Lvice končí rok bez zaváhání

Břeclavské Lvice mají za sebou dvě třetiny základní části 1. ligy žen a dohrály ji ve velkém stylu.

Série tří vítězných utkání v řadě začala 26. listopadu, kdy Lvice hostily soupeře z Uničova. Tento celek v prvním vzájemném zápase Lvice potrápil a břeclavské hokejistky zvítězily na ledě Uničova po boji 2:1. V domácím prostředí od začátku zápasu měly naše hráčky navrch. Hostující tým držela brankářka K: Mikulová. Lvice se prosazují po několika šancích až po souhře Koníčková, Búliková a střílející Glosíková. Až do konce první třetiny i přes další šance našich hokejistek branka nepadla.

Druhá třetina je v podobném duchu. Uničov se pouze několikrát dokáže prosadit ke střele. Lvice pálí jednu šanci za druhou. V polovině zápasu má domácí tým výhodu přesilové hry, ovšem opět bez vstřelené branky. Až necelé dvě minuty před koncem prostřední části hry se prosazuje B. Búliková a do kabin se tak jde již s dvou brankovým vedením Lvic.

Ani ve třetí části se obraz hry příliš nemění. Lvice buší do obrany Uničova a chtějí zápas definitivně rozhodnout co nejdříve. Hostující obrana v čele s brankářkou Mikulovou odolává. Soupeř má také výhodu přesilové hry, tu ovšem domácí hráčky ubrání. Definitivní klid přináší až úplný závěr zápasu. Nejprve se podruhé prosadí necelé tři minuty před koncem B. Búliková a v poslední minutě ve vlastním oslabení korunuje výhru Lvic L. Glosíková.

V Opavě čekal Břeclavské hráčky rozjetý soupeř, který naše hokejistky pronásleduje v tabulce. Opava je v domácím prostředí již tradičně velmi nepříjemným soupeřem a Lvicím jejich styl hry příliš nevyhovuje. Domácí tým velmi dobře a hlavně důrazně brání a využívá především výškovou a váhovou převahu. Jako první se prosazují právě domácí hráčky. A to v deváté minutě. Za minutu a půl ovšem Lvice nachází odpověď podařenou střelou A. Kotounové. Naše hráčky následně za špatné střídání musí vydržet oslabení. Úspěšně. Domácí tým se ovšem dostává do laufu a bere si na začátku 16. minuty vedení zpět. Tento stav vydrží až do konce první třetiny.

Druhá se odehraje ve velkém stylu Lvic. Břeclavanky ve druhé třetině ovládnou ledovou plochu. Trvá to necelých devět minut, než se povede srovnat, opět A. Kotounovou. Následuje vyloučení K. Dvořákové. Opava se ale ve vlastní přesilovce připravuje o výhru v zápase. Nejprve ujíždí B. Búliková a proměňuje, aby totéž po dvaceti vteřinách zopakovala A. Kotounová. Rázem Lvice vedou o dvě branky. Frustrovaný domácí celek přitvrdí a T. Vališová na to reaguje menší roztržkou s domácí hráčkou. Obě jsou oceněny za boxerskou vložku menším trestem. V 36. minutě korunuje skvělou třetinu další brankou L. Glosíková a do kabin tak jdou Lvice s tříbrankovým vedením.

Třetí část zápasu si již naše hráčky hlídají. Domácí sice na začátku třetí třetiny korigují stav, ale když Lvice v 53. a 56. minutě přidají další dvě branky je o vítězi jasno. Domácí celek pak již pouze kosmeticky upravuje konečný stav utkání.

Do Břeclavi tak putují další tři důležité body.

Předvánoční utkání s Prostějovem, který je zatím v tabulce na posledním místě se odehrál 21. prosince. Průběh utkání plně odpovídal postavení obou týmů v tabulce. Domácí hráčky rozjeli brankový koncert. Hostující celek se dostával do šancí, pouze díky bohorovnosti a nedůslednosti Lvic. V hlavách břeclavských hokejistek, při výrazném náskoku obranná hra občas úplně chyběla. Poměr střel 74:8 a konečné skóre 18:3 mluví za vše.

