sadílková, 24. Sadílková, 49. Bartalová (Koníčková), 52. Koníčková (Duroňová, Dobrovolná)

Vyloučení: 3:6 Využití: 2:1, Oslabení: 0:0, Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2,5:2, 5:3, 6:3, 6:4, 9:4

Břeclavské Lvice v nedělním utkání porazila vsetínská kometa S. Čajanová, která v utkání zaznamenala hned 6 kanadských bodů a byla tak hlavním režisérem domácí výhry. 

Zápas začal očekávaným tlakem domácích hráček. Lvice odolávaly i díky vynikajícímu výkonu brankářky L. Gregorové. V páté minutě využila chybičky v rozehrávce domácích S. Sadílková, která získala kotouč ve středním pásmu, nabruslila před branku a razantní střelou poslala břeclavské Lvice do vedení. Do minuty a půl bylo všechno jinak S. Čajanová využila zaváhání naší obrany a vyrovnala, aby téměř vzápětí po kombinaci přihrávkou vybídla ke skórování M Součkovou. Do konce první třetiny připravila S. Čajanová ještě další brankovou příležitost, ze které po střele T. Sovjákové vytěžila po dorážce branku E. Veselá. 

V druhé třetině se povedlo Lvicím korigovat opět S. Sadílkovou. Domácí hráčky hrály velmi pozorně v obraně a mnoho šancí Lvice neměly. Vsetínským se povedlo tuto třetinu vstřelit branky dvě a dostaly se tak již do tříbrankového vedení. 

Ve třetí třetině první gól vstřelily opět Lvice, ovšem ten den nezastavitelná S. Čajanová hned po vhazování ujela a po devítí vteřinách dala zpět tří brankový náskok domácím. Po polovině třetí části využily svoji přesilovou hru Lvice po krásné kombinaci, když se mezi kruhy objevila samotná K. Koníčková a opět oživila šance na bodový zisk Břeclavi. Do dvou minut domácí hráčky díky S. Čajanové zvýšily na rozdíl tří gólů. Lvice i přes maximální snahu ještě zápas zdramatizovat vrhly vše do útoku, čehož domácí hráčky využily a přes otevřenou obranu  přidaly definitivní tečky za tímto utkáním. 

Lvice i tak nadále vedou 1. ligu. Nyní již jen o bod před Vsetínem a Opavou. V sobotu 15.2. od 19:00 sehrají další venkovní utkání, tentokráte v Kuřimi proti WHC Valkyries.