Lvice tak ukončily tento rok třemi výhrami a po delší pauze zahájí závěrečnou třetinu soutěže až poslední lednový víkend domácím zápase proti WHC Valkyries Brno.

Statistiky:

HC Lvi Břeclav : HC Uničov 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)

Branky: 9. Glosíková (Búliková, Koníčková), 39. Búliková (Beňovská), 58. Búliková (Glosíková, Dvořáková), 60. Glosíková (Dvořáková)

Vyloučení: 2:1 Využití: 0:0 Oslabení: 1:0 Průběh utkání: 0:0, 4:0

Sestavy:

Lvice: Bláhová (Kocmanová) - Bartalová, Gábrová, Gajdošová, Beňovská, Zoubková, Koníčková, Dvořáková, Glosíková, Chocholáčková, Kotounová, Höklová, Búliková, Prokopová, Hodoňová

Uničov: Mikulová - Křížková, Hradilová, Rožnovjáková, Hrbatová, Kopřivová, Vallová J., Pavlíčková, Řepková, Vallová N., Novotná, Solovská

HK Opava : HC Lvi Břeclav 4:7 ( 2:1, 0:4, 2:2)

Branky: 9. Horová (Šoltysová), 16. Krpcová (Horová, Pěluchová), 44. Lásková (Maxnerová), 57. Lásková (Lesníková, Pížová) - 11. Kotounová (Prokopová), 29. Kotounová (Prokopová), 32. Búlíková, 32. Kotounová, 36. Glosíková (Dvořáková), 53. Kotounová, 56. Búlíková (Dvořáková)

Vyloučení: 1:3 Využití: 0:0, Oslabení: 0:2, Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:5, 3:5, 3:7, 4:7

Sestavy:

Opava: Lasák (Mrňková) - Šoltysová, Vlašánková, Gilíková, Pěluchová, Lesníková, Maxnerová, Lásková, Krpcová, Matysková, Pížová, Horová, Stoklasová

Lvice: Bláhová (Padělková) - Gábrová, Bartalová, Vališová, Koníčková, Dvořáková, Prokopová, Beňovská, Glosíková, Chocholáčková, Kotounová, Höklová, Búliková

HC Lvi Břeclav : HC Rebels 2017 Prostějov 18:3 ( 7:1, 7:0, 4:2)

Branky: 1. Glosíková (Búliková), 4. Koníčková (Kotounová), 5. Glosíková (Dvořáková), 8. Búlíková (Dvořáková), 9. Chocholáčková (Bláhová, Hodoňová), 11. Kotounová, 17. Hodoňová, 24. Trnková (Dvořáková), 28. Beňovská (Kotounová), 33. Dvořáková, 33. Kotounová, 36. Zoubková, 38. Kotounová (Koníčková), 39. Glosíková, 42. Hodoňová (Chocholáčková), 49. Búlíková, 53. Kotounová (Koníčková), 55. Kotounová (Prokopová, Duroňová) - 10. Pospíšilová, 54. Fajková (Malá), 56. Fajková

Vyloučení: 1:1, Využití: 0:0 Oslabení: 1:0 Průběh utkání: 5:0, 5:1, 17:1, 17:2, 18:2, 18:3

Sestavy:

Lvice: Kocmanová (od 32. Padělková) - Gábrová, Vališová, Duroňová, Zoubková, Beňovská, Kotounová, Dvořáková, Prokopová, Koníčková, Bláhová, Chocholáčková, Glosíková, Trnková, Búlíková, Höklová, Hodoňová, Koyšová

Prostějov: Stanislavová - Trnečková, Kaplánková, Plánková, Malá, Stráská, Langerová, Havierníková, Fajková, Mlčochová, Bartoňková K., Bartoňková J. , Pospíšilová